Голема 40mm Стаклени Очи во длабочините на Пар на Човечки Изработката Снабдување Flatback Cabochons за Кукла Taxidermy или Изработка на Накит

Голема 40mm Стаклени Очи во длабочините на Пар на Човечки Изработката Снабдување Flatback Cabochons за Кукла Taxidermy

DEN 287.76

Обновено

Достапно за нарачка

Сет од 2 40mm стакло човечки очи за уметност кукла или накит правење занаети.Што се оригинално дизајнирани, рачно изработени taxidermy очи.Сигурни да се направи вашите креации хит!.Совршен за накит или scrapbooking проекти, хартија mache, и повеќе.Flatback фантазија стакло око cabochons во длабоко, интензивно сина.големи стаклени очи, 40mm околу, ќе додадете сјај на вашиот уметнички проекти.Кој уникатен око дизајни, дека јас создаде дигитално, овие cabochons се сигурни дека за да се направи вашите креации хит!Совршен за кукла или накит одлуки.Направени со висок квалитет за печатење-надвор од мојот дигитален дизајн, и во прилог да чаша cabochon купола со дијамант глазура смола.Овој оглас е за еден пар очи.Рефлексии на cabochons се од осветлување, не се ниту во конкретната око дизајн.Дизајнирана и создадена од страна на Megan е Beaded Дизајни.

Избор на клиент

Newmind 140 Парчиња 8-12mm 3D Животинско Занает Кукла Кукла Очи DIY Пластични Избрани Бои Безбедност Очи за мечето Играчки Обновено
Newmind 140 Парчиња 8-12mm 3D Животинско Занает Кукла Кукла Очи DIY Пластични Избрани Бои Безбедност Очи за мечето Играчки

* Одлично за рака одлуки, многу лесен за употреба Кутијата содржи 3 видови пластични безбедност очи, 50pcs 8�

DEN 239.76
8мм Стакло Очи во Зелена Пар на Компјутерски Код Изработката Снабдување Flatback Cabochons за Кукла Taxidermy или Изработка Обновено
MUZIWIG 4pcs 15x100cm (5.9 x 39.4 Во, 4rolls) Кадрава Отпорни на Топлина Кукла Коса Wefts за DIY 1/3 1/4 1/6 BJD SD Кукла Обновено
MUZIWIG 4pcs 15x100cm (5.9 x 39.4 Во, 4rolls) Кадрава Отпорни на Топлина Кукла Коса Wefts за DIY 1/3 1/4 1/6 BJD SD Кукла

Материјали : Кореја Отпорни на Топлина Влакна,може да сноси 180degrees,може да се restyle да права коса Повеќе де�

DEN 0.00
100Pcs 6-12mm Пластични Безбедност Очи, Кукла Правејќи Колекции со Очи Подлошки Складирање Кутија за Кадифен Животинско Обновено
Галакси Пурпурна Октопод Стаклени Очи Наутички Пар за Магична Уметност Кукла Делови, Скулптура, Проп, Cosplay Маска, Fursuit Обновено
JJG 50PCS(25Pairs) 10мм Мешан Стил Змеј Очи Кукла Очи Половина Круг Стаклена Купола Cabochons за Кукла Кукла или DIY Изработка Обновено
JJG 50PCS(25Pairs) 10мм Мешан Стил Змеј Очи Кукла Очи Половина Круг Стаклена Купола Cabochons за Кукла Кукла или DIY Изработка

Материјал : Стакло.Дијаметар : 10мм / 0.39 инчен; Дебелина : 3мм.Количина : 50 парчиња (25 пара) 100% Задоволството �

DEN 0.00
Безбедност Очи и Noses со Подлошки 592pcs за Кукла Кукла, мечето, Препарирани Животни, Занаети, Капчиња Играчка Обновено
Безбедност Очи и Noses со Подлошки 592pcs за Кукла Кукла, мечето, Препарирани Животни, Занаети, Капчиња Играчка

【Премиум материјалот】Изработени од квалитетна пластика,цврсти и издржливи,мазна површина го прави оч

DEN 0.00
Кукла Перики JD016 9-10CM 11-12cm 13-15CM Шума Директно Мала Големина Синтетички Mohair BJD Кукла Перики (Coffce Црна, Обновено
Кукла Перики JD016 9-10CM 11-12cm 13-15CM Шума Директно Мала Големина Синтетички Mohair BJD Кукла Перики (Coffce Црна,

JD016 56inch 1315 CM Долго Шума Директно Coffce Црна Синтетички mohair 1 / 8 Lati жолта BJD кукла перики.Големина : 56inch (1315cm)се

DEN 543.60
Океан Принцезата Seahorse Сирена Стаклени Очи Фантазија Пар за Уметност Кукла Делови, Скулптура, Проп, Маска, Fursuit Додатоци, Обновено
Де witte Engel Кукла Коса Mohair Blouclé Предиво за walldorf/Штајнер Кукли 50 грама (Brown) Обновено
Де witte Engel Кукла Коса Mohair Blouclé Предиво за walldorf/Штајнер Кукли 50 грама (Brown)

64% Mohair, 27% чист scheerwool и 9% polyamide.Origin Turkey.ги комбинира добро со нашите Doll Jersey да се добие широк спектар на кож�

DEN 0.00
menolana 1/3 BJD Чичко Кукли Перика Долга Права Коса за Dollfie DIY Материјали Сиво - Бела Обновено
menolana 1/3 BJD Чичко Кукли Перика Долга Права Коса за Dollfie DIY Материјали Сиво - Бела

Материјал : висока температура жица 1 Парче Кукла Перика со Hairnet.DIY Кукли Права Коса Перика.Краток Права К

DEN 0.00
Пенливи Темно Сива Човековите Стаклени Очи На Жица Pin Мислења за Игла Felting Кукла Изработка на Материјали и Други Занаети Обновено
Браун Стаклени Очи Голема Симпатична Темно Кафеава боја Туѓо Бебе Кукла Окото Cabochons 6mm - 40mm Накит Уметност Taxidermy Обновено
Браун Стаклени Очи Голема Симпатична Темно Кафеава боја Туѓо Бебе Кукла Окото Cabochons 6mm - 40mm Накит Уметност Taxidermy

СТАКЛЕНИ ОЧИ : Стакло око cabochons за изработка на накит, кукла скулптури, taxidermy, и други изработката на прое�

DEN 287.76
PH PandaHall 12mm Зло Змеј Око Стакло Cabochons, 100pcs 50 Стил Змија Кукла Око Flatback Купола Cabochon Половина Круг Обновено
PH PandaHall 12mm Зло Змеј Око Стакло Cabochons, 100pcs 50 Стил Змија Кукла Око Flatback Купола Cabochon Половина Круг

Големина : за 12mm во дијаметар, 4mm дебели.Само лепак нив во средината на змеј играчка, диносаурус, був игра�

DEN 0.00
ARTCXC 64Pcs 15mm/16mm Шарени Рамен Учениците Пластични Безбедност Очи и Пластични Сјајот Занает Очи со Подлошки за Кукла, Обновено
NOVICA Традиционалните Грижете се Кукли Од Гватемала Со Памук Складирање Торба, 2.5 Инчен, 'Грижи Кукла Клан' (Сет Од 100) Обновено
Црвена Кутија Желка Стаклени Очи Реални Животни Пар за Рептили Уметност Кукла Делови, Скулптура, Проп, Маска Занаети, Fursuit Обновено
Кафеава и Зелена Реални Мачка Животинско Стаклени Очи На Жица Pin Мислења за Игла Felting Кукла Изработка на Материјали Обновено
8мм Стакло Кукла Очи во Жолта и Портокалова Пар на Човечки Изработката Снабдување Flatback Cabochons за Уметност Taxidermy Обновено
8мм Стакло Кукла Очи во Жолта и Портокалова Пар на Човечки Изработката Снабдување Flatback Cabochons за Уметност Taxidermy

Сет од 2 8мм стакло човечки очи за уметност кукла или накит правење занаети.Што се оригинално дизајниран�

DEN 1519.20
ZJchao Дрвени колче Кукли Недовршени Дрвени Колче Кукла Тела, 10pcs 75mm Недовршени Луѓе Форми Дрвени Луѓе Тела Ангел Кукли Обновено
1 Парче на Силиконски Женско Лице Мувла Кукла Главата 3D Мувла & 5 Листови од Слатки Очи Налепници за Кукла Играчка Одлуки Обновено
findTop 1000 Парчиња Црна Пластика Безбедност Очи со Подлошки за Полнети Животни Очи DIY Занает Проекти (4 Големини) Обновено
findTop 1000 Парчиња Црна Пластика Безбедност Очи со Подлошки за Полнети Животни Очи DIY Занает Проекти (4 Големини)

ИЗБРАНИ ГОЛЕМИНА : На капчиња очи комплет сет содржи 4 различни големини, вклучувајќи и 200 очите на 6mm, 100 о

DEN 0.00