ПЕДЕРОТ NJ219E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged, Висок Капацитет, Polyamide/Најлон Кафез, C3 Царинење, Метрички,

ПЕДЕРОТ NJ219E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged, Висок

DEN 7444.56

Обновено

Достапно за нарачка

Polyamide кафез е лесен и произведува помалку бучава и вибрации од месинг кафези.Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување.Оваа ролери цилиндрични имајќи може да се користи до максимум оперативни температура од 120 степени C/248 степени Ф внатрешниот и надворешниот прстени и цилиндрични валјаци се направени од ниска-легура, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Основан во 1883 година, ПЕДЕРОТ е со седиште во Schweinfurt, Германија.C3 радијална царинење овозможува термичка експанзија за континуирано оперативни температури до 120 степени C/248 степени Ф Полу-лоцирање на лого (две ребра на надворешниот прстен, едно ребро на внатрешен прстен) за поддршка на axial сили во една насока.ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.

Избор на клиент

N216 Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи Челик Кафез Јапонија 80x140x26 Обновено
N216 Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи Челик Кафез Јапонија 80x140x26

ID (внатрешен дијаметар) / Понесе : 80mm.Бидејќи внатрешниот прстен, надворешниот прстен, и валјаци се во сог

DEN 3933.12
SL045052-НП NNF5052ADB-2LSV Кабел тркала лежишта, цилиндрични валчести лежишта со запре неговото место, целосно натоварени, Обновено
NU406M цилиндрични валчести лежишта, 30 mm x 90 mm x 23 мм, еден ред цилиндрични валчести лежишта, внатрешниот прстен без Обновено
X-DREE NKI17/20 17mmx29mmx20mm Внатрешниот Прстен Ролери Имајќи Сребрен Тон(NKI17 / 20 17mmx29mmx20mm Tono plateado del Обновено
X-DREE NKI17/20 17mmx29mmx20mm Внатрешниот Прстен Ролери Имајќи Сребрен Тон(NKI17 / 20 17mmx29mmx20mm Tono plateado del

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; Внатре Дијаметар : 17mm / 0.67".Теж

DEN 0.00
ИНА 81208TN Ролери Цилиндрични Удар Лого, Polyamide Најлон Кафез, Отворен Крај, Метрички, 40mm ID, 68mm OD, 19mm Ширина, Обновено
ИНА 81208TN Ролери Цилиндрични Удар Лого, Polyamide Најлон Кафез, Отворен Крај, Метрички, 40mm ID, 68mm OD, 19mm Ширина,

Тие, вообичаено, се составени од два прстени, возен тела (како што се лежишта или цилиндри), и еден кафез в

DEN 3119.52
Rexnord Линк-Појас MU1210TV 50mm Unmounted Ролери Цилиндрични Имајќи Обновено
Rexnord Линк-Појас MU1210TV 50mm Unmounted Ролери Цилиндрични Имајќи

Кога ќе ги користат нашите ЛинкПојас цилиндрични валчести лежишта во вашата апликација, знаеме дека ва�

DEN 2988.72
JUSTDANMING 2 парчиња/многу Топката Имајќи 17x28x7mm Велосипеди Тркала Дното Заградата Поправка Имајќи Го Замени Имајќи Обновено
JUSTDANMING 2 парчиња/многу Топката Имајќи 17x28x7mm Велосипеди Тркала Дното Заградата Поправка Имајќи Го Замени Имајќи

Антикорозија : Подмачкување на маснотии е изграден во жлебот за спречување корозија на топки и направи �

DEN 0.00
DALUO NU309ECP 45x100x25 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта Обновено
DALUO NU309ECP 45x100x25 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

NU309 ECP.ID=45mm.OD=100mm.Б=25мм.Цилиндрични валчести лежишта имаат еден или повеќе возен ред елемент поставен врз �

DEN 0.00
JUSTDANMING Имајќи 12 * 21 * 5 Мм Метрички Тенок Дел Топката Лагери за Велосипед Центар Пред Задните Тркала Центри се Замени Обновено
ПЕДЕРОТ NU217E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет, Обновено
ПЕДЕРОТ NJ318E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged, Висок Обновено
N1052M цилиндрични валчести лежишта, 260 мм х 400 мм x 65 mm, еден ред цилиндрични валчести лежишта, без ребро, имајќи Обновено
N1052M цилиндрични валчести лежишта, 260 мм х 400 мм x 65 mm, еден ред цилиндрични валчести лежишта, без ребро, имајќи

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта со надво

DEN 22752.00
ПЕДЕРОТ NJ224E-М1-C5-S1 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged, Обновено
ПЕДЕРОТ NJ224E-М1-C5-S1 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged,

ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардиз

DEN 0.00
NTN MUB5204TM РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4) Обновено
NTN MUB5204TM РОЛЕРИ ЦИЛИНДРИЧНИ BRG (Пакување Од 4)

Најдобар Квалитет.Разумна Цена.Лесен За Употреба.Технички Карактеристики : Тип Ролери Цилиндрични Имај

DEN 7445.76
NF2304M цилиндрични валчести лежишта, 20 mm × 52 mm × 21 мм, еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворешниот прстен Обновено
NF2304M цилиндрични валчести лежишта, 20 mm × 52 mm × 21 мм, еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворешниот прстен

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворе

DEN 606.72
NN3007MK Ролери Цилиндрични Имајќи 35x62x20 Заострените Понесе Лежишта Обновено
NN3007MK Ролери Цилиндрични Имајќи 35x62x20 Заострените Понесе Лежишта

NN3007 MK Ролери Цилиндрични Bearing Bronze Кафез : Заострените Bore35mm x 62mm x 20mm One Bearing NN3007 MK Ролери Цилиндрични Лого и

DEN 0.00
ПЕДЕРОТ NU226E-М1-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет, Обновено
N426M цилиндрични валчести лежишта, 130 mm x 340 mm х 78 мм, еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворешниот прстен Обновено
N426M цилиндрични валчести лежишта, 130 mm x 340 mm х 78 мм, еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворешниот прстен

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворе

DEN 2196.00
DALUO NJ214ECM 70x125x24 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта Обновено
DALUO NJ214ECM 70x125x24 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

NJ214 ECM.ID=70mm.OD=125mm.Б=24mm.Цилиндрични валчести лежишта имаат еден или повеќе возен ред елемент поставен врз о�

DEN 1995.12
ПЕДЕРОТ NU2305E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Висок Капацитет, Обновено
NU2204M цилиндрични валчести лежишта, 20 mm x 47 mm x 18 mm, еден ред цилиндрични валчести лежишта, внатрешниот прстен Обновено
NU2204M цилиндрични валчести лежишта, 20 mm x 47 mm x 18 mm, еден ред цилиндрични валчести лежишта, внатрешниот прстен

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта, внатреш

DEN 0.00