Климакс Метал C-143 Вратило Јака, Едно Парче, Поставете Завртка Стил, Цинк Позлатен Челик, 1-7/16 се Роди, 2-1/4 OD, 3/4 Ширина, Со 3/8-16 x 3/8 Поставите Завртка, (5-Pack)

Климакс Метал C-143 Вратило Јака, Едно Парче, Поставете Завртка Стил, Цинк Позлатен Челик, 1-7/16 се Роди, 2-1/4 OD, 3/4

DEN 412.08

Обновено

Достапно за нарачка

Компанијата, основана во 1946 година, со седиште во Ментор, ОХ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 квалитет стандарди.Вклучува приклучок setscrew за обезбедување на јаката на вратило.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.На два основни видови на вратило јаки се стегање (или подели) јаки, кои доаѓаат во еден или два парче дизајни, и setscrew јаки.Оперативни температури се движат од -17 да 121 степени C (од 0 до 250 степени (F).И во двата типови, еден или повеќе завртки се одржи јаки во местото на вратило.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Се најде во речиси секој вид на машини и индустрија, вратило јаки се користи во апликации вклучувајќи менувачот собранија, моторни основи, алатни машини, се вози шахти, земјоделски орудија, медицинска опрема, и хартија и челик мелница опрема, меѓу другите.Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Во setscrew јаки, завртки се заострија преку јака додека не притиснете директно против окно, и во стегање јаки, завртки се заострија да подеднакво се компресира јака околу бунари без impinging или marring тоа.

Избор на клиент

Slocable Вратило Јаки - 3 Дупки Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc Обновено
Slocable Вратило Јаки - 3 Дупки Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc

Цел 1 : Fix вратило јака на страната на ротирачки дел, и го користат тоа како axial одредување на ротирачки де�

DEN 453.60
Slocable Вратило Јаки - D Облик Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc Обновено
Slocable Вратило Јаки - D Облик Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc

Цел 1 : Fix вратило јака на страната на ротирачки дел, и го користат тоа како axial одредување на ротирачки де�

DEN 741.60
Дејтонскиот 1L647 Јака, Вратило, 1 1/2 Во Обновено
Дејтонскиот 1L647 Јака, Вратило, 1 1/2 Во

Вратило Јака, Систем на Мерење Инчен, Вратило Заклучување Тип Спојки 1 Парче Сет Завртка, Создаден Тип Ј

DEN 1507.20
Климакс Метал C-200-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2 го Понесе Големина, 3 OD, Со 1/2-13 x 1/2 Поставите Обновено
Климакс Метал C-200-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2 го Понесе Големина, 3 OD, Со 1/2-13 x 1/2 Поставите

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

DEN 1054.80
Климакс Метал C-268-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2-11/16 го Понесе Големина, 4 OD, Со 1/2-13 x 1/2 Обновено
Климакс Метал C-268-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2-11/16 го Понесе Големина, 4 OD, Со 1/2-13 x 1/2

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

DEN 0.00
Климакс Метал H1C-131-НА Вратило Јака, Едно Парче, Алуминиум, 1-5/16 се Роди, 2-1/4 OD, 1/2 Ширина, Со 3/8-16 x 3/8 Менгеме Обновено
Климакс Метал H1C-131-НА Вратило Јака, Едно Парче, Алуминиум, 1-5/16 се Роди, 2-1/4 OD, 1/2 Ширина, Со 3/8-16 x 3/8 Менгеме

Оперативни температури се движат од 40 до 104 степени C (40 на 220 степени (F).Таа е направена од алуминиум за от

DEN 0.00
Ruland SC-21-F Поставите Завртка Вратило Јака, Црна Оксид Челик, 1.313 се Роди, 2 1/8 OD, 11/16 Width (Пакување од 2) Обновено
Ruland SC-21-F Поставите Завртка Вратило Јака, Црна Оксид Челик, 1.313 се Роди, 2 1/8 OD, 11/16 Width (Пакување од 2)

Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум

DEN 0.00
Климакс Метал MC-12-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, Метрички, 12mm Понесе Големина, 22mm OD, Со M6 x Обновено
Климакс Метал MC-12-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, Метрички, 12mm Понесе Големина, 22mm OD, Со M6 x

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

DEN 362.16
Климакс Метал C-225-s 2 1/4^ Id Stnls Вратило Јака Вратило Јака Обновено
Климакс Метал C-225-s 2 1/4^ Id Stnls Вратило Јака Вратило Јака

Предмет : Вратило Јака, Димензија Тип : Инчен, Завртка Големина : 1 / 2"13 x 1 / 2".Вратило Јака, Систем на Мерење

DEN 1836.72
Климакс Метал C-225-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2-1/4 се Роди Големина, 3-1/4 OD, Со 1/2-13 x 1/2 Обновено
Климакс Метал C-225-S T303 Нерѓосувачки Челик Поставите Завртка Јака, 2-1/4 се Роди Големина, 3-1/4 OD, Со 1/2-13 x 1/2

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

DEN 0.00
Slocable Вратило Јаки - Шлиц, со Амортизерите Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc Обновено
Slocable Вратило Јаки - Шлиц, со Амортизерите Едно Парче Менгеме-за 20mm 1pc

Цел 1 : Fix вратило јака на страната на ротирачки дел, и го користат тоа како axial одредување на ротирачки де�

DEN 645.60
На Hillman Група 58332 5/8 x 1 1/8 x 1/2-Инчен Вратило Јака, 6-Пакет Обновено
На Hillman Група 58332 5/8 x 1 1/8 x 1/2-Инчен Вратило Јака, 6-Пакет

Сила На Тврди И Меки Шахти.Ефикасна Јака Дизајн.Лесно Да Се Инсталира Каде Главните Демонтажа, Инаку, Би

DEN 276.00
G&G 152H1200 Поставите Јака, 3/4 Хексадецимален Понесе, 1-5/8 O. Д, 5/8 Ширина Обновено
G&G 152H1200 Поставите Јака, 3/4 Хексадецимален Понесе, 1-5/8 O. Д, 5/8 Ширина

Поставете Јака 3 / 4" Хексадецимален Понесе 15 / 8" Надворешниот Дијаметар 5 / 8" Ширина.Произведени во САД.G&G П

DEN 275.04
Вратило Јака, Поставете Завртка, 1Pc, 1-1/8 во, Св. Обновено
Вратило Јака, Поставете Завртка, 1Pc, 1-1/8 во, Св.

Цена За : Секој Број на Парчиња : 1 Јака Стил : Поставување Елемент Димензија Тип : Стандардна Точка : Врати

DEN 0.00
1-5/16 I. D. Солидна Вратило Јака Цинк w/Set Завртка (2) Обновено
1-5/16 I. D. Солидна Вратило Јака Цинк w/Set Завртка (2)

15 / 16" I D Солидна Вратило Јака Цинк w / set завртка (2).Црвено Свиња Синџир одржува конкурентна предност од ма�

DEN 91.44
Дејтонскиот 1L649 Јака, Вратило, 1 11/16in Обновено
Дејтонскиот 1L649 Јака, Вратило, 1 11/16in

Стандарди : Ro HS2 Согласност, се ДОСТИГНЕ во Согласност; Предмет : Вратило Јака; Точка Вратило Јаки : Врати�

DEN 0.00
Бостон Опрема SSC31 Setscrew Јака, Нерѓосувачки Челик, 0.313 се Роди, 0.625 OD, 0.344 Ширина Обновено
Бостон Опрема SSC31 Setscrew Јака, Нерѓосувачки Челик, 0.313 се Роди, 0.625 OD, 0.344 Ширина

Тоа е направено од нерѓосувачки челик 303 за поголема отпорност на корозија од челик или алуминиум...

DEN 131.52
Климакс Дел C-206-S, T303 Нерѓосувачки Челик, Поставете Завртка Јака, 2 1/16 инчен понесе, 3 инчен OD, 7/8 инчи Ширина, Обновено
Климакс Дел C-206-S, T303 Нерѓосувачки Челик, Поставете Завртка Јака, 2 1/16 инчен понесе, 3 инчен OD, 7/8 инчи Ширина,

Сила на тврди и меки шахти.Ефикасна јака дизајн.Лесно да се инсталира каде главните демонтажа, инаку, би

DEN 887.28
Ruland Производство Вратило Јака, Поставете Завртка, 1Pc, Во 1/2, Челик, (Пакување од 15) Обновено
Ruland Производство Вратило Јака, Поставете Завртка, 1Pc, Во 1/2, Челик, (Пакување од 15)

Завртка Материјал : Легиран Челик.Завртка Големина : 1 / 4"20 x 1 / 4".Материјал : Црна Оксид 1215 Доведе Слободни

DEN 3353.76
Климакс Метал C-143-S Вратило Јака, Едно Парче, Поставете Завртка Стил, од Нерѓосувачки Челик, 1-7/16 се Роди, 2-1/4 OD, Обновено
Климакс Метал C-143-S Вратило Јака, Едно Парче, Поставете Завртка Стил, од Нерѓосувачки Челик, 1-7/16 се Роди, 2-1/4 OD,

Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индус

DEN 779.04