1 5/16 12 N 3 Поставите Тема Plug GAGE 1.3125 ОДАТ САМО P. D. = 1.2584 Проверете N 2 ОН 3А

1 5/16 12 N 3 Поставите Тема Plug GAGE 1.3125 ОДАТ САМО P. D. = 1.2584 Проверете N 2 ОН 3А

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSETTHREAD PLUG GAGE.ОВИЕ GAGES СЕ КОРИСТИ ЗА CALIBRATING ТЕМА ПРСТЕН GAGES САМО!ТИЕ НЕ СЕ КОРИСТАТ ЗА ПРОВЕРКА НА НАВОЈ ДУПКИ ВО МЕТАЛНИОТ ДЕЛ!Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊЕ : СОСТОЈБА : USEDSIZE : 1 5/16 - 12 N - 3 ОДЕТЕ P. D. : 1.2584 ПРОИЗВОДИТЕЛОТ / БРЕНД : SWANSONIF ШТО БИ САКАЛ ДОЛГО ФОРМА CALIBRATION CERTIFICATES ве МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС ПО КУПУВАЊЕТО.НИЕ МОЖЕ ДА DROPSHIP НА GAGE(S) ДА ЛАБОРАТОРИЈА НА ВАШИОТ ИЗБОР ИЛИ ДА ПОНУДИ ДА ГО КАЛИБРИРАТЕ НИВ ЗА ВАС.АКО БИ САКАЛЕ ДА СЕ КАЛИБРИРА ПРЕКУ НАС, ВЕ МОЛИМЕ ПОТВРДЕТЕ СО НАС ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ИМАМЕ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА КАЛИБРИРАЊЕ НА ВАШАТА ТЕМА PLUG GAGE.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШИОТ БИЗНИС!ЛОКАЦИЈА : 11-2-J-2.

Избор на клиент

Тема Plug Gage, Темата Мерење Gage Тема Теренот Мерач Едноставен Дизајн мала Тежина за Индустрија Обновено
Тема Plug Gage, Темата Мерење Gage Тема Теренот Мерач Едноставен Дизајн мала Тежина за Индустрија

ПРАКТИЧНА АЛАТКА : Тема мерење gage се применува за да се измери нишка и надворешни конец за заби теренот.Н

DEN 0.00
MAHR Сојузна ВОЗДУХ Plug & Master Прстен GAGE DP050-B2-2.44115 XX DP50 B2 2.44115 - MS1726BU Обновено
MAHR Сојузна ВОЗДУХ Plug & Master Прстен GAGE DP050-B2-2.44115 XX DP50 B2 2.44115 - MS1726BU

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ�

DEN 0.00
4 36 UNS 2B Тема Plug GAGE 4 .112 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S = .0940 & .0977 4-36 .1120 Обновено
4 36 UNS 2B Тема Plug GAGE 4 .112 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S = .0940 & .0977 4-36 .1120

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 0.00
6 40 НУ 2 & 3 Солидна Тема Прстен GAGE 6 .138 ОДАТ САМО P. D. = .1218 6-40 UNF-3А Обновено
6 40 НУ 2 & 3 Солидна Тема Прстен GAGE 6 .138 ОДАТ САМО P. D. = .1218 6-40 UNF-3А

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSOLID ТЕМА RINGGAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ

DEN 907.20
1.9562 11 1/2 НС 3 Тема Plug GAGE НЕ ОДИ САМО P. D. = 1.9562 11.5 Инспекција Обновено
1.9562 11 1/2 НС 3 Тема Plug GAGE НЕ ОДИ САМО P. D. = 1.9562 11.5 Инспекција

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 0.00
9/32 20 НС Тема Прстен GAGE .28125 ОДАТ САМО Квалитет Алатка 9/32-20 .281 Обновено
9/32 20 НС Тема Прстен GAGE .28125 ОДАТ САМО Квалитет Алатка 9/32-20 .281

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 0.00
9/16-12 unc завршетоци со Класа 2B Taperlock Тема Plug Gage Сет Обновено
9/16-12 unc завршетоци со Класа 2B Taperlock Тема Plug Gage Сет

Gage големина : 9 / 16"; Конци по инч : 12 Серија : unc завршетоци со; Класа : 2 B.Taperlock Тема Plug Gage ДвојноНа Крајот На С

DEN 1425.60
3 3/8 - 12 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет Обновено
3 3/8 - 12 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет

Номинален дијаметар : 3 3 / 8".Тема по инч : 12 Т помине и Z не помине, Класа 2 A.Производот слики се за повикувањ

DEN 0.00
3 - 14 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет Обновено
3 - 14 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет

Номинален дијаметар : 3".Тема по инч : 14 Т помине и Z не помине, Класа 2 A.Производот слики се за повикување с�

DEN 0.00
4 15/16 12 ОН 2A Постави Нишка Plug GAGES 4.9375 ОДИ НЕ ОДИ PDS 4.8814 & 4.8746 Обновено
4 15/16 12 ОН 2A Постави Нишка Plug GAGES 4.9375 ОДИ НЕ ОДИ PDS 4.8814 & 4.8746

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSETTHREAD PLUG GAGES.ОВИЕ GAGESARE КОРИСТИ ЗА CALIBRATING ПРСТЕН GAGES САМО!ТИЕ ARENOT ЗА ПРОВЕРКА НА НАВ

DEN 1761.60
6 32 КООРДИНАТОР Тема Прстен GAGE 6 ОДАТ САМО P. D.= .1177 Machinist unc завршетоци со-3А Обновено
6 32 КООРДИНАТОР Тема Прстен GAGE 6 ОДАТ САМО P. D.= .1177 Machinist unc завршетоци со-3А

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD ПРСТЕН GAGE.ТОА ISUSED.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOIT Е ОЗНАЧЕН : 6 32 NCG

DEN 0.00
1.6398 11 1/2 НС 3 Тема Plug GAGE НЕ ОДИ САМО P. D. = 1.5917 Квалитет Алатка 11.5 Обновено
1.6398 11 1/2 НС 3 Тема Plug GAGE НЕ ОДИ САМО P. D. = 1.5917 Квалитет Алатка 11.5

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 1908.00
2 1/4 - 4.5 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет Обновено
2 1/4 - 4.5 Обединета Десната Рака Тема Прстен Gage Сет

Номинален дијаметар : 2 1 / 4".Тема по инч : 4.5 Т помине и Z не помине, Класа 2 A.Производот слики се за повикува�

DEN 0.00
4-16 ОН Тема Прстен Gage 2A ОДИ NOGO Калибриран Брод од страна на FedEx Испорака во 4 Дена Обновено
4-16 ОН Тема Прстен Gage 2A ОДИ NOGO Калибриран Брод од страна на FedEx Испорака во 4 Дена

4"16 ОН тема прстен gage.Class од одговара : 2 A вклучувајќи ОДИ NOGO.Сосема нов Стандард : ASME Б1.2 T=ОДАТ Z=NOGO RH( десна �

DEN 1464.00
PBOHUZ Центар Мерач -1pc Завртка Тема Теренот Мерач на 52 Остава + 2 парчиња 60°+1pc 55° Центар Мерачи Постави Алатка Обновено
PBOHUZ Центар Мерач -1pc Завртка Тема Теренот Мерач на 52 Остава + 2 парчиња 60°+1pc 55° Центар Мерачи Постави Алатка

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, овој сет на мерачи се цврсти и издржливи.Секој мер�

DEN 349.20
Завртка Тема Теренот Мерач R0.3-1.5 mm Тема Мерач Метрички Инчен Составен дел на Ножот Мерење Алатка Хардвер Обновено
Завртка Тема Теренот Мерач R0.3-1.5 mm Тема Мерач Метрички Инчен Составен дел на Ножот Мерење Алатка Хардвер

ВИСОКА ТОЧНОСТ : Оваа тема мерач има добар квалитет челик со ласерски скала, по точни производство, да се

DEN 0.00
3/8 16 unc завршетоци со 3Б Тема Plug GAGE .375 НЕ ОДИ САМО P. D. = .3387 3/8-16 Квалитет Алатка Обновено
3/8 16 unc завршетоци со 3Б Тема Plug GAGE .375 НЕ ОДИ САМО P. D. = .3387 3/8-16 Квалитет Алатка

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 359.76
1.0960 & 1.0980 CL X PIN Plug GAGE ОДИ НЕ ОДИ 1.0938 +.0022 1 3/32 27.889 1.0960 Обновено
1.0960 & 1.0980 CL X PIN Plug GAGE ОДИ НЕ ОДИ 1.0938 +.0022 1 3/32 27.889 1.0960

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSMOOTH ОБИЧНА ИГЛА PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ

DEN 0.00
1/2 13 NC 2 Нишка Прстен GAGE .5 НЕ ОДИ САМО P. D. = .4448 Квалитет Алатка Обновено
1/2 13 NC 2 Нишка Прстен GAGE .5 НЕ ОДИ САМО P. D. = .4448 Квалитет Алатка

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREADRING GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНА

DEN 0.00
Тема на Теренот Колосек, Нишка Plug Gage Едноставен Дизајн Темата Мерење Gage Практични за Индустрија Обновено
Тема на Теренот Колосек, Нишка Plug Gage Едноставен Дизајн Темата Мерење Gage Практични за Индустрија

МЕЛЕЊЕ АЛАТКИ:Стандард мерач за мелење и поставување на алатки при сечење на acme теми.ГАРАНЦИЈА : Сите п�

DEN 0.00
5 44 НУ 2 Нишка Прстен GAGE 5 .125 НЕ ОДИ САМО P. D. = .1079 5-44 НУ-2 INSEPCTION Обновено
5 44 НУ 2 Нишка Прстен GAGE 5 .125 НЕ ОДИ САМО P. D. = .1079 5-44 НУ-2 INSEPCTION

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD RINGGAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНА

DEN 0.00
10 24 unc завршетоци со 2B СПИ HELICOIL Тема Plug GAGE 10 .190 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S= .2170 .2203 Обновено
10 24 unc завршетоци со 2B СПИ HELICOIL Тема Plug GAGE 10 .190 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S= .2170 .2203

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSTI HELICOIL ТЕМА PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И /

DEN 0.00
1/2 13 NC 2B Тема Plug GAGE .5 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S = .4500 & .4565 .50 .500 unc завршетоци со Обновено
1/2 13 NC 2B Тема Plug GAGE .5 ОДИ НЕ ОДИ P. D. S = .4500 & .4565 .50 .500 unc завршетоци со

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 0.00
Заварување Инспекција Мерач Нерѓосувачки Челик HJC-40 Заварени Површини Зглобовите Undercut Висина Gage Обновено
Заварување Инспекција Мерач Нерѓосувачки Челик HJC-40 Заварени Површини Зглобовите Undercut Висина Gage

Овој показател е уникатен, повеќенаменски инструмент за испитување на заварени површини и зглобовите.Н

DEN 0.00
5 40 NC 3Б Тема Plug GAGE 5 .125 НЕ ОДИ САМО P. D. = .1113 Квалитетот 5-40 Алатка Обновено
5 40 NC 3Б Тема Plug GAGE 5 .125 НЕ ОДИ САМО P. D. = .1113 Квалитетот 5-40 Алатка

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDTHREAD PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗН�

DEN 0.00
.250 & .252 Класа X PIN Plug GAGE ОДИ НЕ ОДИ ONSIZE 1/4 6.350 mm .2500 .2520 - MB2435AG1 Обновено
.250 & .252 Класа X PIN Plug GAGE ОДИ НЕ ОДИ ONSIZE 1/4 6.350 mm .2500 .2520 - MB2435AG1

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDSMOOTH ОБИЧНА ИГЛА PLUG GAGE.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ

DEN 2145.60