Bettomshin 3Pcs Поаѓајќи од Ракав,6mm Понесе 10мм OD 12mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Делови на Машини, Преси за Печатење, Текстилни Машини

Bettomshin 3Pcs Поаѓајќи од Ракав,6mm Понесе 10мм OD 12mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

【ДИМЕНЗИИ】- Понесе : 6mm / 0.24"; Надвор Daimeter : 10мм / 0.39"; Должина : 12mm / 0.47". 【МАТЕРИЈАЛ】- Sintered обичен лежишта се прават од прав-металуршки калај бронза, која има голем работна температура се движат од -80 степен целзиусови степени до 160 степен целзиусови степени. 【ФУНКЦИЈА】 Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси. 【ПРЕДНОСТ】- Како добар frictional сопственост високо лизгачки брзина, Подмачкана Имајќи Ракави имаат мал коефициент на триење за 0.12-0.18. 【АПЛИКАЦИЈА】- Широка примена како што се електрична опрема, текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.Bettomshin Подмачкана Bushings Опис : 1.Масло импрегнација овозможува многу висока брзина брзина и ги прави погодни за ротирачки апликации. 2.Sintered бронза bushings најмногу се погодни за апликации со ротирачки движења и каде што само-подмачкување на својствата на материјалот се prerequisit.Спецификација : Материјал : Калај Бронза Внатрешен дијаметар : 6mm/0.24 инчен Надворешниот дијаметар : 10мм/0.39 инчен Должина : 12 mm / 0.47 инчен Дозволената температура : -80℃-+160℃ Триење Фактор (Суво Триење) : 0.12-0.18 Пакет Содржина : 3pcs x Подмачкана Bushings.

Избор на клиент

uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи Обновено
uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи

Име на производ : Обична Имајќи Ракав;Вкупната Големина : 15 x 12 x 10мм / 0.6" x 0.47" x 0.39"(L*OD*ID).Материјал : Метал.Бо�

DEN 158.16
Објектот 501125, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН Обновено
Објектот 501125, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
Објектот 701121, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички Обновено
Објектот 701121, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав Обновено
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав

Погодни за апликации со лизгачки движења.Солидна триење Oilless Черупка може да оперативни за време на шир�

DEN 239.76
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 14mm Понесе x 20mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings Обновено
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 14mm Понесе x 20mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

DEN 1387.20
Објектот 101824, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101824, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 0.00
Bunting Лежишта CB242816 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-1/2 го Понесе x 1-3/4 OD x 2 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB242816 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-1/2 го Понесе x 1-3/4 OD x 2 Должина

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 0.00
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs Обновено
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs

Род : 12mm, надворешен Дијаметар : 18mm, Должина : 20mm.Материјал Sintered Бронза (бакаркалај легура).Тие се самопод�

DEN 239.76
Bunting Лежишта CB222414 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-3/8 го Понесе x 1-1/2 OD x 1-3/4 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB222414 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-3/8 го Понесе x 1-1/2 OD x 1-3/4 Должина

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 542.40
Bettomshin 6Pcs Поаѓајќи од Ракав,4mm Понесе 8мм OD 4mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Делови Обновено
ПЕДЕРОТ H2307 Адаптер Ракав, Метрички, 30мм ID Обновено
ПЕДЕРОТ H2307 Адаптер Ракав, Метрички, 30мм ID

Оваа ПЕДЕРОТ адаптер ракав се користи за да се лоцира возен елемент лежишта со заострените забива на ма�

DEN 0.00
Bettomshin 1Pcs Поаѓајќи од Ракав,10мм Понесе 16mm OD 10мм Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Обновено
Aexit 39mmx35mmx30mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка Обновено
Aexit 39mmx35mmx30mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 39mm / 1.5".Вн�

DEN 1634.40
Објектот 201030, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 201030, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 133.92
Објектот 101558, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101558, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 184.56
Запечатени Топката Имајќи 1-10pcs Само-Подмачкување Имајќи 6mm 8мм ID Ракав Sintered Бронза Имајќи Bushings (Надворешниот Обновено
Запечатени Топката Имајќи 1-10pcs Само-Подмачкување Имајќи 6mm 8мм ID Ракав Sintered Бронза Имајќи Bushings (Надворешниот

Sintered обичен лежишта се прават од правметалуршки калај бронза, која има голем работна температура се дви

DEN 453.12
Aicosineg Oilless Bushings 30мм Понесе x 34mm OD x 30мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 3040 Ракав Обновено
Aicosineg Oilless Bushings 30мм Понесе x 34mm OD x 30мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 3040 Ракав

18 inch Package Содржина : 6 x Ракав Имајќи Oilless Bushings Tips : Spilt Линија не може да се користи за ознака.18 инчен, надвор

DEN 0.00
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина

Подмачкување : None; Внатре Кол : 1"; Max.Pv : 75,000 Sleeve Лого, Внатре Кол 1 In., Надвор Кол 11 / 4 In., Должина 31 / 2 In., 75,000 Max.P

DEN 0.00
Oilite FF520-05B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза flg вклучување. Sleeve Лежишта, 0.3765 ID x 0.502 OD x 0.5 Должина Обновено
Oilite FF520-05B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза flg вклучување. Sleeve Лежишта, 0.3765 ID x 0.502 OD x 0.5 Должина

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 321.12
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 660 / CA 932бакар 83%, калај 7%, доведе 7%, цинк 3%.Повеќе должина бар до 105" достапн�

DEN 432.00
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина, Обновено
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина,

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 764.16
Bunting B932C008018 - Обична Ракав Имајќи - 1 во ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 2-1/4 во OD, 13 во Должина, на Чело-Калај Бронза Обновено
Bunting B932C008018 - Обична Ракав Имајќи - 1 во ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 2-1/4 во OD, 13 во Должина, на Чело-Калај Бронза

создаден дијаметар : 1 во.температурата на работа опсег : 450 на +500 F надворешен дијаметар : 21 / 4 во.максимал�

DEN 21534.48
Thomson SPM50WW Топката Черупка Лого, Супер, Затворен, Само-Порамнувања, Печати на Двата Краја, Употреба со 50 mm Дијаметар Обновено
Aexit 6mmx4mmx8mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка 20pcs Обновено
Aexit 6mmx4mmx8mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка 20pcs

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 6mm / 0.24".Вн�

DEN 2325.60
Bunting Лежишта CB141608 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 7/8 го Понесе x 1 OD x 1 Должина (Пакување Обновено
Bunting Лежишта CB141608 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 7/8 го Понесе x 1 OD x 1 Должина (Пакување

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 0.00
ppqq 2 парчиња Черупка Челик Ракав Имајќи Челик Ракав Внатрешен Дијаметар 10 Надворешниот Дијаметар 14 15 16 Висина 8 9 Обновено
Објектот 101609, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101609, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 112.32