NTE Електроника NTE2333 NPN Силикон Транзистори за Префрлување на Моќ Апликации, TO220 Тип Пакет, 1000V, 6 Amp

NTE Електроника NTE2333 NPN Силикон Транзистори за Префрлување на Моќ Апликации, TO220 Тип Пакет, 1000V, 6 Amp

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Високи и Рамни DC Струја Стекнат h FE.Не Серпентина Бара во База Коло за Turn–Off (Не Тековната Опашка).Пакет Димензија : 0.8 сантиметри L x 9.2 сантиметри W x 16.2 сантиметри H. Земја на Потекло : сад.На NTE2333 е силикон NPN Моќ Транзистори во TO220 пакет дизајниран за употреба во 220 V линија–управувана Префрлете го режимот за Напојување и електронски светлина придушници.

Избор на клиент

MICROCHIP ТЕХНОЛОГИЈА MCP23008T-E/СС MCP23008 Серија 5.5 V 1.7 MHz 8-Битни I/O Проширувач со Сериски Интерфејс - SSOP-20 Обновено
MICROCHIP ТЕХНОЛОГИЈА MCP23008T-E/СС MCP23008 Серија 5.5 V 1.7 MHz 8-Битни I/O Проширувач со Сериски Интерфејс - SSOP-20

Interface Circuit Type : I2 C.Numberof Channels : 1 Clock FrequencyМакс(fclk) : 1.7 MHz.Numberof I / OLines : 8 Supply VoltageОколија(Vsup) : 1.8 до 5.5 VSupply Current : 1 m A;

DEN 1924.80
CANADUINO RGB LED Матрица 4x4 со 16 x WS2812B RGB, Целосно addressable Обновено
CANADUINO RGB LED Матрица 4x4 со 16 x WS2812B RGB, Целосно addressable

4x4 Neopixel компатибилен RGB LED Матрица.Секој LED индивидуални addressable преку протокол 1жица интерфејс за микроко�

DEN 0.00
PIC16C558-20I/СС - Микроконтролерски - MCU 20-Игли SSOP 16C558 (10 Парче Многу) Обновено
PIC16C558-20I/СС - Микроконтролерски - MCU 20-Игли SSOP 16C558 (10 Парче Многу)

Соберете Мал Преглед Пакет.Микроконтролерски MCU 8bit RISC Програмабилни IC (10 Парче Многу).Нови, никогаш не с�

DEN 840.00
10PCS STC11F04E-35I-TSSOP20 Enhanced 1T микроконтролерски MCU 8051 MCU Обновено
10PCS STC11F04E-35I-TSSOP20 Enhanced 1T микроконтролерски MCU 8051 MCU

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

DEN 0.00
PIC18F2520-I/ML, MCU 8-битни СЛИК RISC 32KB Флеш 5V 28-Pin QFN ЕП Цевка (10 Предмети) Обновено
PIC18F2520-I/ML, MCU 8-битни СЛИК RISC 32KB Флеш 5V 28-Pin QFN ЕП Цевка (10 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 F2520I / ML Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 61 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ д

DEN 1637.04
РАКА на Микроконтролери - MCU 32BIT Cortex M3 384Kb Флеш MCU - Пакет од 10 (STM32F103ZDH6) Обновено
РАКА на Микроконтролери - MCU 32BIT Cortex M3 384Kb Флеш MCU - Пакет од 10 (STM32F103ZDH6)

Основни : ARM Cortex M3 Податоци Автобус Ширина : 32 малку Максимална Часовник Фреквенција : 72 MHz Програма Мемор�

DEN 0.00
KEPUSHIYE Dual-Приклучок Универзална AC250V 6A Поддршка 600-700W B22 Lampholder со Приклучок за Префрлување Завртка Сијалица Обновено
KEPUSHIYE Dual-Приклучок Универзална AC250V 6A Поддршка 600-700W B22 Lampholder со Приклучок за Префрлување Завртка Сијалица

Лесно да се инсталира,се безбедни за употреба.Конектори лесна инсталација од двете страни.Дупки се пред

DEN 0.00
PIC12C509/P04 - Микроконтролерски - MCU 8-Игли SOIC 12C509 (10 Парче Многу) Обновено
PIC12C509/P04 - Микроконтролерски - MCU 8-Игли SOIC 12C509 (10 Парче Многу)

Мал Преглед Интегрирано Коло.Микроконтролерски MCU 8bit RISC Програмабилни IC (10 Парче Многу).Нови, никогаш не

DEN 0.00
10PCS HC32F030F8TA HC32F030F8TA-LQ32 Печ LQFP-32 Нога микроконтролерски MCU чип IC Обновено
10PCS HC32F030F8TA HC32F030F8TA-LQ32 Печ LQFP-32 Нога микроконтролерски MCU чип IC

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

DEN 660.48
AIHJCNELE USB да TTL Модул CP2102 USB 2.0 за Сериски Интерфејс Модул Конвертор Адаптер UART STC Симнувачот 3.3 V 5V 5PIN Обновено
AIHJCNELE USB да TTL Модул CP2102 USB 2.0 за Сериски Интерфејс Модул Конвертор Адаптер UART STC Симнувачот 3.3 V 5V 5PIN

Ова е USB 2.0 да TTL UART CP2102 Модул Сериски Конвертор.Поврзете MCU лесно на вашиот компјутер , на Овој производ са

DEN 0.00
Оригиналниот 1pcs/многу ATMEGA328P-СТП ЧИП ATMEGA328 Микроконтролерски MCU AVR 32K 20MHz Флеш НАТОПИ-28 Обновено
Оригиналниот 1pcs/многу ATMEGA328P-СТП ЧИП ATMEGA328 Микроконтролерски MCU AVR 32K 20MHz Флеш НАТОПИ-28

Оригиналниот 1pcs / многу ATMEGA328 PСТП ЧИП ATMEGA328 Микроконтролерски MCU AVR 32 K 20 MHz ФЛЕШ НАТОПИ28...

DEN 0.00
1Pcs Сосема Нов PIC18F2620-I-СП Обновено
1Pcs Сосема Нов PIC18F2620-I-СП

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 232.80
MikroElektronika Mcu Картичка 7 За Слик Pic18F85J50 (Пакување од 5) (MIKROE-4042) Обновено
MikroElektronika Mcu Картичка 7 За Слик Pic18F85J50 (Пакување од 5) (MIKROE-4042)

PIC18 F85 J50 серија СЛИК MCU 8Битни Вградени Евалуација Board Product Спецификација : Категорија : Развој Одбори, Ко�

DEN 16200.00
Доведе Свиткување - Отпорник Диоди Доведе Формирање Алатка 300-700 мили Обновено
Доведе Свиткување - Отпорник Диоди Доведе Формирање Алатка 300-700 мили

Доведе Свиткување Алатка за ПрекуДупка Отпорници и други делови кога доведе растојание од 300 мили (7.62 мм

DEN 840.00
PIC16F1619-I/ПА, MCU 8-битни СЛИК RISC 14KB Флеш 2.5 V/3.3 V/5V 20-Pin SOIC W Цевка (25 Предмети) Обновено
PIC16F1619-I/ПА, MCU 8-битни СЛИК RISC 14KB Флеш 2.5 V/3.3 V/5V 20-Pin SOIC W Цевка (25 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC16 F1619I / ПА Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 38 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ да :

DEN 292.80
PIC18LF2523-I/ML, MCU 8-битни PIC18 СЛИК RISC 32KB Флеш 2.5 V/3.3 V/5V 28-Pin QFN ЕП Цевка (10 Предмети) Обновено
PIC18LF2523-I/ML, MCU 8-битни PIC18 СЛИК RISC 32KB Флеш 2.5 V/3.3 V/5V 28-Pin QFN ЕП Цевка (10 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC18 LF2523I / ML Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 61 ADC Резолуција : 12 малку МОЖЕ �

DEN 0.00
PIC32MX440F512H-80I/PT, MCU 32-битна СЛИК RISC 512KB Флеш 2.5 V/3.3 V 64-Pin TQFP Лента (5 Предмети) Обновено
PIC32MX440F512H-80I/PT, MCU 32-битна СЛИК RISC 512KB Флеш 2.5 V/3.3 V 64-Pin TQFP Лента (5 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC32 MX440 F512 H80 I / PT Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 160 ADC Резолуција : 10 малку

DEN 0.00
10PCS STM8S003F3P6 8S003F3P6 Печ TSSOP-20 8KB 8 малку микроконтролерски MCU чип IC Обновено
10PCS STM8S003F3P6 8S003F3P6 Печ TSSOP-20 8KB 8 малку микроконтролерски MCU чип IC

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

DEN 0.00
RTC Реално Време Часовник DS3231, 32kB Меморија, I2C, Резервната Батерија ( Компатибилен со Arduino) Обновено
RTC Реално Време Часовник DS3231, 32kB Меморија, I2C, Резервната Батерија ( Компатибилен со Arduino)

║ОПИС║ Реално Време Часовник Модул врз основа на DS3231 RTC Чип со дополнителни 32k B EEPROM и I2 C Интерфејс; прик�

DEN 352.80
NE5532 ОП-AMP HiFi Аудио Preamplifier Двојна Preamp Одбор Bluetooth Пред-засилувач Обновено
NE5532 ОП-AMP HiFi Аудио Preamplifier Двојна Preamp Одбор Bluetooth Пред-засилувач

Reland Пеат 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Посебна Забелешка : Бидејќи ова е повеќе засилување модул,Кој

DEN 362.16