5/8-11 x 6 1/2 Груб Навој Одделение 8 Превоз Гром од Легиран Челик Жолта Цинк Позлатен Pk 60

5/8-11 x 6 1/2 Груб Навој Одделение 8 Превоз Гром од Легиран Челик Жолта Цинк Позлатен Pk 60

DEN 2090.40

Обновено

Достапно за нарачка

Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите., може да се разликуваат од тие на сликата.Превоз завртки се Идеални за употреба во квадратни дупки во дрво до дрво и дрво-да-метал прицврстување; гром има плоштадот вратот што го спречува тоа од вртење еднаш се зезнав во.344"Нишка на Теренот : 11 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Grade : 8 Material : Легури Steel Finish : Жолта Цинк Plated Average Парче Тежина : 0.344"Главата Висина : 0.

Избор на клиент

(200 компјутери) M10-1.5 X 35mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, Обновено
(200 компјутери) M10-1.5 X 35mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец,

Исто така познат како тренер завртки, обично се користи за да се зацврсти метал на дрво.На плоштадот вра�

DEN 7313.76
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/2-13 x 2 Количина-1,000 Обновено
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/2-13 x 2 Количина-1,000

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

DEN 585.60
30Pcs DIN603 M8x1.25 Завртка Болт, А2-70 Нерѓосувачки Челик Завртка Болт, Купот на Плоштадот Груб Навој Превоз Завртки Обновено
30Pcs DIN603 M8x1.25 Завртка Болт, А2-70 Нерѓосувачки Челик Завртка Болт, Купот на Плоштадот Груб Навој Превоз Завртки

Користење со Ореви : Често се користи во комбинација со нут да се зацврсти и да се поврзете на два дела, с�

DEN 618.96
Мали Делови FSC503CBG Круг Ниска Сила Квадратни Вратот Превоз Болт, Челик, Хексадецимален, 1/2-13 Нишка Големина, 3 Долго Обновено
X-DREE М12 x 90mm на 304 Нерѓосувачки Челик Круг Главата Превоз coac_h Завртки DIN603 3pcs(М12 x 90 mm 304 acero inoxidable Обновено
X-DREE М12 x 90mm на 304 Нерѓосувачки Челик Круг Главата Превоз coac_h Завртки DIN603 3pcs(М12 x 90 mm 304 acero inoxidable

75 mm; Должина : 96mm / 3.Тоа е вообичаена работа, иако за да ги користите на голи дрва, на квадрат дел даваат д�

DEN 471.12
Завртка Завртки, M8x1.25 30Pcs DIN603 Купот на Плоштадот Гром А2 Превоз Завртки Нерѓосувачки Челик Купот на Плоштадот Груб Обновено
MroMax 2 ПАРЧИЊА Превоз Завртки M6x55mm Половина Круг Главата Плоштадот Вратот Гром сврзувачки елементи на 304 Нерѓосувачки Обновено
(1000pcs) 3/8-16 X 2, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Нишка, на 304 Нерѓосувачки Челик (18-8), Бродови Обновено
(1000pcs) 3/8-16 X 2, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Нишка, на 304 Нерѓосувачки Челик (18-8), Бродови

3 / 8"16 X 2".Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Тема.stainless_steel_188 3 / 8"16 X 2", Надворешно Навој сврз

DEN 18559.68
8-32 x 1 1/4 Груб Навој Превоз Гром Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 4000 Обновено
8-32 x 1 1/4 Груб Навој Превоз Гром Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 4000

Ние, исто така, функција на целосна линија на САДнаправени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 �

DEN 0.00
Тешко да се Најде Fastener 014973368005 Оценка 5 Превоз Завртки, 3/4-10 x 4-Инчен, 9-Парче Обновено
Тешко да се Најде Fastener 014973368005 Оценка 5 Превоз Завртки, 3/4-10 x 4-Инчен, 9-Парче

Дијаметар 1 : 3 / 4 инчи.Дијаметар 2 : 111 / 32 инчи.Должина : 4 инчи.Материјал : Челик.Крај : Зелена Печете Цинк.Ди�

DEN 0.00
Премиер-Линија 9062490 Превоз Завртки, 1/4 во.-20 X 3-1/2 in., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 50-Пакет Обновено
Премиер-Линија 9062490 Превоз Завртки, 1/4 во.-20 X 3-1/2 in., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 50-Пакет

Големина : 1 / 4 инчи20 X 31 / 2 инчи.Карактеристики мазна заоблени глава наспроти стандард хексадецимален гл�

DEN 1014.24
(2000pcs) 1/2-13 X 1-3/4, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Нишка, на 304 Нерѓосувачки Челик (18-8), Бродови Обновено
(2000pcs) 1/2-13 X 1-3/4, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Нишка, на 304 Нерѓосувачки Челик (18-8), Бродови

1 / 2"13 X 13 / 4".Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Тема.stainless_steel_188 1 / 2"13 X 13 / 4", Надворешно Наво�

DEN 0.00
(50 парчиња) М12-1.75 X 100mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, Обновено
(50 парчиња) М12-1.75 X 100mm, DIN 603 / ISO 8677, Метрички, Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец,

Исто така познат како тренер завртки, обично се користи за да се зацврсти метал на дрво.На плоштадот вра�

DEN 0.00
Hillman 240225 Превоз Болт, 7/16 x 1-1/4-Инчен, Челик, оближена со Цинк, Сребро, 50-Пакет Обновено
Hillman 240225 Превоз Болт, 7/16 x 1-1/4-Инчен, Челик, оближена со Цинк, Сребро, 50-Пакет

Превоз Завртки се дизајнирани да се зацврсти дрвена лице или дрво или метал.Рамна глава дава полурамна �

DEN 912.00
Премиер-Линија 9062851 Превоз Завртки, 5/16 во.-18 X 1 in., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 100-Пакет Обновено
Премиер-Линија 9062851 Превоз Завртки, 5/16 во.-18 X 1 in., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 100-Пакет

Големина : 5 / 16 инчен18 X 1 инч.Карактеристики мазна заоблени глава наспроти стандард хексадецимален глав�

DEN 1489.44
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/4-20 x 10 Количина-25 Обновено
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/4-20 x 10 Количина-25

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

DEN 10180.08
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 5/8-11 x 9 (100/КОМПЈУТЕРИ) Обновено
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 5/8-11 x 9 (100/КОМПЈУТЕРИ)

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

DEN 0.00
3/8-16 X 3 Превоз Завртки Оценка 5 / Целосно Навој/Челик/Цинк (Количина: 325) Обновено
3/8-16 X 3 Превоз Завртки Оценка 5 / Целосно Навој/Челик/Цинк (Количина: 325)

Превоз Завртки / Челик / Цинк / Груб Навој / Целосно Навој.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведе�

DEN 5687.76
(10000pcs) 5/16-18X1-3/4 Превоз Завртки со појавување на Хексадецимален Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, Обновено
Превоз Гром Цинк Позлатен 307A Одделение Челик - 1/2-13 x 10-1/2 PT - Количина-1000 Обновено
Превоз Гром Цинк Позлатен 307A Одделение Челик - 1/2-13 x 10-1/2 PT - Количина-1000

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

DEN 0.00
5/16-18 x 2 Ребрести Деколте Превоз Завртки/Челик/Цинк (Количина: 500 компјутери) Обновено
5/16-18 x 2 Ребрести Деколте Превоз Завртки/Челик/Цинк (Количина: 500 компјутери)

Ребрести Деколте Превоз Завртки.Ниска Употреба На Јаглерод.Произведен да ASME B18.5 спецификации.Затегнува

DEN 6671.76
3/8-16 X 1 1/2 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 650) Обновено
3/8-16 X 1 1/2 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 650)

Превоз Завртки (Shaker Екран) Челик / Цинк Жолта / Груб Навој / Целосно Навој.Одделение 8 Тркалезна Глава /

DEN 10583.76
На Hillman Група 44149 M4.2 x 20 Метрички Тело Болт, 25-Пакет Обновено
На Hillman Група 44149 M4.2 x 20 Метрички Тело Болт, 25-Пакет

Пакетот должина е 8.89 cm.Пакетот висина е 3.81 сантиметри.Пакетот ширина е 6.604 сантиметри.Пакет Тежина : 0.15 ф�

DEN 0.00
5/16-18 X 1 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 1275) Обновено
5/16-18 X 1 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 1275)

Превоз Завртки (Shaker Екран) Челик / Цинк Жолта / Груб Навој / Целосно Навој.Одделение 8 Тркалезна Глава /

DEN 219.12
Превоз Гром Цинк Позлатен 307A Одделение Челик - 1/2-13 x 10 PT - Количина-1000 Обновено
Превоз Гром Цинк Позлатен 307A Одделение Челик - 1/2-13 x 10 PT - Количина-1000

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.�

DEN 1569.60