Dedeco 5262 Црна Jumbos, (3/32) Облик Б (Пакување од 5)

Dedeco 5262 Црна Jumbos, (3/32) Облик Б (Пакување од 5)

DEN 1814.40

Обновено

Достапно за нарачка

Хард - за завршна обработка и полирање хром, кобалт и тешки метали.Силициум Карбид.Долготрајни.Основана како специјализирани абразивни производство речиси пред еден век, Dedeco е поранешен поделба на светски 3m компанија, семејство во сопственост и управувана од 1983 година, Dedecos посветеност на квалитет и услуга има направено во водечки глобален бренд.Sunburst Технологија е, без прашање, подобро од алтернативите во секој можен начин.Многу флексибилни и издржливи, тие се направени со користење на термо пластични врзани абразиви.Многу побезбедни од жица, исклучително conformable, побрзо и поефикасно од гума, најлон, и влакна.Радијална наежвам дискови работа на метал, како и керамика, пластика, дрво, и акрил.Дури и подобро, тие траат многу долго време, се кандидира кул со минимална топлина израстоци, бараат светлина притисок, и работа quire добро на двајцата високи и ниски брзини, со модуларен дизајн кој овозможува оџакот нив за оптимални резултати.За над 80 години, Dedeco е посветена на обезбедување на највисок квалитет на абразивни решенија.Со неодамнешното воведување на Sunburst термопластични-врзани абразиви, традицијата продолжува.На Sunburst спектар на флексибилни, а сепак цврсти абразиви се најпознатите разноврсна, ефикасно и ефективно решение за речиси секоја задача претходно да се реши со опасни жица четки или неуредна пескарење производи.

Избор на клиент

Dedeco 0310 Goldies, со Голема Брзина, Бад 3, 1.3 mm (0.051) Обновено
Dedeco 0310 Goldies, со Голема Брзина, Бад 3, 1.3 mm (0.051)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина Bud 3 1.3 mm (0.051").Гарантира Минимум 3 X П

DEN 0.00
Pferd 36118010 CBN Монтирани Точка BZY-N 18.0-10/6 B126 Обновено
Pferd 36118010 CBN Монтирани Точка BZY-N 18.0-10/6 B126

Големина : Б : 126 Глава Ø x висина mm : 18.0 x 10 Се справи со Дијаметар mm : 6 Долго се хранат Максималниот број на 2

DEN 2064.96
Dedeco 13561 Карбид Bur, ги Заглави-Бесплатно, Топка, 1/4 x 1/4 Обновено
Dedeco 13561 Карбид Bur, ги Заглави-Бесплатно, Топка, 1/4 x 1/4

1 / 4" Месо Тело Со Дијаметар.Топката Форма.SD1 Bur.Земја на потекло : сад.Основана како специјализирани абраз

DEN 0.00
Dedeco 0369 Goldies, со Голема Брзина, Конус 10, 2.7 mm (0.106) Обновено
Dedeco 0369 Goldies, со Голема Брзина, Конус 10, 2.7 mm (0.106)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина на Конус 10 2.7 mm (0.106").Гарантира Мини

DEN 0.00
Uxcell 10мм Кол Полирање Алатка Цилиндричен Облик Точка Мелење Главата, 20-Парче Обновено
Uxcell 10мм Кол Полирање Алатка Цилиндричен Облик Точка Мелење Главата, 20-Парче

Име на производ : Мелење Главата, Главата Големина : 10 x 20mm / 0 3" x 0 79"(DL).Месо тело со Дијаметар : 3мм / 0...

DEN 0.00
Dedeco 5397 Rubi Мелење Тркала, 7/8 x 1/8 (Пакување од 100) Обновено
Dedeco 5397 Rubi Мелење Тркала, 7/8 x 1/8 (Пакување од 100)

Rubi за најбрз по завршувањето на полускапоцени и керамички метали.Алуминиум Оксид.Долготрајни.Основана

DEN 0.00
Dedeco 1125 Дијамант Силикони/Порцелански Джудже, (M) HP Тркала Обновено
Dedeco 1125 Дијамант Силикони/Порцелански Джудже, (M) HP Тркала

Дијамантисполнет со силиконска гума за адаптација, мазнење и брилијантен "hiглазура" полирање на порцел�

DEN 0.00
Dedeco 8000 Goldies Карбид Burs, Редовни-Намали (Пакување од 6) Обновено
Dedeco 8000 Goldies Карбид Burs, Редовни-Намали (Пакување од 6)

Редовни Cut "Стандард" за прилагодување на акрил и метали 6парче комплет вклучува 80018006 Титаниум нитрид об

DEN 2167.20
PFERD 48724 Крпа Прстен, ТА Тешко Крпа Тип, 8 Дијаметар, 3/4 Центар Дупка, 3000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 5) Обновено
PFERD 48724 Крпа Прстен, ТА Тешко Крпа Тип, 8 Дијаметар, 3/4 Центар Дупка, 3000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 5)

Крпа прстен се користи со полирање пасти за предполирање и висок сјај полирање задачи.За многу мазна за�

DEN 4354.80
Dedeco 2306 FG Карбид Goldies, TFD-6 Обновено
Dedeco 2306 FG Карбид Goldies, TFD-6

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени Карбид Bur.За средување, а по завршувањето композитни 12fluted за брзо,

DEN 2323.20
Dedeco 5483 Силициум Карбид Полирач, парична Казна, Форма C, 1/8, Црвен (Кутија од 5) Обновено
Dedeco 5483 Силициум Карбид Полирач, парична Казна, Форма C, 1/8, Црвен (Кутија од 5)

Казна За полирање на злато.Силициум Карбид.Долготрајни.Основана како специјализирани абразивни произ�

DEN 0.00
Dedeco 5384 Зелена Универзална полски Тркала, 5/8 x 1/8 (Пакување од 100) Обновено
Dedeco 5384 Зелена Универзална полски Тркала, 5/8 x 1/8 (Пакување од 100)

Зелена Универзалци "Долгатрајни".Општа намена омилен поседува истата исклучителни квалитети како Казн

DEN 700.80
Dedeco 0436 Goldies, со Голема Брзина, Круг 25, 5.9 mm (0.232) Обновено
Dedeco 0436 Goldies, со Голема Брзина, Круг 25, 5.9 mm (0.232)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина на Круг 25 5.9 mm (0.232").Гарантира Миним

DEN 957.60
Dedeco 7101 Универзална Силиконски Тркала, Груб, 11/16 x 3/32, Бела (Пакување од 12) Обновено
Dedeco 7101 Универзална Силиконски Тркала, Груб, 11/16 x 3/32, Бела (Пакување од 12)

Крупни За прилагодување и отстранување на гребнатини.Силициум Карбид.Долготрајни.Основана како специ�

DEN 0.00
Dedeco 12602 Карбид Bur, Двојно-Сечење, Дрво-Радиус на Крајот, 3/32 x 3/32 x 1/4, СФ-61 Обновено
Dedeco 12602 Карбид Bur, Двојно-Сечење, Дрво-Радиус на Крајот, 3/32 x 3/32 x 1/4, СФ-61

3 / 32" Месо Тело Со Дијаметар.Дрвото Облик, со Радиус Крајот.SF61 D / C Bur.Основана како специјализирани абрази

DEN 144.24
Dedeco Sunburst 7/8 Инчи X 1/8 Инчи Тркала Жолта 80 Ронки (Алуминиум Оксид) 12 парче Кутија Обновено
Dedeco Sunburst 7/8 Инчи X 1/8 Инчи Тркала Жолта 80 Ронки (Алуминиум Оксид) 12 парче Кутија

Основана како специјализирани абразивни производство речиси пред еден век, Dedeco е поранешен поделба на �

DEN 0.00
Dedeco 0820 Koolies, Зелена, Големина 5-7/8 x 1/8 (Пакување од 50) Обновено
Dedeco 0820 Koolies, Зелена, Големина 5-7/8 x 1/8 (Пакување од 50)

Зелена парична Казна (силициум карбид) На "склопот на избор" за порцелан и емајл, Остава менаџирање повр�

DEN 931.20
Dedeco 0437 Goldies, со Голема Брзина, Бад 20, 50.0 mm (0.197) Обновено
Dedeco 0437 Goldies, со Голема Брзина, Бад 20, 50.0 mm (0.197)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина Bud 20 5.0 mm (0.197").Гарантира Минимум 3 X �

DEN 0.00
Dedeco 0410 Goldies, со Голема Брзина, 45 BR/CT 16, 40.0 mm (0.157) Обновено
Dedeco 0410 Goldies, со Голема Брзина, 45 BR/CT 16, 40.0 mm (0.157)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина 45 BR / CT 16 4.0 mm (0.157").Гарантира Миниму�

DEN 0.00
Pferd 89925 Умре-Фрлија Метал Тема Совет, 15/16 Дијаметар Обновено
Pferd 89925 Умре-Фрлија Метал Тема Совет, 15/16 Дијаметар

Навој метла се справи совет.Опремен со стандарден 3 / 4".Објектот Пакет Димензија : 10.0" L x 10.0" W x 5.0" H Точка Па

DEN 132.48
Dedeco 0414 Goldies, со Голема Брзина, Поставување 14, 3.5 мм (0.138) Обновено
Dedeco 0414 Goldies, со Голема Брзина, Поставување 14, 3.5 мм (0.138)

Долготрајни Титаниум Нитрид Обложени High Speed Челик Bur Форма / Големина на 14 3.5 mm (0.138").Гарантира Минимум 3 X

DEN 0.00
Enkay 278-1/2DC Пескарење Тапан со 1/8-Инчен месо тело, 1/2-Инчен x 1/2-Инчен, Carded Обновено
Enkay 278-1/2DC Пескарење Тапан со 1/8-Инчен месо тело, 1/2-Инчен x 1/2-Инчен, Carded

Тип На Производ : Алатки.Објектот Пакет Димензија : 17.78 cm L X 5.08 cm W X1.016 см Х Точка Пакет Тежина : 1.0 lbs.Земја Н�

DEN 590.40