DC Близина Прекинувач,Индуктивни 3 Жици Нормално Отворен Близина Позиција Сензор Прекинувач,5mm Растојание Близина Сензори,Електромагнетна Индукција Откривање,за М

DC Близина Прекинувач,Индуктивни 3 Жици Нормално Отворен Близина Позиција Сензор Прекинувач,5mm Растојание Близина Сензори,Електромагнетна

DEN 170.16

Обновено

Достапно за нарачка

Тоа е широко се користат во машина, правење хартија, лесна индустрија за ограничување станица, ориентација земајќи ги брои, забрзување на судењето и сл.Карактеристики : Близината switch е позиција сензор со switch излез што може да биде поврзана со microcomputer Тоа, исто така, може да се вози директно од, електромагнетни релеи, шалтери и контактор да се постигне автоматска контрола на целите Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и не-контакт префрлување.3 оз Пакет листа : 1 x Индуктивен Сензор Switch.Тоа е широко се користат во машина, правење хартија, лесна индустрија за ограничување станица, ориентација земајќи ги брои, забрзување на судењето и сл.Близината switch е позиција сензор со switch излез што може да биде поврзана со microcomputer.Спецификација : име на Производ : Индуктивен Сензор Switch Школка материјал : метал Модел : TL-Q5 MB1 Откривање на далечина : 5mm Откривање објект : електромагнетна индукција Работен напон : DC6-36 V Излез на владата : 3 жица нормално отворен Откривање објект : метал Тежина : Околу.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.

Избор на клиент

Нови Lon0167 LJ8A3-2-Z/ОД 2mm Тубуларна Индуктивен Сензор Switch Детектор NPN(LJ8A3-2-Z/ОД 2mm Röhreninduktiver Näherungssensor-Detektor Обновено
Нови Lon0167 LJ8A3-2-Z/ОД 2mm Тубуларна Индуктивен Сензор Switch Детектор NPN(LJ8A3-2-Z/ОД 2mm Röhreninduktiver Näherungssensor-Detektor

Име на производ : Близината Прекинувач;Модел : LJ8 A32Z / СТРАНА ;Тип на : DC 3 Жица Тип (Кафеава, Сина.Црна);Switch И�

DEN 231.60
0-15CM 6-36V М12 NPN N/O LS-DS20C1 Фотоелектрически Вклучите Инфраред Сензор Дифузна Индуктивен Месинг Случај Обновено
0-15CM 6-36V М12 NPN N/O LS-DS20C1 Фотоелектрически Вклучите Инфраред Сензор Дифузна Индуктивен Месинг Случај

015 CM 636 V М12 NPN N / O LSDS20 C1 Фотоелектрически Вклучите Инфраред Сензор Дифузна Индуктивен Месинг Случај.Модел

DEN 0.00
LANTRO ЈС - Индуктивен Сензор за Детекција, 2mm Близина Вклучите 3-Жица NPN НЕМА 10-36VDC, Пристап Индуктивен Сензор за Обновено
LANTRO ЈС - Индуктивен Сензор за Детекција, 2mm Близина Вклучите 3-Жица NPN НЕМА 10-36VDC, Пристап Индуктивен Сензор за

【4mm Откривање на далечина】Нормално отворен близина прекинувач за светло, откривање на далечина е 4mm...

DEN 1512.00
uxcell DC 6-36V на 300mA 3-Жица Индуктивен Близина NPN NC Switch Сензор Сонда 8мм за 3D Печатач Сонда Кревет Израмнување,MCU Обновено
uxcell DC 6-36V на 300mA 3-Жица Индуктивен Близина NPN NC Switch Сензор Сонда 8мм за 3D Печатач Сонда Кревет Израмнување,MCU

АБС материјал за откривање на површината, изграденаво интелигентни уреди со покажувач на чип на близин�

DEN 0.00
Пристап Сензор Прекинувач, Контактор Индуктивен Сензор за Детекција Switch за Правење Хартија за Ориентација Преземање Обновено
Близината Прекинувач, Близината Switch Сензор Здрав Трајни производи за Безбедност Обновено
Близината Прекинувач, Близината Switch Сензор Здрав Трајни производи за Безбедност

Ова е нормално близина switch сензор со 1mm откривање на далечина.Тоа е компонента широко се користи во авто�

DEN 415.20
Жолта 10мм Дупка DC 6-36V 3 Жица NPN N/O HX-DGS-10N Индуктивен Прстен Сензор Switch за Метална Завртка Пролет Обновено
Жолта 10мм Дупка DC 6-36V 3 Жица NPN N/O HX-DGS-10N Индуктивен Прстен Сензор Switch за Метална Завртка Пролет

Сертификација : ce.Предмет тип : Прекинувачи.Гаранција : 30 Тип на прекинувач : Близината Switch.Име на произво

DEN 820.80
DC 0-35V Пристап Сензор, Близината Прекинувач, Papermaking Ограничување Станица за Машина за Overspeed Тест Обновено
DC 0-35V Пристап Сензор, Близината Прекинувач, Papermaking Ограничување Станица за Машина за Overspeed Тест

Подобрена за повеќе практични adoptability, пристап сензор е изградена на строга контрола на квалитетот стан�

DEN 0.00
Ротари Позиција Сензор 40V 500000Cycles Обновено
Ротари Позиција Сензор 40V 500000Cycles

EU Ro HS : во Согласност Дел Статус : Активен HTS : 9031.80.80.85 Тип : Ротари Оперативни Живот (Циклуси) : 500000 Резолуци

DEN 1519.20
LUOHAIMEI Индустриска Прекинувачи М8 1mm/2mm Индукција Метал Индуктивен Сензор Екранот Штит Тип на Сензор за Близина Switch Обновено
Автентична Оригинална IM12-04BPS-ZCK, IM12-04NPS-ZC1 Болни Близина Switch - (Боја: IM12-04BPS-ZCK) Обновено
Автентична Оригинална IM12-04BPS-ZCK, IM12-04NPS-ZC1 Болни Близина Switch - (Боја: IM12-04BPS-ZCK)

Боја : IM1204 BPSZCK.Предмет тип : Прекинувачи.Број на модел : IM1204 BPSZCK, IM1204 NPSZC1 Сертификација : ce.Материјал : алум�

DEN 0.00
X-DREE NI5-Q18-AN6X DC6-36V на 300mA NPN НЕ 5mm Индуктивен Сензор Вклучите 3-жица(NI5-Q18-AN6X DC6-36 ν 300mA NPN НЕ 5mm Обновено
X-DREE NI5-Q18-AN6X DC6-36V на 300mA NPN НЕ 5mm Индуктивен Сензор Вклучите 3-жица(NI5-Q18-AN6X DC6-36 ν 300mA NPN НЕ 5mm

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика,Метал; Нето Тежина : 56g; Пакет Содржина : 1 x Индуктивен Б�

DEN 300.48
Baomain Пристап Индуктивен Сензор Switch LJ5A3-1-Z/BX 1mm NPN НЕМА DC 10-30V Обновено
Baomain Пристап Индуктивен Сензор Switch LJ5A3-1-Z/BX 1mm NPN НЕМА DC 10-30V

Модел : LJ5 A31Z / BX ; Излез Тип на : NO(Нормално Отворен).Дијаметар на Главата : 5mm ; Откривање на Далечина : 1mm.Нап

DEN 0.00
3-Жица NPN Нормално Отворен Индуктивен Близина Switch DC12-24V Водоотпорен Растојание Сензор Switch Индустриска Автоматизација Обновено
Индуктивни Близина Прекинувач за Светло, SN04-N DC10-30V NPN НЕ Manufacuring Сензор за Автоматска Контрола на Системи за Обновено
Индуктивни Близина Прекинувач за Светло, SN04-N DC10-30V NPN НЕ Manufacuring Сензор за Автоматска Контрола на Системи за

Ова е индуктивен близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Брз одговор, со голема сигурност, силна а

DEN 215.76
TL-Q5MC1 Индуктивен Сензор за Детекција Switch Нормално Отворен (10V-30V DC 5mm Откривање на Далечина) Обновено
TL-Q5MC1 Индуктивен Сензор за Детекција Switch Нормално Отворен (10V-30V DC 5mm Откривање на Далечина)

【5 MM ОТКРИВАЊЕ на ДАЛЕЧИНА】Ова е индуктивен близина switch сензор со 5mm откривање на далечина 【ПРЕЦИЗНО ј�

DEN 206.16