Jovenn Графит Кастинг Алатки, Графит Род Анти‑Пропадна Економски Едноставен за Графит Топење Сет за Топење Метал за Општа Намена за Професионална Употреба

Jovenn Графит Кастинг Алатки, Графит Род Анти‑Пропадна Економски Едноставен за Графит Топење Сет за Топење Метал за Општа

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Мешајќи род се користи за да се поттикне скапоцен метал, ви помага да добиете еден единствен мешање, додека да се топат.Едноставно дизајнирани, лесен за употреба, економски и практична алатка за топење метал. 3pcs на сет, вклучувајќи кварц чинии, долго тонг и мешање род, целосно исполнување на вашите потреби.Висока температура отпор до 2800℃, висока чистота, отпорност на корозија, висока цврстина, отпорност на топлина и отпорност.Анти‑пропадна вилици на клешти дизајниран, може да се одржи на crucible цврсто, не е лесно да слајд.Функција : 1. 3pcs на сет, вклучувајќи кварц чинии, долго тонг и мешање род, целосно исполнување на вашите потреби.2. Висока температура отпор до 2800℃, висока чистота, отпорност на корозија, висока цврстина, отпорност на топлина и отпорност.3. Мешајќи род се користи за да се поттикне скапоцен метал, ви помага да добиете еден единствен мешање, додека да се топат.4. Анти‑пропадна вилици на клешти дизајниран, може да се одржи на crucible цврсто, не е лесно да слајд.5. Едноставно дизајнирани, лесен за употреба, економски и практична алатка за топење метал.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Графит Топење Set Material : Graphite Color : Како слика се прикажани Пакет Листа : 1 x Кварц Bowl1 x Долго Tong1 x Графит Род.

Condition: 100% Brand New
Item Type: Graphite Melting Set
Material: Graphite
Color: As picture shown
Package List:
1 x Quartz Bowl :
1 x Long Tong :
1 x Graphite Rod :

Избор на клиент

Simond Продавница 6 Кг Гас Печки со Crucible Тонг и Ракавици, 2500F Оценет, Пропан Топење/Топење Печки за Кастинг Рафинирање Обновено Одлична цена
Simond Продавница 6 Кг Гас Печки со Crucible Тонг и Ракавици, 2500F Оценет, Пропан Топење/Топење Печки за Кастинг Рафинирање

Здрав и Јак : Топење Печки тело изграден од 16 мерач метален лист кој има доволно сила да го издржат висок�

DEN 5999.76
3-6Kg Глина Графит Crucibles Премиум Црна Леење Првенство Печка Факел Топење Кастинг Рафинирање за Злато. Исто така Одлична Обновено
Comidox 2 парчиња Керамика Кварц Crucibles Топење Јадења Кастинг Факел се Топи Рафинирање Злато Сребро Бакар Остатоци Метални Обновено
3-4 Кг Премиум Црна Глина Графит Леење Crucible Кит w/ 26 Леарница Crucible Колба Маша и Отпорни на Топлина Ракавици Злато Обновено
Jewellers Алатки 1000gms (1kg) ЛЕАНО Железо Ingot Мувла (Бисквит) : Сребро Злато Бар Леење Топење Лиење Метал Алатка (1780) Обновено
Jewellers Алатки 1000gms (1kg) ЛЕАНО Железо Ingot Мувла (Бисквит) : Сребро Злато Бар Леење Топење Лиење Метал Алатка (1780)

1000gms (1kg) Леано Железо Ingot Мувла Сребро Злато Бар Леење Топење Лиење Метал Алатка "Високо квалитетен челик

DEN 1439.76
Bonarty Трајни Леење Силикон Графит Crucible Првенство Печка Кокс Рерна Електрична Светилка Лабораторија за Снабдување Обновено
0.5 Леење Силициум Карбид Графит Crucibles Првенство Печка Факел Топење Кастинг Рафинирање Злато Сребро Бакар Месинг Алуминиум Обновено
Zewoi Графит Crucible Топење Парчиња Накит Кастинг Алатка Висока Температура Отпорни,OD:257mm x Висина:314mm Обновено
Zewoi Графит Crucible Топење Парчиња Накит Кастинг Алатка Висока Температура Отпорни,OD:257mm x Висина:314mm

Микс природни графит и силициум карбид и други суровини, додадете оксидација на кожата, погодна за кокс

DEN 1771.20
Епоксидна УВ Смола Гел Лепак Алатка Сет, Украси за Нијанса Пигмент Сушени Цвет Сирена Силикони Muold За DIY Дизајн Приврзоци Обновено
350 Грам Керамички Алумина Crucible Првенство Благороден Метал Злато Сребро Бронза Бакар Месинг Факел Топење Накит Кастинг Обновено
VICASKY 5 Групи на Факелот Топење Графит Crucible Комплет Накит Метал Топење Алатка Обновено
VICASKY 5 Групи на Факелот Топење Графит Crucible Комплет Накит Метал Топење Алатка

Висока чистота, висока температура отпор, висока прецизност, добра изолација.Може да се користат за екс�

DEN 319.20
3 Кг Топење Печки Керамички Комора Замена Прстен Прирабница за Дигитални Топење на Злато Сребро Кастинг Furnaces Печката Обновено
Colcolo Висока Температура Кварц Силициум Crucible Сад за Центрифугални Кастинг Злато Обновено
Colcolo Висока Температура Кварц Силициум Crucible Сад за Центрифугални Кастинг Злато

Материјал : Кварц.Избор на спои силициум, како на главен материјал, направени со користење на модерните �

DEN 191.76
Графит Crucible, Три Стилови за Избор Метал Течни Топење Алатка Разумен Структура за Колеџ Експеримент Анализа Материјали Обновено
Гас Метални Топење Леење Комплет со Графит Crucible и Маша, Целосно Нерѓосувачки Печка во Собата Може да се Топи 6KG Бакар Обновено
16 Колба Керамички Crucible Свиткана Beaker Маша Топење Кастинг Злато Сребро Бакар Обновено
16 Колба Керамички Crucible Свиткана Beaker Маша Топење Кастинг Злато Сребро Бакар

16" Долго Свиткана Crucible Маша за Ракување со Графит Леење и Керамички Crucibles.Дизајниран да се одржи Керамич�

DEN 0.00
6 КГ Пропан Топење Печки, Злато, Сребро Бакар Калај Кастинг Алатка,Метал Гради Рафинирање Crucible,w Графит Crucible и Обновено
6 КГ Пропан Топење Печки, Злато, Сребро Бакар Калај Кастинг Алатка,Метал Гради Рафинирање Crucible,w Графит Crucible и

КВАЛИТЕТОТ ДОДАТОЦИ : Користење на висококвалитетни ситеграфит crucible, услугата животот може да биде до 50

DEN 1161.60
DYNWAVE Огноотпорни Тули Висока Температура Оган Спречи Изолира Пламен Четири-Агол Тешко за Злато Производство Алатки Накит Обновено
Mooteel 3KG Злато Топење Печки Дигитални Автоматски Топење Furnaces Машина со Графит Crucible Капацитет на Греење 2100W Обновено
Mooteel 3KG Злато Топење Печки Дигитални Автоматски Топење Furnaces Машина со Графит Crucible Капацитет на Греење 2100W

Пакет Се Вклучени : 1 * Топење Печки 1 * Crucible 1 * Crucible Маша 1 * Моќ Линија 1 * Упатство.Користејќи високо квалит�

DEN 2217.60
Harilla 3kg Графит Crucible + Клешти Кастинг Мувла Топење Алатка Обновено
Harilla 3kg Графит Crucible + Клешти Кастинг Мувла Топење Алатка

Тежината на злато што може да биде вчитан : 3 KG , капацитет : 260ml.Заштеда на време, добар трансфер на перфор�

DEN 1103.76
ProCast 8 10Kg Глина Графит Crucible и Хоризонтална Тешки Фрлаат Леење Маша Ракавици за Полнење за Пропан Печка Топење Обновено
ProCast 8 10Kg Глина Графит Crucible и Хоризонтална Тешки Фрлаат Леење Маша Ракавици за Полнење за Пропан Печка Топење

Наменет за возрасни употреба.Номинална да го издржат температури, кои опсег до 1560 со°F до 2912°F (850°C до 1600°

DEN 4030.80
Bonarty Сет од 2 Кварц Силициум Топење Crucible Тенџере Отпорност на Корозија Кастинг за Злато, Сребро Platinum Месинг Обновено
Bonarty Сет од 2 Кварц Силициум Топење Crucible Тенџере Отпорност на Корозија Кастинг за Злато, Сребро Platinum Месинг

Материјал : Кварц Силициум, Големина : прибл 4.5x1.7cm.Висока чистота, отпорност на корозија, висока цврстина

DEN 263.76