Sulky 942-1201 Rayon Конец за Шиење, 250-Двор, Средни Прав Сина

Sulky 942-1201 Rayon Конец за Шиење, 250-Двор, Средни Прав Сина

DEN 102.96

Обновено

Достапно за нарачка

Snap Гајтанот. 100% Свилен Сјај Rayon (Viscose).За.Машина Вез, Декоративни Шиење, и Quilting.Colorfast.Перат.Сува Cleanable.SULKY-Rayon тема.Додадете pizzazz да appliques; buttonholes; topstitching; булчински; вез; quilting; tassels; везана; и повеќе.Оваа тема е мала тежина, но исклучително силна и свиленкаста rayon тема.Одлично за рака крои проекти и е приоритетна тема за слободно движење машина везови.Кој Крст-рана тема на snap-крај spools кои одговараат на сите машини за шиење за непречено; метежот слободен; финтата помалку го користите и се грижи дури и проток за постојано чувствувате бод квалитет.Овој пакет содржи еден 250yd на 40 тежина Rayon Тема.Увезени.

Избор на клиент

Поврзување Теми Памук Конец - 1200 Двор Гајтанот (Слатка Розова) Обновено
Поврзување Теми Памук Конец - 1200 Двор Гајтанот (Слатка Розова)

ТЕМА ГАЈТАНОТ : има една 1,200 двор гајтанот од 50тежина тема направен од три plies од 100% памук 100% ПАМУК : Екстр�

DEN 191.76
Вез Теми, Mutifuctional Полиестер Тема Полиестер за Машина за Шиење Комплет Прибор за Везови Материјали Обновено
Вез Теми, Mutifuctional Полиестер Тема Полиестер за Машина за Шиење Комплет Прибор за Везови Материјали

Мие, рѓа‑отпорни, така што везови модели пораби со теми може да се мијат со рака и машина.Постојат 20 бои �

DEN 0.00
uxcell Врзани Полиестер Конци за Шиење 710 Метри 420D/0.45 mm Екстра Јаки Тапацир Тема за Рачно и Машинско Sews (Бледо, Обновено
uxcell Врзани Полиестер Конци за Шиење 710 Метри 420D/0.45 mm Екстра Јаки Тапацир Тема за Рачно и Машинско Sews (Бледо,

[ Висока Јачина Конец за Шиење ] 710 Метри секој гајтанот (прибл 650 Метри); Конец големина : 0.45 mm (420 D / 3) [ Екст

DEN 347.76
BOKA Продавница - 3250M/Ролна Злато, Сребрена Нишка Мода Светкавиот Метален Везови Капчиња Плетење DIY Крстот Бод Предиво Обновено
Exceart 2 Ролни Полиестер Шиење String Bobbin Тема Кабелот Конус Serger Конец за Шиење Везови Машина (Црна) Обновено
Exceart 2 Ролни Полиестер Шиење String Bobbin Тема Кабелот Конус Serger Конец за Шиење Везови Машина (Црна)

Идеален за quilting, тепих, се облекуваат на одлуки, општи крои, итн конец за шиење за облека.Полиестер конец

DEN 0.00
Разновидниот Колекција Aurifil Тема Комплет од Christa Вотсон 12 Големи Spools 50 Тежина CW50VC12, Избрани Обновено
Разновидниот Колекција Aurifil Тема Комплет од Christa Вотсон 12 Големи Spools 50 Тежина CW50VC12, Избрани

Разновидниот Колекција 50wt од Aurifil.Дизајниран од страна на Christa Вотсон (Christa Јоргани).Тема Комплет вклучув

DEN 2222.40
UKLLYY Везови Нишка 24 Ролни/многу DIY Конец за Шиење Комплет за Рачно Шиење или Машина Конец за Шиење Везана Обновено
UKLLYY Везови Нишка 24 Ролни/многу DIY Конец за Шиење Комплет за Рачно Шиење или Машина Конец за Шиење Везана

Виножито боја на везови темата е совршен за пријателство нараквици,Уметности и занаети, крстот бод, стр�

DEN 678.96
Вкупно 4000 Метри Конец За Шиење Бела Обновено
Вкупно 4000 Метри Конец За Шиење Бела

【 MOYYON Полиестер тема】100% полиестер 40 WT, овие конци за шиење се направени од висококвалитетни трајни Меш�

DEN 215.76
Bettomshin 1Pcs Конец за Шиење Полиестер Serger Машина Тема 8000 Метри По Spools Везови Тема Поврзување Serger Тема 40ТИ Обновено
Bettomshin 1Pcs Конец за Шиење Полиестер Serger Машина Тема 8000 Метри По Spools Везови Тема Поврзување Serger Тема 40ТИ

【Димензии】 Должина на : 8000 метри по гајтанот; Цевка Должина : 110mm / 4.33";Мали крајот дијаметар : 68mm / 2.67"; Гол�

DEN 0.00
Комплет за шиење, 268 Компјутери Големи Комплет за Шиење Основна Премија за Шиење Материјали, 43 XL Тема Spools, Заврши Обновено
Harrisville Дизајни Potholder 7 Традиционални Големина Potholder Loom Комплет со Памук Циклуси се Направи 2 Potholders, Обновено
Harrisville Дизајни Potholder 7 Традиционални Големина Potholder Loom Комплет со Памук Циклуси се Направи 2 Potholders,

Здрав метал loom го прави 6" x 6" памук potholders кои се машина перат, издржливи и долготрајни.Метална кука вклуч�

DEN 0.00
3 Ролни за Шиење Теми Користење за Рачно Шиење Коса Екстензии Одлуки Перики DIY (Brown) Обновено
3 Ролни за Шиење Теми Користење за Рачно Шиење Коса Екстензии Одлуки Перики DIY (Brown)

Боја : Кафена.Количина : 3 ролни тема.Должина : Секоја тек е околу 60 метри.темата е висока јачина доволно з�

DEN 0.00
Jupean Восок Конец, 150m /164Yards Црна Кожа Восок Тема, Кожа Конец за Шиење, Рака Крои Тема за Рачно Шиење Кожа, Bookbinding, Обновено
Jupean Восок Конец, 150m /164Yards Црна Кожа Восок Тема, Кожа Конец за Шиење, Рака Крои Тема за Рачно Шиење Кожа, Bookbinding,

Избрани Бои : 14 различни бои на leathercraft шиење теми, вклучително и оригинални бела, бела, црвена, небо сина,

DEN 167.76
SELCRAFT Конец за Шиење 1.2 mm Црни 100 Метри, Силно Восок Полиестер Плетенка Тема Кожени Чевли Рака за Шиење Супер висока Обновено
Брусница Класичен Број 40 Везови Нишка Обновено
Брусница Класичен Број 40 Везови Нишка

Перат во 95 C.Pantone ед бои.Погоден за сите вез, освен онаму каде што предметите ќе биде предмет на индустрис�

DEN 0.00
Потпис Конец, 40wt/3000 yd, Разновидниот Сино Небо Обновено
Потпис Конец, 40wt/3000 yd, Разновидниот Сино Небо

Памук.Направен во САД.Конус 100% Долго Главен Mercerized Памук.За Машина За Quilting.На mercerization процес се произведу�

DEN 0.00
SELCRAFT 1pc Светла Мраз Свила Вез Конец за Шиење Везови Крстот Бод Свила Теми Bobbin Еден Предиво Линија за рачно изработени Обновено
EuisdanAA Полиестер Кожа Прилагоди Занает Конец за Шиење Ролна Гајтанот Светло Сина(Poliéster Cuero Sastrería Artesanía Обновено
EuisdanAA Полиестер Кожа Прилагоди Занает Конец за Шиење Ролна Гајтанот Светло Сина(Poliéster Cuero Sastrería Artesanía

Боја : Светло Сина; Пакет Содржина : 1 x Кожа Конец за Шиење свиткани околу еден калем.Име На Производ : Кож�

DEN 0.00
Дома 260m Кожа Шиење Восок Тема 1MM за Длето Awl Тапацир Чевли Багаж Поставите Multicolor Опции за Плетење (Боја : Светло Обновено
SELCRAFT 1 Тркалаат Невнимателни Должност Врзани Најлон Конец за Шиење 500 Метри Гајтанот - Темно Сина, num.10477 Обновено
SELCRAFT 1 Тркалаат Невнимателни Должност Врзани Најлон Конец за Шиење 500 Метри Гајтанот - Темно Сина, num.10477

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВЕЗОВИ КОНЕЦ премиум виножито боја на везови конец .Светла боја, богата сјај, неисчезн

DEN 0.00
Luxbon 39 Spools Конци за Шиење и 36 Гајтанот Конци за Шиење 250 Двор Обновено
Luxbon 39 Spools Конци за Шиење и 36 Гајтанот Конци за Шиење 250 Двор

39 Spools Конци за Шиење Материјал : Dacron; 120130m / 393.7426.5 ft на секоја гајтанот (убаво спектар на бои гајтанот ).Зл�

DEN 0.00
UXZDX CUJUX Машина Индустриски Конец за Шиење Гајтанот Виножито Полиестер Конец за Шиење Multicolor Шиење Suppiles Обновено
UXZDX CUJUX Машина Индустриски Конец за Шиење Гајтанот Виножито Полиестер Конец за Шиење Multicolor Шиење Suppiles

Оваа тема е вашиот најдобар избор за производство на обувки, куфер, кожни производи, појасот, троседот.Т�

DEN 3376.08
Една Рака Копчето на Алатката, Патент се Повлече Помогне Алатка Стисок на Копче Кука Помошник Патент Копчето Кука, за Дома Обновено
Среќен Божиќ Машина Везови Дизајни Преземете. 42 убава Божиќ машина везови applique дизајни со повеќе проекти за УМЕТНОСТ Обновено
3 Spools Бела Сите Намена за Шиење Памук Конец Spools од за Serger, Overlock, Quilting, Машина за Шиење 40/2 Поврзување Обновено
3 Spools Бела Сите Намена за Шиење Памук Конец Spools од за Serger, Overlock, Quilting, Машина за Шиење 40/2 Поврзување

Поставете ги вклучува 3 spools бел памук конец за шиење 3000 метри по spools.ТЕМА КОНУС : има една 3000 двор конус на

DEN 381.36
F Fityle 10 Spools Мешани Бои Полиестер Шиење Quilting Теми Сите Намена Обновено
F Fityle 10 Spools Мешани Бои Полиестер Шиење Quilting Теми Сите Намена

* Доаѓаат со 10 ролни висок квалитет полиестер конец за шиење spools Совршена за Плетење, Шиење, Капчиња, Крс�

DEN 0.00
Палта & Кларк Памук Опфатени Quilting и Piecing Конец, 250-Двор, Лето Браун Обновено
Палта & Кларк Памук Опфатени Quilting и Piecing Конец, 250-Двор, Лето Браун

Премиум памук опфатени полиестер quilting / piecing тема.Триply полиестер core дава сила со памук покривање корист�

DEN 0.00
Силна Полиестер Про Конец за Шиење, Многу Бои Најдобрите Spools, Универзална Сите Намена Рака и Машина за Шиење, 200m - Обновено
Oltalı, Висока Затегнувачка Конци за Шиење од %100 Полиестер на 40-ти години/2 5 Spools (Секоја Гајтанот 5470 Yds) (Нане) Обновено
Oltalı, Висока Затегнувачка Конци за Шиење од %100 Полиестер на 40-ти години/2 5 Spools (Секоја Гајтанот 5470 Yds) (Нане)

Материјал : Тој е направен од 100% полиестер главен влакна.OLTALI, 120 број бел конец за шиење е еднаков на 40 / 2 д

DEN 1070.40
Силна Полиестер Про Конец за Шиење, Многу Бои Најдобрите Spools, Универзална Сите Намена Рака и Машина за Шиење, 200m - Обновено