uxcell 10Pcs 15ml Пластични Тест Цевки со Капа, 2 Позиции, PP Мини Тест Цевка, Јасно, 17x100mm, Складирање Сад за Примерок Примерок

uxcell 10Pcs 15ml Пластични Тест Цевки со Капа, 2 Позиции, PP Мини Тест Цевка, Јасно, 17x100mm, Складирање Сад за Примерок

DEN 299.76

Обновено

Достапно за нарачка

[Материјал] - Изработени од полипропилен (ПП), нема меурчиња, без нечистотии, потрајни од други пластични. [Size] - Капацитет : 15ml; Цевка со Дијаметар : 17mm / 0.67 инчен; Цевка Должина : 100mm / 3.94 инч. [Запечатување] - Со ЈП капа, 2-позиции, лесно прилагодување за аеробик culturing и анаеробни culturing(Од расклатување/затегнување на капа). [Graduations] - Бела graduations на телото за повеќе точни мерења во лабораториски експеримент. [Апликации] - Одлично за складирање на течни, прав и мали предмети во лабораторија, исто така погоден за домашна употреба.Материјал : ПП/PS пластика.Боја : Јасно.Тип на Дното : Круг.Направени од PP/PS пластика, нема меурчиња, без нечистотии, потрајни од други пластични.Со ЈП капа, 2-позиции, лесно прилагодување за аеробик culturing и анаеробни culturing(Од расклатување/затегнување на капа).Бела graduations на телото за повеќе точни мерења во лабораториски експеримент.Одлично за складирање на течни, прав и мали предмети во лабораторија, исто така погоден за домашна употреба.Широко се користи во собирање примероци во молекуларната биологија, хемија, биохемија и други области.Материјал : ПП/PS plastic Color : Clear Type на Дното : Круг.

Избор на клиент

Зимзелени 214-2367-R30 Полипропилен Општа Намена Тест Цевка, Круг Дното, 12 mm x 75 mm, Лаванда (Пакет на 1000) Обновено
Зимзелени 214-2367-R30 Полипропилен Општа Намена Тест Цевка, Круг Дното, 12 mm x 75 mm, Лаванда (Пакет на 1000)

Прецизност моделирани.Круг дното.Не се стерилни.Полипропилен цевки понуда хемиска отпорност и се соодв

DEN 0.00
Зимзелени 214-2099-R50 Полистирен за Општа Намена Тест Цевка со Завртка Капи, Круг Дното, 16 mm х 150 mm, Црвена (Пакет Обновено
Зимзелени 214-2099-R50 Полистирен за Општа Намена Тест Цевка со Завртка Капи, Круг Дното, 16 mm х 150 mm, Црвена (Пакет

Прецизност моделирани.Круг дното.Не се стерилни.Полистирен цевки обезбеди јасност и се соодветни за уп�

DEN 0.00
CertBuy 60 Пакет Пластични Тест Цевки со Капи, 45 ml Јасно Пластични Цевки, Пластични Тест Цевки за Бонбони, Грав, Бања Обновено
CertBuy 60 Пакет Пластични Тест Цевки со Капи, 45 ml Јасно Пластични Цевки, Пластични Тест Цевки за Бонбони, Грав, Бања

На завртката капа на нашиот пластична цевка контејнери е направена од Алуминиум, се спречи протекување.

DEN 215.76
Corning 9860-14 Pyrex Тешки Ѕид Rimless Палење Цевка, 14 мм OD (Пакување од 72) Обновено
Corning 9860-14 Pyrex Тешки Ѕид Rimless Палење Цевка, 14 мм OD (Пакување од 72)

Пакет Димензии : 17.75 L x 12.0 H x 13.0 W (инчи).Пакет Тежина : 12.4 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел број : 986014 Направен

DEN 3184.08
KINDPMA 30 Компјутери 25ml Јасно Пластика Лабораторија Цевки со Плута Тапа 150 x 15mm Цевка Контејнери за информатика Лабораторија Обновено
Othmro 100 Парчиња Пластични Тест Цевки со Сина Капа, Мини Тест Цевка, 16x100mm, Складирање Сад за Монистра Квасец Примерок Обновено
XMEIFEI ДЕЛОВИ Тест Цевки 50pcs - 13ml Пластични Тест Цевка 16x100mm со Плута 4-Инчен Clear Лабораторија за Хемија Лабораторија Обновено
25ml Серолошки Цевка со Алуминиумска Завртка Капа, Borosilicate Стакло, Круг Дното, 18x145mm Karter Научни 234V5 - Пакет Обновено
25ml Серолошки Цевка со Алуминиумска Завртка Капа, Borosilicate Стакло, Круг Дното, 18x145mm Karter Научни 234V5 - Пакет

25ml Серолошки Тест Цевка w / Алуминиум Капа 18x145mm.Autoclavable.Круг Дното.Karter Научни 25ml Серолошки Тест Цевка напр

DEN 0.00
Kresell 50x Пластични Примерок Шише 5ml Тест Цевка Лабораторија Мали Шишенцето Складирање Сад + Капак Обновено
Kresell 50x Пластични Примерок Шише 5ml Тест Цевка Лабораторија Мали Шишенцето Складирање Сад + Капак

ефикасноста без заптивка,.Погоден за вчитување цврсти, прав, таблети, семиња,.Шише тело е бело и транспар

DEN 0.00
Xuulan Xianglaa-Тест Цевки за Подарок, 10 Компјутери/Тест Цевка 60mm, Поставување на Пријателски Borosilicate Стакло Тест Обновено
Xuulan Xianglaa-Тест Цевки за Подарок, 10 Компјутери/Тест Цевка 60mm, Поставување на Пријателски Borosilicate Стакло Тест

Име : Експериментални материјали.Материјал : транспарентна пластика.Боја : транспарентна.Ергономски ди�

DEN 0.00
Био Плас 6730 16mm Уни-Flex Безбедност Капи за Култура Цевки и Тест Цевки, Жолта (Пакет на 1000) Обновено
Био Плас 6730 16mm Уни-Flex Безбедност Капи за Култура Цевки и Тест Цевки, Жолта (Пакет на 1000)

Ќе не аеросол кога се отвори.Течни тесни печат спречува примерок испарување.На УниFlex Безбедност Капа е �

DEN 0.00
KESOTO 20pcs Мали Пластични Стакло Тест Цевки со Плута Затки, 12x60mm Обновено
KESOTO 20pcs Мали Пластични Стакло Тест Цевки со Плута Затки, 12x60mm

Префрлување од стакло цилиндри да Свет е пластична еквиваленти во голема мера ќе се намали кршење и пот�

DEN 0.00
LASSUM 10 Парчиња 40ml Јасно Пластика Тест Цевки со Навој Капи Мулти - Цел Пластични Ампули Контејнери за Научни Експерименти, Обновено
TEHAUX Азот Аналитичар Дигестивниот Цевка Варење Печка Посебни Дигестивниот Цевка Обновено
TEHAUX Азот Аналитичар Дигестивниот Цевка Варење Печка Посебни Дигестивниот Цевка

Тој има едноставен дизајн, но многу практично во употреба, ви дава добра користење на искуство.Усвоени о

DEN 347.52
Тест Цевка - 20pcs Тестирање на Тест Цевка Стеги Лабораториска Опрема на Хемиско Тестирање на Алатката Обновено
Тест Цевка - 20pcs Тестирање на Тест Цевка Стеги Лабораториска Опрема на Хемиско Тестирање на Алатката

Оваа трајни тест цевка носителот ќе не направи штета на тест цевка.мора да се има за лаборатории, училиш�

DEN 0.00
MUHWA 2ml Microcentrifuge Цевки, 500pcs Дипломирал Микро Тест Цевки со Snap Капа, Заоблени Microtube Примерок Шишенцето Обновено
MUHWA 2ml Microcentrifuge Цевки, 500pcs Дипломирал Микро Тест Цевки со Snap Капа, Заоблени Microtube Примерок Шишенцето

Материјал : Полипропилен.Може да се autoclaved (121 °C, 25 мин).Snap капа за лесна работа и тесни запечатување.Означ�

DEN 477.60
Othmro 200 Парчиња Пластични Тест Цевки со Бела Капа, Мини Тест Цевка, 12x60mm, Складирање Сад за Монистра Квасец Примерок Обновено
Лабораториска Опрема Врела Цевка Азот Аналитичар Дигестивниот Цевка Стакло Варење Цевка за Лабораторија Обновено
Лабораториска Опрема Врела Цевка Азот Аналитичар Дигестивниот Цевка Стакло Варење Цевка за Лабораторија

лесни за лесен и удобен за носење и чување.и едноставен за употреба.Тој има едноставен дизајн, но многу п

DEN 0.00
100Pcs 12X100mm Транспарентен Лабораторија Јасно Пластика Тест Цевки Ампули со Притисни Капи Училиште Лабораториски Материјали Обновено
ZUPAYIPA 1 Парчиња Вител Шише Конектори Торнадо во Шише Фонтана Врска Циклон Цевка Торнадо Конектор, не излегуваат во јавноста. Обновено
48PK Тест Цевки, 20ml - Borosilicate 3.3 Стакло - 1.2 mm Дебели Ѕидови, Beaded Rim - Чувствувате Топлина & Хемиски Издржливост Обновено
48PK Тест Цевки, 20ml - Borosilicate 3.3 Стакло - 1.2 mm Дебели Ѕидови, Beaded Rim - Чувствувате Топлина & Хемиски Издржливост

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | 20ml (0.7 мл) Тест Цевки направени од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.ТЕНОК ЅИД

DEN 0.00
Cabilock 30pcs Плута Тест Цевки Јасно Тестирање Течни Складирање Цевка Smaple Лосион Ампули за Научни Експерименти Партија Обновено
24PK Тест Цевки, 25ml - Borosilicate 3.3 Стакло - 1.2 mm Дебели Ѕидови, Beaded Rim - Чувствувате Топлина & Хемиски Издржливост Обновено
24PK Тест Цевки, 25ml - Borosilicate 3.3 Стакло - 1.2 mm Дебели Ѕидови, Beaded Rim - Чувствувате Топлина & Хемиски Издржливост

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | 25ml (0.85 мл) (0.16 мл) Тест Цевки направени од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.ТЕ

DEN 492.48
Стакло Тест - 20pcs Едноставен Тест Цевка Стеги Трајни Тест Цевка Клипови Практични Експеримент Клипови Обновено
Стакло Тест - 20pcs Едноставен Тест Цевка Стеги Трајни Тест Цевка Клипови Практични Експеримент Клипови

Погоден за во болница, лабораториски, дома, хотел, канцеларија, училиште, итн.направени од издржлив и без

DEN 0.00