Clairefontaine Изгледот Залепени Подлога, A3, 75 g, 70 Листови

Clairefontaine Изгледот Залепени Подлога, A3, 75 g, 70 Листови

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

A3 големина.Направени од 75 g хартија Дополнителна бели и мазни.Може да се користи со маркери, алкохол пенкала и може да се користи за да се дизајнира автомобил дизајн, мода цртежи, манга стрип и повеќе.Хартија е bleedproof и мастило не работи да сенка ефекти може да биде создадена.Залепени врвот подлога со 70 листови.Изгледот подлога е направен од 75 gsm екстра бели и мазни хартија.Трудот е погоден за употреба со пазари и алкохол пенкала, автомобил дизајн, мода цртежи, манга стрип и повеќе.Трудот е bleedproof и мастило не се шири за да се овозможи создавање на максимални ефекти.Хартија А3 во големина и листови се во залепени врвот подлога која има 70 листови.

Избор на клиент

Arteza Акварел Хартија 9x12 Инчен, Пакување од 2, 64 Листови и Вистинската Четка Пенкала, Сет од 12, Пастелни Тонови, Blendable Обновено
Sax 206429 Halifax Ладно Притиснете Акварел Хартија, 11 Х 15 Инчи, 90 lb, Бела, 100 Листови Обновено
Sax 206429 Halifax Ладно Притиснете Акварел Хартија, 11 Х 15 Инчи, 90 lb, Бела, 100 Листови

Ладно Притиснете површината е трнлив, овозможувајќи за побрза абсорпција на вода.Им овозможува на умет�

DEN 969.60
Strathmore 500 Серија Акварел Патување Весник, Ладно Притиснете, 5 x 8, 20 страници, Бела Обновено
Strathmore 500 Серија Акварел Патување Весник, Ладно Притиснете, 5 x 8, 20 страници, Бела

100% Памук Ладно Притиснете Акварел Хартија.Центар Пораби.Отстранлив силикони бенд за да им помогне го за

DEN 326.40
WellieSTR A3 (210x148mm) Хартија Акварел Книга Рака-Насликани Сликарство Книга Фини Линии Растворливи во Вода Боја Уметност Обновено
Bellofy Боја на Хартија Влошки за на доградба на Акрилни, Акварел, Масло Сликарство Хартија 11x14 во 246lb 400GSM - Идеална Обновено
Bellofy Боја на Хартија Влошки за на доградба на Акрилни, Акварел, Масло Сликарство Хартија 11x14 во 246lb 400GSM - Идеална

Боја на Хартија Совршена Површина Bellofy е акрилна боја на хартија е погодна за сите влажни медиуми : аква�

DEN 0.00
Funto Перат Маркери 48 Бои и 2-Pack Акварел Подлога Влошки Пакет, 48 Мие и Не-Токсични Маркери, 60 Листови Акварел Хартија(9x12, Обновено
Акварел Хартија Подлога 2 Пакет за Вода Боја Бела Хартија Тешки 140 lb Ладно-цедените за Бои и Фломастери Пенкала и Уметници Обновено
Микс Медиуми Подлога, Ohuhu 10×7.6 Мешани Медиа Арт блок за цртање+Расположливиот Палета Сликарство Подлога, 8.3x12 Ohuhu Обновено
Микс Медиуми Подлога, Ohuhu 10×7.6 Мешани Медиа Арт блок за цртање+Расположливиот Палета Сликарство Подлога, 8.3x12 Ohuhu

3"x12" Ohuhu 2 Пакет 68 LB / 105 GSM за Еднократна употреба Палета на Хартија Подлога со Палецот Дупка за Мешање Акри

DEN 1790.40
Strathmore 400 Серија Hardbound Акварел Уметност Весник, 11x14 16 Листови - УЛ-467-11 , Бела Обновено
Strathmore 400 Серија Hardbound Акварел Уметност Весник, 11x14 16 Листови - УЛ-467-11 , Бела

Уметниците треба хартија избори во нивните hardbound книги.Овој објект е Киселина Слободни.Овој објект е пр�

DEN 1002.96
Училиште Канцелариски Материјали DIY Сликарство Професионални Акварел Хартија Рачно Насликани Акварел Книга, Големина: Обновено
Canson : Figueras : Нафта & Акрилик на Хартија : Подлога : 33x41cm : 13x16in : Платно Текстура Обновено
Canson : Figueras : Нафта & Акрилик на Хартија : Подлога : 33x41cm : 13x16in : Платно Текстура

Figueras е 290gsm хартија специјално дизајниран за Масло и Акрил сликарство.Тоа е природно бели и нуди платнок�

DEN 0.00
Fabriano ATW BL 4CO 25 °F Echtbuetten Watercolour Хартија Допрете Emuehl 5 x 7-инчен, Бела Обновено
Fabriano ATW BL 4CO 25 °F Echtbuetten Watercolour Хартија Допрете Emuehl 5 x 7-инчен, Бела

Кутија содржина : Artistico Fabriano tradi Бела BLOC4 CO 25 °F Зелена факел 12.5 x 18 cm "На влошки на "Бели Традиционалните зал

DEN 0.00
Winsor & Њутн Професионални Акварел Хартија Блок, 9x12, Топла Притисне Обновено
Winsor & Њутн Професионални Акварел Хартија Блок, 9x12, Топла Притисне

Исклучително цврст и издржлив, нашите акварел хартија нема да искриват или cockle дури и кога се заситени с

DEN 0.00
Frisk Watercolour Разгледници 300gsm Топла Притисне/Мазна 12sheets A6, Бела Обновено
Frisk Watercolour Разгледници 300gsm Топла Притисне/Мазна 12sheets A6, Бела

Производителот гаранција може да не се применува.Топла Притисне / Мазна Хартија 300gsm / 140lbs.A6 12sheets.Киселин�

DEN 0.00
БЛОК СВОДОВИ НА 23X31 300 ГРАМА SATINATED Обновено
БЛОК СВОДОВИ НА 23X31 300 ГРАМА SATINATED

Блок Enc 4 L 23x31 20Ч Сводови Aquarelle 100% Сатен 300 g Бело Nat.Оптимален за двете watercolour, како и за сите влажни техники,

DEN 1076.40
Artistik Премиум Акварел Подлога - (Пакување од 3) 5.5 x 8.5, (140lb/300gsm) 90 Вкупно Листови - 30 Листови за Скица Подлога, Обновено
Artistik Премиум Акварел Подлога - (Пакување од 3) 5.5 x 8.5, (140lb/300gsm) 90 Вкупно Листови - 30 Листови за Скица Подлога,

★ ЦРТАЊЕ СКИЦА КНИГА НАПРАВЕНИ ЗА ЉУБОПИТНИ УМЕТНИКОТ : На Artistik Акварел блок за цртање клучните каракте

DEN 599.76
Prima Маркетинг WATERCLR FLRL Хартија 6X6 ПОДЛОГА, Акварел Флорални Обновено
Prima Маркетинг WATERCLR FLRL Хартија 6X6 ПОДЛОГА, Акварел Флорални

Занает Резерви.Координирање на трудови направете го тоа лесно да се создаде убава бележник страници, че

DEN 0.00
Акварел Хартија. 8.3 x 11.7. 15 Листови, Професионални, 300 GSM, Совршен за Акварел Пенкала и Сите Други Вода Базиран Медиум, Обновено
Artecho Акварел Хартија Подлога, 12 Листови (140lb/300gsm), Пати во Текот, Киселина Слободни, Средни Зрна, Ладно-цедените Обновено
Artecho Акварел Хартија Подлога, 12 Листови (140lb/300gsm), Пати во Текот, Киселина Слободни, Средни Зрна, Ладно-цедените

СПЕЦИФИКАЦИЈА за ПРОИЗВОД : Artecho акварел хартија подлога големина е 9*12 инчен, 22.9x30.5 CM, 12 Листови, 140lb / 300g П�

DEN 0.00
Американската Занаети Гајба Хартија Акварел Виси Печатење во Боја Открие 11 х 15 Инчен Нека Вашето Срце Пеј Обновено
Американската Занаети Гајба Хартија Акварел Виси Печатење во Боја Открие 11 х 15 Инчен Нека Вашето Срце Пеј

11 X 15 Инчен Акварел Панел.Златна Фолија Дизајн.Совршен За Употреба Со Акварели.Земја На Потекло : Кина.Ов�

DEN 292.32
Strathmore 400 Серија Акрилна Подлога, Лен Заврши, 9x12 Лепак Граница, 10 Листови Обновено
Strathmore 400 Серија Акрилна Подлога, Лен Заврши, 9x12 Лепак Граница, 10 Листови

Strathmore 400 Акрилик хартија издржливи, тешка категорија хартија (246lb, 400 g / M2) е совршена за на доградба на Ак�

DEN 0.00
Bellofy Акварел Хартија Подлога - 9x12 во Акварел блок за цртање Списание со Ладно Притиснете Акварел Хартија Заврши - Обновено
Индиго Artpapers Памук Ладно-Цедените рачно изработени Хартија за Акварели, 22 x 30 Инчи, 300 GSM, 5 Листови (IAPCO31) Обновено
Индиго Artpapers Памук Ладно-Цедените рачно изработени Хартија за Акварели, 22 x 30 Инчи, 300 GSM, 5 Листови (IAPCO31)

Слонова коскабела 100% памук партал труд е направен со користење на традиционалните рачно изработени хар

DEN 0.00
120 Листови Акварел Хартија Ладно Притиснете Хартија Пакет за Watercolorist Студентите Почетокот Уметници (9 x 12 Инчи) Обновено
120 Листови Акварел Хартија Ладно Притиснете Хартија Пакет за Watercolorist Студентите Почетокот Уметници (9 x 12 Инчи)

Скица, мастило, боички, пастели, моливи и доградба на акрилни бои, акварел сликарство, уметник весник, тр�

DEN 0.00
Уметност-n-Летаат Памук, Акварел Хартија Цилиндар Мувла 15 Листови 140lb/300gsm Професионална Одделение Обновено
Уметност-n-Летаат Памук, Акварел Хартија Цилиндар Мувла 15 Листови 140lb/300gsm Професионална Одделение

100% Памук : нашиот највисок степен на акварел хартија е професионален квалитет, високо абсорбента, и не ќ�

DEN 407.28
Микс Медиуми Подлога, Ohuhu 8.9×8.3 Мешани Медиа Арт блок за цртање+Расположливиот Палета Сликарство Подлога, 8.3x12 Ohuhu Обновено
Strathmore 300 Серија Акварел Хартија 9. x 12 во. подлога на 12 жица bound [ПАКЕТ НА 2 ],бела Обновено
Strathmore 300 Серија Акварел Хартија 9. x 12 во. подлога на 12 жица bound [ПАКЕТ НА 2 ],бела

Подлога Карактеристики : Жица Граница Листови се Вистински Големина кога отстранети на жица обврзувачк

DEN 0.00
Fabriano ATW BL Echtbuetten Watercolour Хартија Хан Emuehl 4CO 5 x 7-инчен, Бела Обновено
Fabriano ATW BL Echtbuetten Watercolour Хартија Хан Emuehl 4CO 5 x 7-инчен, Бела

Кутија содржина : Artistico Fabriano tradi Бела BLOC4 COTES 25 °F Зелена Сателитски – 12.5 cm x 18 cm "На влошки на "Бели Традицио�

DEN 0.00
Hahnemuhle Акварел Книга А5 (8.3x5.8 инчи) 200gsm Портрет Обновено
Hahnemuhle Акварел Книга А5 (8.3x5.8 инчи) 200gsm Портрет

Hardbound со 30 листови / 60 страници.Висок квалитет на фини зрна хартија 200gsm, киселина слободни, природни бела

DEN 0.00
QXXJH Скица на Хартија за 30 Листови на Чиста Акварел Хартија Масовно на Ладно-цедените Хартија Акварел Хартија Уметност Обновено