Лили - 10300202612 Шеќер ' n Крем Памук Конус Предиво, 14 оз, Кујна Ветре Ombre, 1 Конус

Лили - 10300202612 Шеќер ' n Крем Памук Конус Предиво, 14 оз, Кујна Ветре Ombre, 1 Конус

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Содржина : 100% памук / Нега : Машина за миење и сува / Мерач : 4 Средни Worsted.Изработени од 100% USA-памук расте, нејзината флексибилност овозможува за проекти од сите видови и големини, од dishcloths да afghans!.Топката на Големината на цврсти Материи : 400g / 14 оз, 645 метри / 706 метри.Лили Шеќер ' n Крем предиво е природна, мека, абсорбента памук предиво што доаѓа во економска 14 oz конус големина.Изработени од 100% USA-памук расте, нејзината флексибилност овозможува за проекти од сите видови и големини, од dishcloths да afghans!.Нека Лили Sugarn Крем Конуси искра вашата инспирација, со широк спектар на богати бои и нијанси, вклучувајќи neutrals, brights, и пастели.Избрана Сенка : Кујна Ветре Ombre.

Избор на клиент

LoveinDIY 10-Пакети Arcylic Предиво Latch Кука Пред се Намали Предиво - Tapestry Предиво - Precut Предиво Set-Latch Кука Обновено
Shoresu Волна Предиво Конец, Мека Worsted Предиво Виножито од Тебе Бои DIY Бебе Плетење Волнени Shawl Шамија Капчиња Тема Обновено
Shoresu Волна Предиво Конец, Мека Worsted Предиво Виножито од Тебе Бои DIY Бебе Плетење Волнени Shawl Шамија Капчиња Тема

Виножито од тебе боја worsted волна предиво е толку убава за DIY плетење.Ви благодариме!Памук предиво само, д�

DEN 952.80
Лав Бренд Фунти на Љубовта Предиво - 2 Пакет со Шема Карти во Боја (Claret) Обновено
Лав Бренд Фунти на Љубовта Предиво - 2 Пакет со Шема Карти во Боја (Claret)

Секоја Топка Големина : 454 g / 16 оз, 932 метри / 1,020 дворови = 2,040 дворови вкупно еден пакет.Предиво Тежина 4 �

DEN 0.00
Рачно изработени полиестер Предиво Кожата-Friendly Плетење Предиво Жените DIY Shawl Шамија Ракавица Ќебе Шапка Капчиња Обновено
Бебе Alpaca Предиво во 35+ Бои (Нула-Бесплатно) DK 10.58 оз (300g) Предиво Сет (6 x 1.76 оз (50g) - Мека Бебе Alpaca Обновено
Бебе Alpaca Предиво во 35+ Бои (Нула-Бесплатно) DK 10.58 оз (300g) Предиво Сет (6 x 1.76 оз (50g) - Мека Бебе Alpaca

Апсолутно нуласлободни и удобно мека бебе alpaca плетење предиво во практична 10.58 оз (300g) за поставување 35+ �

DEN 1439.76
Лав Бренд Предиво Сладолед Голем Лажичка Предиво, Limeade Обновено
Лав Бренд Предиво Сладолед Голем Лажичка Предиво, Limeade

Сладолед Голем Лажичка е иста мека, лесназа нега на предиво како сладолед, со уште повеќе yardage – една топ

DEN 345.60
Супер Солидна Боја Mink Сомот Волна Предиво Зима И Топло Шамија Џемпер Капчиња Плетење Додаток На Кожата-Friendly Волнени Обновено
XIWUYA Мека Worsted Предиво Виножито од Тебе Бои DIY Бебе Плетење Волнени Shawl Шамија Капчиња Тема Материјали Обновено
XIWUYA Мека Worsted Предиво Виножито од Тебе Бои DIY Бебе Плетење Волнени Shawl Шамија Капчиња Тема Материјали

Рака мие и се рамни да се исуши ❥ Висок квалитет, мека, издржливи, волна предиво, кои ви даваат мека допир

DEN 0.00
2 Парчиња Skeins Мекото Крзно Предиво Fuzzy Крзно Предиво Буци Меки Faux Крзно Предиво Eyelash Предиво Крем Крзно Предиво Обновено
Ла Миа Cottony Љубов Подарок Сет - 15 Skeins на Избрани Бои Ла Миа Cottony Предиво, Секој 1.76 Оз (50g) / 130 Yrds (120m) Обновено
Ла Миа Cottony Љубов Подарок Сет - 15 Skeins на Избрани Бои Ла Миа Cottony Предиво, Секој 1.76 Оз (50g) / 130 Yrds (120m)

ИДЕАЛЕН ПОДАРОК ПАКЕТ за капчиња и плетење љубовници и за себе.Вклучува 15 ТОПКИ : 2 x Белата – P1, 2 x Белата

DEN 1598.64
Homeflix (4-Pack) САМО Skeins Пенливи Жанила Предиво Мека Предиво за Капчиња Сплетам - Вкупна Должина 4×60m (4×65yds, 50g×4) Обновено
Homeflix (4-Pack) САМО Skeins Пенливи Жанила Предиво Мека Предиво за Капчиња Сплетам - Вкупна Должина 4×60m (4×65yds, 50g×4)

Детали за производот : Материјал : 100% Полиестер Тежина : 100g / секој(вкупно : 3 X100g)((по skein)За 100g,50 m / 55 метри)

DEN 0.00
Spinrite LLP Patons Инспириран Предиво Занает Материјали, Двор Обновено
Spinrite LLP Patons Инспириран Предиво Занает Материјали, Двор

Нови Patons Инспириран е од волна наведнуваат предиво совршена за домашни décor проекти.Широк сенка палета в

DEN 0.00
(1 Skein) Лав Бренд Предиво Се Чувствува Како Butta Предиво, Црвена Обновено
(1 Skein) Лав Бренд Предиво Се Чувствува Како Butta Предиво, Црвена

На кадифена се чувствуваат на жанила без жанила е предизвици.Ние направивме пастелни палета за бебиња, �

DEN 0.00
GEZICHTA Предиво Водич,4 Парчиња Предиво Водич Прстот на Носителот Плетење Напрсток Алатка,Рачно Плетење Материјали,Пластични Обновено
Дизајнот Работи Занаети Бебе Сини Предиво Картичка Обновено
Дизајнот Работи Занаети Бебе Сини Предиво Картичка

100% Акрилна Предиво.Совршен износ за многу од вашите needlepoint, плетење и изработката потреби.Одлично за пла

DEN 125.52
LUOSHUAI Виножито Волна Мода Рака Плетење Буци Дебели Голема Предиво Roving Плетени Предиво Топло Ќебе Капчиња Волна (Боја Обновено
Бебе Предиво, Памук Предиво Заштита на Животната средина Не Избледуваат 12 Бои од Памук Конец за Shawl за Џемпер за Рака Обновено
SCYarn 4 Skeins на Трепкане sKRubby Предиво Вкупно 11.3 оз (320gr), Секој 2.82 оз (80gr) / 186 yds (170m) (Црвено) Обновено
SCYarn 4 Skeins на Трепкане sKRubby Предиво Вкупно 11.3 оз (320gr), Секој 2.82 оз (80gr) / 186 yds (170m) (Црвено)

ЦРВЕНО на 4 SKEINS 4 на Црвениот s KRubby Предиво.СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА 186 Дворови, 2.82 оз.Секој Skeins.ОДЛИЧНО ЗА КУЈ�

DEN 0.00
Супер Меки Mohair Плетење Волнени Предиво DIY Shawl Шамија Капчиња Тема Материјали DIY Shawl Шамија Капчиња Тема Резерви Обновено
Супер Меки Mohair Плетење Волнени Предиво DIY Shawl Шамија Капчиња Тема Материјали DIY Shawl Шамија Капчиња Тема Резерви

Pilling отпорни и намалување отпорни.Задоволителна услуга : Ако имате било какви прашања ве молиме контакт�

DEN 0.00
SHIKE Почетокот на Снег Чиста Боја Basolan Merino Волна Предиво,Superwash Merino Предиво за Crocheting,5-Ply Мека Рака Обновено
SHIKE Почетокот на Снег Чиста Боја Basolan Merino Волна Предиво,Superwash Merino Предиво за Crocheting,5-Ply Мека Рака

Смесата : 50% Superwash Merino Волна, 50% АнтиPilling Акрилик.Тежина : 50g / Топката, Должина околу 138m.Капчиња Кука : 2.5 3.0 mm

DEN 189.60
Дизајнот Работи Занаети Сина Предиво Картичка Обновено
Дизајнот Работи Занаети Сина Предиво Картичка

100 Percent Акрилик предиво.Совршен износ за многу од вашите needlepoint, плетење и изработката потреби.Одлично за

DEN 1056.00
CXJJ Mohair парична Казна Волна Магија Боја Softest Квалитет Crocheting Плетење Обезбедува Идеален за Плетење Кабелот е Обновено
CXJJ Mohair парична Казна Волна Магија Боја Softest Квалитет Crocheting Плетење Обезбедува Идеален за Плетење Кабелот е

Идеален предиво за почетнициза оние кои сакаат да се качат на патот на изработка.Ова предиво топката е н

DEN 0.00
Knitsilk 3 ply Mulberry Свила Предиво Цврсти Бои, 50 Грама, 260 Метри, Одлична за Плетење, Капчиња, Ткаење, Tapestry (Самрак Обновено
Knitsilk 3 ply Mulberry Свила Предиво Цврсти Бои, 50 Грама, 260 Метри, Одлична за Плетење, Капчиња, Ткаење, Tapestry (Самрак

3ply (или светло прстите) свила предиво е совршен за чорапи, shawls и бебето се носат и парична казна knits.Тоа со

DEN 407.76
Мека Mohair Кашмир Плетење Волнени Предиво DIY Shawl Шамија Капчиња Предиво Тема Материјали Обновено
Мека Mohair Кашмир Плетење Волнени Предиво DIY Shawl Шамија Капчиња Предиво Тема Материјали

За 24 skeins за шест предиво шамија, со користење на 45мм роб игла, и заврши шамија ќе биде 170cm x 25cm (66.Не Кајган

DEN 1164.00
80 Метри Слива Перат Памук Цевка Предиво,Вегетаријанци Рака Плетење Буци Предиво,Памук Плетенка Гигант Предиво,Плетенка Обновено
TYH Материјали 50 Skeins 44 Двор Акрилик Предиво Избрани Бои Skeins - Совршени за Мини Плетење и Капчиња Проектот Обновено
TYH Материјали 50 Skeins 44 Двор Акрилик Предиво Избрани Бои Skeins - Совршени за Мини Плетење и Капчиња Проектот

50 различни бои Не Двојки 44 метри секој skien.На предиво е совршен за проекти кои бараат убав опсег на бои.М

DEN 719.76