Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, Овална Четка, 1/4 Инчи

Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, Овална Четка, 1/4 Инчи

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

УБАВО се МЕША МЕДИУМИ ЧЕТКИ - Нашиот уметник боја четки се идеални за мулти-медиа проекти, вклучувајќи акрил, масло, акварел и gouache сликарство.ЛУКСУЗНА СИНТЕТИЧКИ ВЛАКНА - Секој четка форма карактеристики уникатна комбинација на повеќе синтетички filaments за зајакнување на боја-одржување капацитет, прецизно поставување на боја, прецизност tapering и еластични пролет.ДИЗАЈНИРАН ЗА УДОБНОСТ s најдобар квалитет четка за сите медиуми, вклучувајќи масло, акрилик, акварел и gouache.Во мешавина од синтетички е уникатна на секој поединец четка форма за подобрување на перформансите.Нашите четки нуди исклучителна флексибилност, подобрени боја-одржување капацитет и прецизна боја поставеност.

Избор на клиент

DA Vinci 4019 Серија Бамбус Мат, 30 x 30 x 30 cm, Жолтеникава Обновено
DA Vinci 4019 Серија Бамбус Мат, 30 x 30 x 30 cm, Жолтеникава

Со гумени бендови.Со вградени еластична бенд.Четки се обезбеди и за сушење.Произведени во Германија.Da Vin

DEN 0.00
Синтетички Четка Светла 2 Обновено
Синтетички Четка Светла 2

Квалитетот синтетички филамент.Чувство на природни Mongoose.Долги дрвени рачки.Застаклување, спојувањето,

DEN 0.00
Koh-I-Нур Рамен Четка 9936 20, Szie 16, Оф - Бела Обновено
Koh-I-Нур Рамен Четка 9936 20, Szie 16, Оф - Бела

четки за деца во училиштата и уметници.вештачки влакната од највисок квалитет.станот четка идеален за м

DEN 0.00
Grumbacher Gainsborough Светла Масло и Акрил Четка, Биче Наежвам, Size 8 (1271B.8) Обновено
Grumbacher Gainsborough Светла Масло и Акрил Четка, Биче Наежвам, Size 8 (1271B.8)

Силен, издржлив четка за лесно manipulates тешки боја; уникатна коси предизвикува влакната да блокирам, што с�

DEN 242.88
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четката, Големина 01 Обновено
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четката, Големина 01

За фини детали линии и мие.Беспомошна доволно за да се користат со течност масла и acrylics, но сепак мека до�

DEN 0.00
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, се Мијат, 1/2 Инч Обновено
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, се Мијат, 1/2 Инч

УБАВО се МЕША МЕДИУМИ ЧЕТКИ Нашиот уметник боја четки се идеални за мултимедиа проекти, вклучувајќи ак�

DEN 0.00
Едноставно Симонс Масло и Акрил Четка Синтетички Светла LH 8 Обновено
Едноставно Симонс Масло и Акрил Четка Синтетички Светла LH 8

RS255160008 038372014622 Сосема Нов Објект / Неотворена Производ.Роберт Симонс.На разновиден спектар на долго се с

DEN 0.00
Долго Се Справи Со Синтетички Мешавина Четка Светла 20 Обновено
Долго Се Справи Со Синтетички Мешавина Четка Светла 20

hape на заострените edge или парична казна еластичен точка.Полно работно тело за фирма контролирани потези

DEN 597.60
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четка, 1 Обновено
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четка, 1

За фини детали линии и мие.Беспомошна доволно за да се користат со течност масла и acrylics, но сепак мека до�

DEN 0.00
Wolfpack 12012665 – Тркалезна четка, свиња наежвам, големина 5, бела. Обновено
Wolfpack 12012665 – Тркалезна четка, свиња наежвам, големина 5, бела.

Брицо Круг Бела Наежвам Четка Број 5 Број : 5 Бели Влакна.Дрво се справи.брицо четка круг Број 5 Бела Наежв�

DEN 169.92
Speedball Уметност Производи Escoda Versatil Серија Нафта и Акрилна Боја уметник четки, Големина 14, Светла Обновено
Speedball Уметност Производи Escoda Versatil Серија Нафта и Акрилна Боја уметник четки, Големина 14, Светла

СИНТЕТИЧКИ KOLINSKY УМЕТНИК БОЈА ЧЕТКА Versatil четки се навистина револуционерна уметник боја четка, направе�

DEN 645.84
Професионални Акрилни Четка Светла 12 Обновено
Професионални Акрилни Четка Светла 12

Неверојатно парична казна, меки бели филамент коса.Чиста никел позлатен лесна тип На ferrules.Двојно лакира

DEN 720.00
Marabu 162800001 – Папка со 12 Четка и Палета Обновено
Marabu 162800001 – Папка со 12 Четка и Палета

Солидна случај со zip.Украсени со 12 четка и мешање на палета.Заштитна Мрежа за дополнителни сликарство ма

DEN 989.28
Jarchii [Божиќ Сегашноста] Боја Четка, Најлон Волна Сликарски Четки Сет, 7pcs Професионални Лесни Дрвена Рачка Рамна Боја Обновено
Принстон 9800F-6 Taklon Lh Рамен 6 Snap Четка, Бела Обновено
Принстон 9800F-6 Taklon Lh Рамен 6 Snap Четка, Бела

Совршен за купување на подарок.Производ е единствен и носи свои природни карактеристики.Станот paintbrush Б

DEN 227.76