Оптички влакна Осветлувањето со Вжарено за Занаети & Моделирање: Хоби Гајтанот Комбо Пакет 300

Оптички влакна Осветлувањето со Вжарено за Занаети & Моделирање: Хоби Гајтанот Комбо Пакет 300

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

0 mm filaments се премногу дебели за да се извиткани, за да на 4" core, наместо тоа, тие се внимателно рака извиткани во управува со големина јамка.Answer : ___________________________ Note : оптички влакна извор на светлина НЕ е вклучен во оваа листа. 100 Нозете на .0 mm Еден Влакно Оптички Влакна со Вжарено.Светлината / интензитет на изворот на светлина, заедно со дијаметар / дебелина на филамент, фактор во финалето максималната должина на филамент е можно.На кратко, кога ќе се земе дел од оптички влакна со вжарено и директен еден крај во еден извор на светлина, можеби ултра-светли LED, на другиот крај на филамент ќе светне.Повеќето од потенки filaments вклучени во овие комбо пакети се spooled врз нашите лесно да се справи со 4" јадро, со што овие комбинации совршен за скала моделиер и crafter ентузијаст.75mm Еден Влакно Оптички Влакна со Вжарено. 100 Нозете на .Ако сте во потрага за различни комбинација на filaments и должини, бидете сигурни да проверите на нашата другите огласи. 100 Метри на 1.Поради тоа не е потребна електрична енергија за пренос на светлината, а таа и понатаму останува кул без греење горе, а пренесување на светлината, оптички влакна со вжарено е совршен прилог на тоа занает проект или модел за да додадете дека дополнителните 'менито што се' или 'wow' фактор.Како што беше наведено погоре, повеќето хобисти и модел одлуки се користи некоја форма на ЛЕР да го осветлите оптички влакна со вжарено.Специфичните filaments, заедно со нивните соодветни должини и # на јадра, е идентификуван во посебна област на овој оглас.

Избор на клиент

Дрво Вежби Битови во Собата, High Speed Челик 3 Точка Вежба Малку Висока Ефикасност 6Pcs Трајни производи за Дрво за Мебел Обновено
Расположливиот Лице Маски за Деца, Печатени Шарени Поединечно Завиткани Маски, Дише Лице Маски(50pcs) Обновено
Расположливиот Лице Маски за Деца, Печатени Шарени Поединечно Завиткани Маски, Дише Лице Маски(50pcs)

ПОЕДИНЕЧНО ЗАВИТКАНИ : Секој ампер маска е затворена и завиткани поединечно, така што е погодно за децат

DEN 479.76
Reelcraft 80000 Серија Пролет Стигнале Црево Ролна За 3/4 X 50' Црево, Пакет Големина: Секој 1 Обновено
Reelcraft 80000 Серија Пролет Стигнале Црево Ролна За 3/4 X 50' Црево, Пакет Големина: Секој 1

Жици и прачки, генерално се препорачува за заварување 2014 година, 5052, 6061, и 6101 Производ Attributes Product Тип : Цре�

DEN 431.76
Директни осветленост за Насловот 51-213-60C. Еквивалентно на Balston 200-30-CX. ID: x Направени од borosilicate стакло Обновено
Директни осветленост за Насловот 51-213-60C. Еквивалентно на Balston 200-30-CX. ID: x Направени од borosilicate стакло

Директни осветленост за Насловот 5121360 C.Еквивалентно на Balston 20030CX.ID : x Направени од borosilicate стакло microfibers с�

DEN 2092.80
Quokka Tritan Брзо-Sip Шише за Вода со слама 28oz (830 ml) ПАКУВАЊЕ ОД 3 Azurite, Јасно, Голем, BPA free,Обновливи Широк Обновено
Quokka Tritan Брзо-Sip Шише за Вода со слама 28oz (830 ml) ПАКУВАЊЕ ОД 3 Azurite, Јасно, Голем, BPA free,Обновливи Широк

Quokka е изразена во Течност Општество територијата : движење на луѓе кои веруваат дека не постои друг начи

DEN 852.96
3pcs Хексадецимален месо тело Чекор Вежба Битови Поставите 4-32-милиметри, 4-20mm, 4-12mm + 1pc Месинг Автоматско Центар Обновено
3pcs Хексадецимален месо тело Чекор Вежба Битови Поставите 4-32-милиметри, 4-20mm, 4-12mm + 1pc Месинг Автоматско Центар

Чекор вежба делови се изработени од high speed челик и титаниум обложена со за помалку триење и топлина.Вежб�

DEN 0.00
Testo 0563 0004 Smart Сонди Греење Поставите Паметни и Безжични Сонда за Полнење Обновено
Testo 0563 0004 Smart Сонди Греење Поставите Паметни и Безжични Сонда за Полнење

Мерки колектор гас притисок, пад на притисок, проток на воздух, (со факултативниот pitot цевка), цевки и рад�

DEN 0.00
Хенри Бел Наследство Колекција Масти Топката Птица Внесувач Обновено
Хенри Бел Наследство Колекција Масти Топката Птица Внесувач

Алуминиум.included_components;Види Опис.Внимателно развиена за диви птици благосостојба.Силна, burnished злато & брон

DEN 0.00
Lifewit 3 Пакети Количка за Складирање Бин Декоративни Ткаенини Складирање Кошеви за Организирање на Почетниот Полиестер Обновено
Ѓубре-Робот Рампата - Обичај се Вклопуваат за Отпадоци-Робот - Нежно Влез Во Ѓубре Кутија - Помага Фати Следи Ѓубре - за Обновено
CNC Одбор за Контрола, Гравирање фреза Контролер за Полнење, 3.5 Инчен Motion Контролер Систем за Опрема за Заварување Обновено
Карбид Алатка 10PCS Карбид Вметнете SPMG07T308 генералниот ДИРЕКТОРАТ за TT8020 TT9030 Indexable Вртење Вметнете За U-вежба Обновено
Карбид Алатка 10PCS Карбид Вметнете SPMG07T308 генералниот ДИРЕКТОРАТ за TT8020 TT9030 Indexable Вртење Вметнете За U-вежба

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

DEN 866.16
EasyThreed 3D Печатач PLA Филамент Печатење на Материјали Шарени 3D Печатач Додатоци 1.75 mm Дијаметар 1KG (Бела) Обновено
HUANSI Вратата Кука со 5 Куки, 11 Lb. Товарот Виси Рек, Не Дупка-Дупчење, Не-Означување, Чисто Физички Инсталација за Вашата Обновено
Најдобар Избор Производи Полулегнал Виткање Кат Игри Стол за Дом, Канцеларија, Lounging, Читање w/ 360-Степен Зглобот, Обновено
Најдобар Избор Производи Полулегнал Виткање Кат Игри Стол за Дом, Канцеларија, Lounging, Читање w/ 360-Степен Зглобот,

ПРИЛАГОДЛИВИ BACKREST : Овој стилски игри стол е дизајниран со backrest дека се прилагодува помеѓу 4 различни по�

DEN 2006.40