Kimax 17052F-25 25mL Класа Burette, со 3-Начин PTFE Stopcock

Kimax 17052F-25 25mL Класа Burette, со 3-Начин PTFE Stopcock

DEN 4917.84

Обновено

Достапно за нарачка

Прецизност понесе buret е трајно обележани со индивидуални сериски број.Се снабдува со Уверение за Дипломирање Прецизност и дизајниран од ASTM Спецификација E287, Класа барања.Пополнување е преку stopcock кој го прифаќа " внатрешен дијаметар флексибилни цевки.Скала е издржлив бела глеѓ.Приближната Должина : 617mm.Kimax 25m L прецизност понесе buret е трајно обележани со индивидуални сериски број.Се снабдува со Уверение за Дипломирање Точност.Пополнување цевка прифаќа ¼ " I. D. флексибилни цевки.Пополнување е преку stopcock.Ким-Kap прашина капа е вклучена.Скала е издржлив бела глеѓ.Дизајниран од ASTM Спецификација E287, Класа барања.Замена stopcock е S6445. Kimble # : 17052 F-25.

Избор на клиент

angwang 5 Големини Пластични Beakers Мерење Чаши Сет(50, 100, 250, 500, 1000ML) и 20 Пак Јасно 3ml Дипломирал Трансфер Обновено
angwang 5 Големини Пластични Beakers Мерење Чаши Сет(50, 100, 250, 500, 1000ML) и 20 Пак Јасно 3ml Дипломирал Трансфер

★И пластични pipettes и beakers имаат јасни дипломирал линии на нив да ви помогне лесно да се измери течности д�

DEN 0.00
Случај за Huawei P10 Плус, случај мобилен телефон случај, мирување на функцијата, за картичка, заштитна кожа случај, флип Обновено
Kv Burettes Со Stopcock Колаж Одделение, Ehither Стакло Stopcock Или Тефлон Копче Stopcock (Rotaflow), Направени Од Топлина Обновено
Kv Burettes Со Stopcock Колаж Одделение, Ehither Стакло Stopcock Или Тефлон Копче Stopcock (Rotaflow), Направени Од Топлина

За да се постигне таа цел, ние работиме тешки и ставање нашите оптимална можни напори за да се подобри кв

DEN 0.00
Kimax 17170F-25 25mL Schellbach Автоматско Само-Нула Burette, со 3-Начин PTFE Stopcock Обновено
Kimax 17170F-25 25mL Schellbach Автоматско Само-Нула Burette, со 3-Начин PTFE Stopcock

Schellbach buret пополнување со цевка во stopcock.Исто така, има претекување цевка на врвот на buret дека го прифаќа " в

DEN 0.00