Жиро Помеѓу Снег Шлем

Жиро Помеѓу Снег Шлем

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

*ГОЛЕМИНА S (52-55.5 cm)* ИЗГРАДБА - Тешко Школка изградба произведува голема шлемови во голема вредност.Еден солиден надворешната школка е формирана, а потоа во прилог на EPS пена лагер.ОДГОВАРА СИСТЕМ - Авто Loc 2 Вклопуваат Систем (отстранлив) е траен само-прилагодување одговара систем дизајниран да преземат проблеми од ставањето на шлем.На еластична гума за џвакање собере бендот во задниот дел на шлем спои со фиксна позиција ремени, кои се прилагоди на лулка вашата глава кога ќе го наместите на систем на едно од 3 различни обемот settings.Новиот On-the-fly Вертикална Подесување функција ви помага да се бира во вашиот одговара и очила постави без отстранување на вашиот шлем.ВЕНТИЛАЦИЈА - Оџакот на Пропустливи во предниот дел на шлем кој се усогласува со вашите очила и помага да се задржи нив јасно и магла слободни.Супер Кул Отвори на врвот на кацигата им овозможува на топол воздух за да избега.ЛЕСНА КОМПАТИБИЛНОСТ СО СИТЕ ЖИРО EXV ОЧИЛА - Giro производи се внимателно дизајнирани и тестирани за да работат заедно.Ние сме фино подесени на спарувања на нашите шлемови и заштитни очила користење на исцрпна тестирање во нашата Купола R&D центар и преведување на оние наоди во совршено Лесна Компатибилност одговара.Ние препорачуваме Жиро Оска, Ела, и Blok Очила.КАРАКТЕРИСТИКИ - Компатибилен со резервни Жиро аудио системи со Отворено Технолошки.Отстранлив уво влошки.Отстранлив очила retainer.Големина L (59-62.5 cm).

Избор на клиент

Shoei RF-1400 Шлем (Среден) (Мат Црна) Обновено
Shoei RF-1400 Шлем (Среден) (Мат Црна)

SHOEI RF1400 : најновата генерација во најпрестижните потекло на премиум полно лице мотоцикл шлемови.Компакт

DEN 12719.76
ParaWild Леопард Шлем Додатоци w/Леплива Кука & Јамка Fastener Лепило (Шлем не се Вклучени), Шлем МАЧКА Уши/Опфаќа за Аикидо, Обновено
Бел SRT Улица Шлемови Обновено
Бел SRT Улица Шлемови

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Лесни Fiberglass Композитни Школка Изград�

DEN 0.00
Riddell Јужна Флорида Бикови Револуција Брзина Реплика Фудбал Шлем - Колеџ Реплика Шлемови Обновено
Riddell Јужна Флорида Бикови Револуција Брзина Реплика Фудбал Шлем - Колеџ Реплика Шлемови

Оваа полна големина Riddell реплика Револуција Брзина шлем е изработен од пластика.Тоа карактеристики чел�

DEN 0.00
Смит Оптика Мираж на Жените Снег Шлем Обновено
Смит Оптика Мираж на Жените Снег Шлем

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Мираж комбинира еден зона прилагодли�

DEN 2640.00
Alpinestars Унисекс-Возрасни S. Техника S-М8 Тројно Шлем Портокал/Сива/Црна См (Мулти, one_Size) Обновено
Alpinestars Унисекс-Возрасни S. Техника S-М8 Тројно Шлем Портокал/Сива/Црна См (Мулти, one_Size)

Тип На Производ : Powersports Заштитна Опрема.Пакет Количина : 1 Земја На Потекло : Хрватска.Пакет Тежина : 6.2 Кг.

DEN 12921.84
ScorpionEXO EXO Тајните Шлем (Црно/Златни - Medium) Обновено
ScorpionEXO EXO Тајните Шлем (Црно/Златни - Medium)

Напредни LG Поликарбонат Школка : Развиена исклучиво од страна на Шкорпија, нашата индустријаводечки по�

DEN 0.00
OSdream MICH Шлем Додаток Железнички Монтирање на Комплет Шлем Страна Железнички Водич DE Обновено
OSdream MICH Шлем Додаток Железнички Монтирање на Комплет Шлем Страна Железнички Водич DE

Висока Густина Најлон Изградба.******Линеарни растојание помеѓу две завртка дупки : 6.57.09 во (16.518cm), слика 2, �

DEN 406.80
LS2 Шлемови избухлив човек Плувка Гроздобер стил Отворени се Соочуваат со Шлем, штит со сонцето (Мат Црно Знаме, Медиум) Обновено
Тројно Осум Sweatsaver Лагер Шлем за Скејтбординг и Ролери, Големини за Возрасни и Тинејџери Обновено
Тројно Осум Sweatsaver Лагер Шлем за Скејтбординг и Ролери, Големини за Возрасни и Тинејџери

3 во (5254 cm), М вклопува 21.Sweatsaver влошки се вклопуваат многу сит кога тие се сосема нови, и ќе се скрши за опти

DEN 0.00
Noggn Виножито Еднорог Велосипед Шлем за Бебе, Деца, Возрасни, Младински | 3 Големини | X-Small: Младата & Деца на Возраст Обновено
Noggn Виножито Еднорог Велосипед Шлем за Бебе, Деца, Возрасни, Младински | 3 Големини | X-Small: Младата & Деца на Возраст

Регистрирајте го вашиот велосипед и спортски шлем да се надополни со целосна година на производот гара�

DEN 1031.76
Овации Дете Метален Schooler Јава Шлем Обновено
Овации Дете Метален Schooler Јава Шлем

Лесен и низок профил.Rubberized заврши.Лесно прилагодување dial за сит се вклопуваат.Екстра јаки прилагодувањ�

DEN 1510.80
MONATA Скејтборд Велосипед Шлем, Скејт Скутер Шлем за Младите Возрасни Тинејџерите, Multisport Ролери Скејтбординг Велосипедизам Обновено
RaceQuip Целосна се Соочуваат со Шлем PRO20 Серија Snell SSA2020 Оценет Сјај Црна Медиум 276003 Обновено
RaceQuip Целосна се Соочуваат со Шлем PRO20 Серија Snell SSA2020 Оценет Сјај Црна Медиум 276003

Snell SA2020 Номинална (Налепница Стави); ХАНС / HNR M6 Навој Внесува Во Школка; FRP Композитни Школка.Експандиран

DEN 6478.80
Boise State Broncos Schutt Црна Мат Реплика Фудбал Шлем - Колеџ Реплика Шлемови Обновено
Boise State Broncos Schutt Црна Мат Реплика Фудбал Шлем - Колеџ Реплика Шлемови

Оваа Schutt полна големина реплика шлем карактеристики на истите детално како автентично шлем, заедно со м

DEN 0.00
Champro Фудбал Шлем Scrimmage Капа Обновено
Champro Фудбал Шлем Scrimmage Капа

Направени од полиестер водат ткаенина која се протега во текот на шлем и задржува најмалиот можен облик

DEN 0.00
Riddell Далас Каубојс Револуција Брзина Мини Фудбал Шлем - МАК Мини Шлемови Обновено
Riddell Далас Каубојс Револуција Брзина Мини Фудбал Шлем - МАК Мини Шлемови

На Riddell Револуција брзина мини шлем карактеристики пластична facemask, реални внатрешни работи пена соочи и

DEN 0.00
О'Neal Унисекс-Возрасни Off-Road MX Шлем (Црна/Црвена, XL) Обновено
О'Neal Унисекс-Возрасни Off-Road MX Шлем (Црна/Црвена, XL)

100% Најлон.Поликарбонат / ABS школка изградба.Coolmax лагер Ултракадифен отстранлив / перат поместена лагер в

DEN 2078.40
LS2 Шлемови Портата Целосна се Соочуваат со Шлем Обновено
LS2 Шлемови Портата Целосна се Соочуваат со Шлем

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.ТОЧКА одобрени.Ги исполнува FMVSS 218 Ста�

DEN 0.00
CELOID Деца Шлем Подлога во Собата,Прилагодливи Деца Скејтборд Велосипед Шлем, Коленото & Лактот Влошки Зглоб Чувари 3-5-8-10-14 Обновено