YUCHENGTECH Јонизирачко Воздух Бар 20cm Анти-Статички Јонизирачко Бар Статични Eliminator Род Анти-Статички Род Јонизирачко Воздух Род + 7KV Високо Напонски Генератор 110V

YUCHENGTECH Јонизирачко Воздух Бар 20cm Анти-Статички Јонизирачко Бар Статични Eliminator Род Анти-Статички Род Јонизирачко

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Некои завртки.YUCHENGTECH Јонизирачко Воздух Лента се користи за да се елиминира статички електрицитет на објекти.【Совети】▣ На јонизирачко воздух бар ефективна должина е 20cm,ние поддршка на прилагодувањето и други должини.Струење го оценувате : 10m/sec.Работна температура : 0-50°C.【Надградба 7 KV Генератор】▣ статични eliminator донесе 7 KVgenerator,висока моќност, поефикасно.Јонизирачко воздух бар x 2. ХВ Генератор x 1.Производот треба да се користи со вашиот воздушниот компресор (8мм воздух влезот).【Со 2 Јонизирачко Воздух Бар】▣ Опремени со 2 јонизирачко барови, лесен за употреба и за подобрување на работа ефикасност.Се препорачува оперативен воздушен притисок : 57-113 PSI.Ние обезбедуваме доживотно техничка поддршка за производот,ако имате било какви прашања, можете да се чувствуваат слободни да контакт.Моќност : 30 W.Тоа произведува проток на воздух, што е богат со позитивни и негативни јони.За да се постигне целта на елиминирање на статички електрицитет.【Нерѓосувачки Челик Ion Игли】▣ Со два реда на воздухот места,повисоки ion густина,поголеми ion покриеност,поефикасно да се елиминира статички електрицитет,и со добар јонска рамнотежа и не се носат во текот на долгорочна употреба.Влезен напон : 110 V 60 Hz.Повеќе безбедносни гаранции и вграден во осигурач,се осигура безбедноста на операторот и на машината.

Избор на клиент

E-Извонредни ESD Земјата Штекер со Двојна Банана Приклучоци Практични L Облик ESD Прстен Терминал Кабел Жица Штекер Земјата Обновено
Botron B7507 1 MegOhm Црна Единствена Grounder Обновено
Botron B7507 1 MegOhm Црна Единствена Grounder

18" Проводници лента.Единствена Grounder.Удобно водат кука и јамка материјал за лесно прилагодување.Две слој

DEN 0.00
ESD Анти-Статички врвка за околу Рака Компоненти, SourceTon 4 Пакети на Анти-Статички Зглоб Ремени Опремени со Заземјување Обновено
Bertech - 2059T-2x3GKT -2059T ESD Висока Температура Мат Комплет, 2 Метри Широк x 3 Метри x 0.08 Инчи Дебела, Сива, Вклучува Обновено
Bertech - 2059T-2x3GKT -2059T ESD Висока Температура Мат Комплет, 2 Метри Широк x 3 Метри x 0.08 Инчи Дебела, Сива, Вклучува

ПОВРШИНАТА RESISTIVITY : ОтпорзаЗемјата : 8 x 10e68 ohms 5 / 64 инчи.АПЛИКАЦИИ : Воздухопловството, Електронски Собран�

DEN 0.00
Botron Сребро Елита Сентинел Двојна Континуирано Следење Систем 3.3 x 4.8 x 1 Обновено
Botron Сребро Елита Сентинел Двојна Континуирано Следење Систем 3.3 x 4.8 x 1

Заврши Workspace Монитор.Коло Упад Мониторинг.Голем Графички Дисплеј.САЛАДИН Реле Контрола.Следи Два Опера�

DEN 10518.96
Alphastat Табела Мат Заземјување Комплет - Универзална Брзо Полнење и 15' 1 Meg Машки Низок Профил Земјата Кабелот Обновено
Alphastat Табела Мат Заземјување Комплет - Универзална Брзо Полнење и 15' 1 Meg Машки Низок Профил Земјата Кабелот

ТАБЕЛА МАТ ЗЕМЈАТА : целосен комплет за да го инсталирате и земјата ESD и АнтиСтатички маса душеци според

DEN 0.00
UltraTape 2265 Опасност Лента | ESD S20.20 и ISO Класа Анти-Статички Cleanroom Претпазливост Лента | 1/2 Инчи X 108 Нозе Обновено
UltraTape 2265 Опасност Лента | ESD S20.20 и ISO Класа Анти-Статички Cleanroom Претпазливост Лента | 1/2 Инчи X 108 Нозе

ги Исполнува сите тековни упатства на (ANSI) ESDS20.Целосна ESD заштита селотејп.Површината Отпор 10^6 – 10^9.Опер�

DEN 259.20
Bertech Метал врвка за околу Рака со 12' Мозок, 1 Megohm Отпорник, 4mm Кадар, Црна Обновено
Bertech Метал врвка за околу Рака со 12' Мозок, 1 Megohm Отпорник, 4mm Кадар, Црна

Ro HS Согласност.Антистатички метал зглоб бенд и серпентина кабелот за напојување поставување има 360 степ

DEN 0.00
Статички Грижа ESD Прилагодливи Една Големина Одговара на Сите Анти-Статички Пета Grounder Ремени едно Парче Совршен за Обновено
3Pcs Керамички Отпорни на Топлина Tweezer, ESD Анти-статички за DIY Резервоарот за Обнова на Калеми ESD Прецизност Инструмент Обновено