Божиќ Gnome Помине Уметност Decals

Божиќ Gnome Помине Уметност Decals

DEN 215.76

Обновено

Достапно за нарачка

Сет од 20 decals.Произведено Во САД.Waterslide Decals.Овие се вода-слајд decals, па можете само да го намали нив, натопете ги во вода да се одвојат decal од подлога од хартија, слајд нив на вашите нокти, а потоа позиција за нив, а потоа додадете јасно topcoat.Тие работат најдобро со бела или полесни полски.Тие не се налепници.Оригинални Уметнички дела од revidevi.

Избор на клиент

Ретро Лепило Лизгачот Decal француски Plaid Помине Уметност Декорација Lingge Помине Уметност Налепница DIY Помине Уметност Обновено
Целосна Лист Dreamcatcher - Пердув - Акварел - Нокти Налепници - Салон Квалитет Помине Уметност Помине Заврши Нокти Decals Обновено
Целосна Лист Dreamcatcher - Пердув - Акварел - Нокти Налепници - Салон Квалитет Помине Уметност Помине Заврши Нокти Decals

Ноктот обвива и налепници се сите бес во денешно време.Добиете вашите нокти fix со оваа многу симпатична �

DEN 311.76
20 Листови лак Налепници Целосна Заврши Нокти Сјајот Налепници самолепливи Помине Decal Тебе Боја на Ноктите Ленти Помине Обновено
2400 Парчиња 24 Листови ноќта на Вештерките Помине Уметност Налепници Decals, 3D самолепливи ноќта на Вештерките Нокти Обновено
8 Листови Прозрачна Нокти Налепници и 8 Листови Пламен Нокти Налепници Обновено
8 Листови Прозрачна Нокти Налепници и 8 Листови Пламен Нокти Налепници

Количина : 8 Листови прозрачна помине уметност лепило налепница 3 D помине уметност дизајн, секоја хартиј

DEN 0.00
1500+ Модели Божиќ Помине Уметност Налепници Decals, Kalolary самолепливи Нокти Налепници Дедо Мраз Снегулка Снешко Божиќ Обновено
UПомине Уметност DIY Налепница,Фолија Помине Уметност,Јавор Лисја Сјајот на Ноктите Уметност,3D Мермер Шема Дизајн Обновено
CJESLNA 10 Листови Помине Уметност француски Совети Налепници Форма Дополнителните Водичи Обновено
CJESLNA 10 Листови Помине Уметност француски Совети Налепници Форма Дополнителните Водичи

Да креирате дизајни се гледа на pinterest;Лесно да се однесуваат и да ги отстраните.Линии се совршени и јасни

DEN 2289.60
Ohora (N Winsome Нокти) 30pcs 16 Основни, 14 Точка Помине Гел Ноктите Уметност Шема Налепница Обновено
Ohora (N Winsome Нокти) 30pcs 16 Основни, 14 Точка Помине Гел Ноктите Уметност Шема Налепница

Можете да го направите вашите нокти секогаш кога и каде сакате! [ Лесно да се Примени & Отстрани ] Даде сам

DEN 0.00
18 Листови Цвеќиња Помине Уметност Налепници, Пеперутка Вода Трансфер Помине Decals Holographic Мастило Цвеќиња Пеперутки Обновено
Kalolary 12 Листови Пеперутка Помине Уметност Налепници Decals, 3D самолепливи Пеперутка за Ноктите Уметност Дизајн Пеперутки Обновено
Црна Пламен Помине Уметност Фолија Трансфер 10 Листови Помине Уметност Налепници Смешковците Линија Змија Помине Foils Обновено
156 Парчиња Писмо Помине Studs 3D големи Букви и Кристал Кристал Помине Decals англиската Азбука Помине Уметност Декорација Обновено