DynaSun Комплет SB1007 Флеш 40x60cm 16x24 инчен Ултра Лесни Количка за Преносни Softbox E27 Држачот за Флеш Сијалица

DynaSun Комплет SB1007 Флеш 40x60cm 16x24 инчен Ултра Лесни Количка за Преносни Softbox E27 Држачот за Флеш Сијалица

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Карактеристики на производот Soft Box SB1007 Димензија : 16"x24" (40x60cm) Завртка за Студио Флеш : E27 се Префрлите интегрирани W803 Max Дел Дијаметар : 0.Велкро-прикачите поклопецот diffusers и ќе завршиш.WOF4001 Моќ Опсег 45 WS Студио Флеш Водич Број 26m ISO 100 Температура на Бојата 5500-5600k Флеш Времетраење 1/1000.W803 Max Дел Дијаметар : 0.5 mm) Максимална висина : 86.Dyna Sun Комплет SB1007 Флеш 40x60cm 16x24" Професионални Комплет Ултра-Лесни Виткање Softbox со E27 Носителот, Стојат, Блиц за Monolight Сијалица за Фото Студио за Видео и Фотографија Опис Soft Box SB1007 40x60 На Dyna Sun Softbox SB1007 е брзо да се соберат во помалку од 60 секунди.Soft Box SB1007 Димензија : 16"x24" (40x60cm) Завртка за Студио Флеш : E27 се Префрлите интегрирани.Алуминиум легура изградба значи дека тие се силни уште мала тежина.5 mm) Максимална висина : 86.Собори на чадор-како жица рамка и кутија се појавува отворен и се заклучува тесни.

Избор на клиент

Fotodiox Про 36 Octagon Softbox Плус Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring, за Обновено
Fotodiox Про 36 Octagon Softbox Плус Мрежа (Eggcrate) за Студио Strobe/Flash со Мека Diffuser и Посветен Speedring, за

Секоја мрежа е 2"x2" и 1.На Fotodiox Про Softbox е здрав и економски верзија на стандардот softbox дизајни на располага

DEN 0.00
Сокол Очи FER-SB30160 30 x 160 см Softbox Обновено
Сокол Очи FER-SB30160 30 x 160 см Softbox

Производителот гаранција може да не се применува.Softbox 30x160 cm.Погоден за сите Сокол Очи флеш единици, осве�

DEN 0.00
Elinchrom Rotalux Длабоко Octabox 100cm (EL26648) Обновено
Elinchrom Rotalux Длабоко Octabox 100cm (EL26648)

Овој тесен облик Длабоко Octa намалува ширењето на светлината и нуди поостри сенки во споредба со стандар

DEN 0.00
Adsire Фенер Стил Свитлива Softbox, 360° Сите Круг Мека Светлина Едноставна Операција Топката Форма Мека Кутија за Микро Обновено
Фото Студио Softbox Осветлување Комплет 4x20W, Фотографија Светла, Дното Светлина И Видео Осветлување Со Бум Рака, 4 Авто Обновено
Neewer 48 инчи/120 Сантиметри Octagonal Softbox со S-Тип на Заградата на Носителот (со Bowens Планината) и Носи Торба за Обновено
Neewer 48 инчи/120 Сантиметри Octagonal Softbox со S-Тип на Заградата на Носителот (со Bowens Планината) и Носи Торба за

), Softboxes(Bowens планината поддржани), Убавина јадење(Bowens планината поддржани), Рефлектор чадор, и така натаму

DEN 0.00
Softbox GridCompatible за Octagonal Softbox 95cm за Neewer Softbox за Боуен Планината Softbox 95 см (Octagonal 37 во) Обновено
Softbox GridCompatible за Octagonal Softbox 95cm за Neewer Softbox за Боуен Планината Softbox 95 см (Octagonal 37 во)

Исклучително лесно да се соберат користење на Лепенка ремени во внатрешноста на softboxes.Внатрешноста на so

DEN 384.00
walimex Softbox Адаптер Multiblitz P-Бајонет Обновено
walimex Softbox Адаптер Multiblitz P-Бајонет

ова го прави walimex softboxes, octagons и лента, светлата погодна за вашиот блиц, како и.брзо и лесно собранието.надв

DEN 949.92
20X28 Softbox Студио Осветлување Комплет, Професионална Фотографија Континуиран Осветлување на Системот за Полнење со 6.6x9.8ft Обновено
1pc Креативни Фотографски Softbox Практични Octagonal Softbox Чадор Softbox за Home/Ѕид/Кујна/Декор Обновено
1pc Креативни Фотографски Softbox Практични Octagonal Softbox Чадор Softbox за Home/Ѕид/Кујна/Декор

Нов тип на softbox производи, нема потреба да го инсталирате, преносни складирање, особено погодна за отвор�

DEN 1341.60
GVM Свитлива Softbox Diffuser со Мрежа Beehive за RGB 800D/560AS/480LS Серија LED Светло во Видео, Погоден за таа Намена, Обновено
GVM Свитлива Softbox Diffuser со Мрежа Beehive за RGB 800D/560AS/480LS Серија LED Светло во Видео, Погоден за таа Намена,

Големината на softbox е мал, кои можат подобро да се симулираат природна светлина по инсталацијата, која мо�

DEN 1679.76
Neewer 700W Octagon Softbox Континуиран Осветлување за Полнење за Камерата Фото Видео, Фотографија, Вклучува: (2)32x32 Обновено
Neewer 700W Octagon Softbox Континуиран Осветлување за Полнење за Камерата Фото Видео, Фотографија, Вклучува: (2)32x32

Брз една акција брави овозможува брза прецизност висина прилагодување.Материјал : Cordura Webbed Nylon Package Содр�

DEN 1984.56
Риболовецот Boombox Softbox Адаптер Прстен за Profoto Обновено
Риболовецот Boombox Softbox Адаптер Прстен за Profoto

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 0.00
070 Легура Адаптер Прстен Конвертор за Broncolor Планината за да Bowens Планината Блиц Светлина Softbox за YouTube Студио Обновено
070 Легура Адаптер Прстен Конвертор за Broncolor Планината за да Bowens Планината Блиц Светлина Softbox за YouTube Студио

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 0.00
KGEZW Фото Студио Led Softbox Чадор Осветлување Комплет Позадина Поддршка Стојат 4 Боја на Позадина за Фотографија и Видео Обновено
Fovitec - 1x 24x36 Фотографија Speedlight Softbox - [Лесно Set-up][Трајни Најлон][Расклопна][Мрежа Вклучени][Лесни] Обновено
Fovitec - 1x 24x36 Фотографија Speedlight Softbox - [Лесно Set-up][Трајни Најлон][Расклопна][Мрежа Вклучени][Лесни]

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 0.00