Scicalife Стакло Примерок Шише Reagent Примерок Шишенцето Шише Хемија Примерок Шишенцето

Scicalife Стакло Примерок Шише Reagent Примерок Шишенцето Шише Хемија Примерок Шишенцето

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

На reagent шише е погоден и прекрасна за чување на прав и течност, како што хемикалии и растворувачи.На примерок чување шишиња може да се користи за лаборатории, истражувачки институти, колеџи, корисни и транспарентен.- На reagent шише е погоден и прекрасна за чување на прав и течност, како што хемикалии и растворувачи. - На примерок чување шишиња може да се користи за лаборатории, истражувачки институти, колеџи, корисни и транспарентен.Карактеристики - Боја : Транспарентна.Description Our стакло reagent шише може да се користи за лабораториски експеримент опрема, објектите за складирање, примерок запечатување и повеќе!Примерокот шишиња доволно голем, дека не треба да се рефил постојано.Добро запечатување перформанси, со убаво капак дизајн, вие не мора да се грижите за содржината ќе бидат одлевање надвор.- Добро запечатување перформанси, со убаво капак дизајн, вие не мора да се грижите за содржината ќе бидат одлевање надвор.- Големина на : 18.Стакло reagent шише е направен со премиум стакло квалитетен материјал, не е лесно да попуштат и деформира.- Нашиот примерок шише е безбедно и задебелена, отпорни на топлина, мелење устата дизајн структура.- Стакло reagent шише е направен со премиум стакло квалитетен материјал, не е лесно да попуштат и деформира.Строги обработка и капак дизајн е погоден и одлични за лабораториска употреба.Пакет Including1 x Стакло Примерок Шише.

Избор на клиент

Ј. Г. Finneran 30511P-1232 Borosilicate Стакло Полипропилен Ограничен Обем Шишенцето, 12 мм Дијаметар x 32 mm Должина, Обновено
Ј. Г. Finneran 30511P-1232 Borosilicate Стакло Полипропилен Ограничен Обем Шишенцето, 12 мм Дијаметар x 32 mm Должина,

12mm Дијаметар x 32милиметри Должина 11mm Crimp / Snap Прстен 500µL Капацитет.Стакло Insert / Пластика Надвор Ампули се �

DEN 2613.60
Qorpak GLA-00913 Килибар Стакло Широк Устата Пакер Шише со 28-400 Вратот Заврши, 36mm Дијаметар x 65mm Висина, 1oz Капацитет Обновено
Qorpak GLA-00913 Килибар Стакло Широк Устата Пакер Шише со 28-400 Вратот Заврши, 36mm Дијаметар x 65mm Висина, 1oz Капацитет

Килибар широк устата packers карактеристика широк отвор што ги прави идеален за општа намена шише за цврст

DEN 0.00
Eowpower 100 Пакет 10ml Стаклени Ампули, 20mm Рамно Стакло Дното Лабораторија Шишенцето со Пластика-Алуминиум Флип Капи Обновено
Wheaton Наука Производи W224623-01 Килибар Borosilicate Стакло Големи Отворање Snap/Crimp Шишенцето со Природни Капа, Далноводи, Обновено
Wheaton Наука Производи W224623-01 Килибар Borosilicate Стакло Големи Отворање Snap/Crimp Шишенцето со Природни Капа, Далноводи,

11 mm crimp заврши 12 x 32 мм.Со или без печ.Боја кодирани јп капи.EZ ампули и предвремени капи се достапни собран�

DEN 0.00
Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцето со 24-400 Уреа Фолија Наредени Завртка Обновено
Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцето со 24-400 Уреа Фолија Наредени Завртка

20ml капацитет 28mm дијаметар 61mm висина.Wheaton Наука Производи 986562 Јасно Borosilicate Чаша Течност Scintillation Шишенцет�

DEN 383.76
DWK Живот Науки 60958A-16, ЕПА Вода Анализа Завртка Тема KG-33 Borosilicate Стакло Шишенцето Без Затворање, Јасно, 60mL, Обновено
DWK Живот Науки 60958A-16, ЕПА Вода Анализа Завртка Тема KG-33 Borosilicate Стакло Шишенцето Без Затворање, Јасно, 60mL,

Боја Јасно Дијаметар 30мм 123mm Висина.Овие јасни и килибар завртка тема ЕПА ампули за собирање и чување на

DEN 0.00
24633-8 mm Завртка-Тема Шишенцето за Полнење (Preassembled) - 8-425 Preassembled Шишенцето Колекции, Завртка-Нишка, Необележани Обновено
24633-8 mm Завртка-Тема Шишенцето за Полнење (Preassembled) - 8-425 Preassembled Шишенцето Колекции, Завртка-Нишка, Необележани

8 mm ЗаврткаТема Шишенцето за Полнење (Preassembled).Килибар 2.0 мл Шишенцето, Црна Капа, Црвена PTFE / Силикони Septa, 0

DEN 11029.20
JG Finneran 32010E-1232A Borosilicate Стакло Голема Уста Завртка Тема Шишенцето, 2ml Капацитет, 12mm Дијаметар, 32-милиметри Обновено
JG Finneran 32010E-1232A Borosilicate Стакло Голема Уста Завртка Тема Шишенцето, 2ml Капацитет, 12mm Дијаметар, 32-милиметри

Тип I borosilicate стакло.Јасно или Килибар 40% поголем отвор.Земја на потекло : сад 40% поголем отвор спречува ск�

DEN 3908.40
Гнездо Научни 618101 Полипропилен ниски температури Шишенцето, Само-Стои, Внатрешната Нишка, Стерилни, 0.5 mL, 50 по Пак, Обновено
Гнездо Научни 618101 Полипропилен ниски температури Шишенцето, Само-Стои, Внатрешната Нишка, Стерилни, 0.5 mL, 50 по Пак,

USP одделение VI Полипропилен.Произведени во чиста соба.Автоклав на 121℃ / 15 Ib.Јасно graduations и бела означувањ�

DEN 12054.96
Qorpak - VG21106-122 - Килибар Стандард Отворање Завртка Тема Ампули Обновено
Qorpak - VG21106-122 - Килибар Стандард Отворање Завртка Тема Ампули

Borosilicate стакло Завртка Тема Хроматографија Ампули со голем отвор се за роботски рака samplers.Borosilicate стакло

DEN 0.00
Л 30ml Моделирани Стерилни Јасно Ампули со Сина Флип Капи Фоки и Издржливи Стакло Обновено
Л 30ml Моделирани Стерилни Јасно Ампули со Сина Флип Капи Фоки и Издржливи Стакло

30ml Моделирани Стерилни Јасно Ампули со Сина Флип Капи Висок Квалитет Фоки и Издржливи Стакло Стерилите�

DEN 0.00
Qorpak GLC-00988 Borosilicate Стакло 11mL Јасно Тип I Завртка Тема Шишенцето, со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени Обновено
Qorpak GLC-00988 Borosilicate Стакло 11mL Јасно Тип I Завртка Тема Шишенцето, со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени

Мерки 19 милиметри дијаметар од 65 милиметри висина.Овие општа намена стаклени ампули се направени од Тип

DEN 0.00
Kimble 60912B-2 Borosilicate Стакло Килибар Завртка Тема Примерок Шишенцето со Неповрзаните PTFE-Соочуваат/Бела Гума Наредени Обновено
Kimble 60912B-2 Borosilicate Стакло Килибар Завртка Тема Примерок Шишенцето со Неповрзаните PTFE-Соочуваат/Бела Гума Наредени

Затворена врвот црна фенолни затворачи, неповрзаните.Пакет Димензии : 17.526 H x 18.796 L x 16.256 W (сантиметри).Пак�

DEN 4052.40
Microliter 11-5300-100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12 mm x 32 mm (Пакување од 100) Обновено
Microliter 11-5300-100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12 mm x 32 mm (Пакување од 100)

Јасно 11mm 300µL 12mm x 32милиметри.Microliter 115300100 Полипропилен Snap Капа Шишенцето, Јасно, 11mm, 300µL, 12mm x 32милиметри, Па

DEN 833.76