Парк Алатка Т-2.2 Професионални Тркала Truing Стојат

Парк Алатка Т-2.2 Професионални Тркала Truing Стојат

DEN 7678.80

Обновено

Достапно за нарачка

Прифати тркала до 29" со или без гуми.Повисоки, повеќе точни дебеломер прифати rim paints до 4".Прифаќа центар paints до 175mm.Карактеристики никел хром позлатен тешки мерач челик и посилни, повеќе удобно копчиња.Пренослив и заменливи композитни caliper совети заштита насликани прирабници и пролет-натоварени дебеломер и caliper рака спречи обврзувачки.Uprights се движат истовремено да се приспособат на предните и задните тркала.На БИРОТО-2.2 Нервира Truing Стојат База безбедно го држи нашиот Т-2, Т-2.2, и ТС-2.2 СТР Професионални Тркала Truing Стои и tilts 20 степени од напред-назад за удобно тркала работа и очите линии на било која клупа висина.Карактеристики широк, здрав база, мали делови прегради, зборуваше клуч носители, и е изградена на трајни композитни материјали.TS-2 TA Преку Оска Adaptors овозможи на Т-2.2 да се користи со 12mm, 15mm, 20mm, и 25мм преку оска центри.Месеци лесно да се на uprights на Т-2.2. На ДТ-3 Диск Кочница Роторот Truing се Измери прецизно да се измери на правост на диск кочница rotors додека воланот е монтиран во truing застане.На ДТ-3 карактеристики на бескрајно прилагодливи, ситно навој индикатор колосек.Работи со било дијаметар кочница роторот.За крајна прецизност во воланот truing, на TS-2 Di Dial Индикатор Мерач Сет мерки тркалото е странични и радијална работи-до .01mm.

Избор на клиент

Yaheetech Про Велосипед Рек Велосипед Поправка Стојат Прилагодливи Рек 52-75in w/Телескопски Рака Обновено
Yaheetech Про Велосипед Рек Велосипед Поправка Стојат Прилагодливи Рек 52-75in w/Телескопски Рака

▷Max.Оптоварување (Прибл.) : 30 kg / 66 lb.Работа Коњ стеги се вклопуваат речиси сите стандардни рамки од 1" до 1.

DEN 0.00