Bunting Лежишта CB141608 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 7/8 го Понесе x 1 OD x 1 Должина (Пакување од 3)

Bunting Лежишта CB141608 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 7/8 го Понесе x 1 OD x 1 Должина (Пакување

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна температура опсег, - F 40 до 500 F. Високо оптоварување на капацитет на носивост до 4000 Psi.Bunting фрлија бронза лежишта се изработени од континуирана фрлија C93200 (SAE 660) бронза за супериорен квалитет и перформанси.Континуирано лиење процес обезбедува единствен бронза структура во текот на лого, слободен од порозност и тешко честички содржини најчесто се наоѓаат во друга екипа процеси.Нашиот стандарден имајќи линија има над 900 големини, овие стандарди се обезбеди off-the-полица економија за повеќето апликации и може да биде лесно да се менуваат големината, масло жлеб или graphited да ги задоволат посебните барања.

Избор на клиент

ppqq 2 парчиња Черупка Челик Ракав Имајќи Челик Ракав Внатрешен Дијаметар 10 Надворешниот Дијаметар 14 15 16 Висина 8 9 Обновено
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина, Обновено
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина,

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 764.16
uxcell Ракав Имајќи 15mm Понесе x 17mm OD x 20mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings 10pcs Обновено
uxcell Ракав Имајќи 15mm Понесе x 17mm OD x 20mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings 10pcs

Род : 15mm, Надвор Daimeter : 17mm, Должина : 20mm.Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост.Јаглероден челик

DEN 0.00
Објектот 701137, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички Обновено
Објектот 701137, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
Bunting Лежишта CB222414 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-3/8 го Понесе x 1-1/2 OD x 1-3/4 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB222414 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-3/8 го Понесе x 1-1/2 OD x 1-3/4 Должина

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 542.40
Bettomshin 1Pcs Поаѓајќи од Ракав,10мм Понесе 16mm OD 10мм Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Обновено
uxcell 11mm х 8мм х 30мм Само-подмачкување на Бакар Черупка Имајќи Ракав Обновено
uxcell 11mm х 8мм х 30мм Само-подмачкување на Бакар Черупка Имајќи Ракав

Име на производ : Бакар Черупка Имајќи;Тип : Самоподмачкување.Вкупна Големина : 11x8x30mm / 0.43"x0.3"x1.2"(Надворешн

DEN 636.00
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина

Подмачкување : None; Внатре Кол : 1"; Max.Pv : 75,000 Sleeve Лого, Внатре Кол 1 In., Надвор Кол 11 / 4 In., Должина 31 / 2 In., 75,000 Max.P

DEN 0.00
Bettomshin 6Pcs Поаѓајќи од Ракав,12mm Понесе 18mm OD 10мм Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Обновено
Објектот 501094, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН Обновено
Објектот 501094, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 272.16
uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи Обновено
uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи

Име на производ : Обична Имајќи Ракав;Вкупната Големина : 15 x 12 x 10мм / 0.6" x 0.47" x 0.39"(L*OD*ID).Материјал : Метал.Бо�

DEN 158.16
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs Обновено
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs

Род : 12mm, надворешен Дијаметар : 18mm, Должина : 20mm.Материјал Sintered Бронза (бакаркалај легура).Тие се самопод�

DEN 239.76
ppqq 2pc Челик Ракав Игла Имајќи Внатрешна Ракав Внатрешен Дијаметар 32 34 35 38 Надворешниот Дијаметар 35 37 40 42 43 Обновено
ppqq 2pc Челик Ракав Игла Имајќи Внатрешна Ракав Внатрешен Дијаметар 32 34 35 38 Надворешниот Дијаметар 35 37 40 42 43

Производ големина во опции се : внатрешен дијаметар x надворешниот дијаметар x должина.Употреба на висок

DEN 0.00
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 35mm Понесе x 45mm OD x 30мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings Обновено
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 35mm Понесе x 45mm OD x 30мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

DEN 0.00
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав Обновено
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав

Погодни за апликации со лизгачки движења.Солидна триење Oilless Черупка може да оперативни за време на шир�

DEN 239.76
Објектот 501125, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН Обновено
Објектот 501125, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
Објектот 101609, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101609, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 112.32
Othmro 12DU12 Oilless Имајќи Черупка Ракав 2бр 3/4x7/8x3/4 Бакар База Легура Обновено
Othmro 12DU12 Oilless Имајќи Черупка Ракав 2бр 3/4x7/8x3/4 Бакар База Легура

Име на производ : Oilless Имајќи Черупка Ракав Производ Големина : 3 / 4x7 / 8x3 / 4".Пакет Содржина : 2 парчиња.Модел

DEN 0.00
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 14mm Понесе x 20mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings Обновено
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 14mm Понесе x 20mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

DEN 1387.20
Објектот 701121, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички Обновено
Објектот 701121, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - Метрички

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
ppqq 2 парчиња Имајќи Челик Ракав Черупка Внатрешна Ракав Вратило Ракав Внатрешен Дијаметар 50 52 55мм Надворешниот Дијаметар Обновено
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 660 / CA 932бакар 83%, калај 7%, доведе 7%, цинк 3%.Повеќе должина бар до 105" достапн�

DEN 432.00
Oilite AAM3240-32B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 32 mm. ID x 40 mm. OD x 32 мм. Должина, Бронза Обновено
Oilite AAM3240-32B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 32 mm. ID x 40 mm. OD x 32 мм. Должина, Бронза

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 0.00
Oilite AA306-08 0.3135 0.3770 5/8 Sintered Ракав, 0.62 Висина, 0.37 Ширина, 0.37 Должина, 0.3135 ID, Бронза Обновено
Oilite AA306-08 0.3135 0.3770 5/8 Sintered Ракав, 0.62 Висина, 0.37 Ширина, 0.37 Должина, 0.3135 ID, Бронза

Вистински Oilite (sae 841) sintered бронза ракав имајќи.Лесен за употреба.Произведени во сад.Пакет Димензии : 0.37" L x

DEN 0.00