Топ Колекција Медицина Статуата на Буда - Буда на Лекување Скулптура во Премиум Ладно Фрлија Бронза - 5.5-Инчен Колекционерски Figurine

Топ Колекција Медицина Статуата на Буда - Буда на Лекување Скулптура во Премиум Ладно Фрлија Бронза - 5.5-Инчен Колекционерски

DEN 1107.12

Обновено

Достапно за нарачка

Идеален за пријатели или членови од семејството кои сакаат и практика Будизмот.Убава оркестарот со гордост да се прикаже во вашиот дом, канцеларија, или медитација соба. ✔️ СОВРШЕН ПРИСУТНИ - Спакувана во убава подарок-box е подготвен за секоја прилика. ✔️ КОЛЕКЦИОНЕРСКИ - Мерки 6 инчи висок, 2 инчи, широк, и 3.Рака-насликани во бронза заврши да се даде висока-квалитет на античкиот изглед без да се жртвува детали.Убава оркестарот со гордост да се прикаже во вашиот дом, канцеларија, или медитација соба.Идеален за пријатели или членови од семејството кои сакаат и практика Будизмот.Myrobalan е само билка во Тибетската фармакопеја, што може да помогне во лекување на секој од овие три видови на болести.Голем плус на секое Буда колекција. ✔️ ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗРАБОТКА Премиум извајани ладно фрлија бронза - вистински бронза во прав помешан со смола. ✔️ МЕДИЦИНА БУДА - Тибетската медицина признава три основни видови на болест, основните причини на кои се спротивставени емоции - страста, агресијата, и незнаење. ✔️ КОЛЕКЦИОНЕРСКИ - Мерки 6 инчи висок, 2 инчи, широк, и 3.

Избор на клиент

Бронза Двојно Летање Орел Статуа На Животните Сокол Скулптура Уметност Канцеларија Декорација Бизнис Подарок Обновено
Бронза Двојно Летање Орел Статуа На Животните Сокол Скулптура Уметност Канцеларија Декорација Бизнис Подарок

Материјал : Бакар,Мермерна База.Големина(cm) : H : 49*L : 38*W : 19 Биста на Портрет Статуа Украс : Контраст боја, т

DEN 1456.80
Estia Креации Artemis Скулптури На Антички Грчки Божицата Дијана Мала Возраст Статуа Обновено
Estia Креации Artemis Скулптури На Антички Грчки Божицата Дијана Мала Возраст Статуа

Artemis беше еден од најшироко почитуван од Античките грчки божества.Нејзиниот Роман еквивалент е Дијана.М

DEN 0.00
Пацифик Тргување Lakshmi Хинду Божица на Lotus Статуа Скулптурата Обновено
Пацифик Тргување Lakshmi Хинду Божица на Lotus Статуа Скулптурата

Lakshmi е Божица на среќа, богатство и убавина на Хиндусите.Таа е домаќинство божица на повеќето Хинду семе�

DEN 0.00
Talos Артефакти Бронза Мини Фигура со Ѕвездата од Вергина Македонија Александар Велики Симбол Обновено
Talos Артефакти Бронза Мини Фигура со Ѕвездата од Вергина Македонија Александар Велики Симбол

Познат и како "македонски sunburst', оваа 16rayed ѕвезда беше симбол на Филип Македонски и Александар Велики и н�

DEN 0.00
Потонатиот Брод Сидро W Желки, Риба Бронзена Статуа - Големина: 39 L x 23 W x 51 Х. Обновено
Потонатиот Брод Сидро W Желки, Риба Бронзена Статуа - Големина: 39 L x 23 W x 51 Х.

sulpture.Градина Статуа.рачно насликани заврши.Ова е сцена директно на нуркање се нурне во форма на голема б

DEN 0.00
Фигурини,Статуи,Статуетка,Скулптури,Мала Големина Геометрија 3D Животинско Жолта Елени Глава Ѕид Декорација Главата Смола Обновено
Егзотични Индија Господ Ganesha Седи На Кралски Перница Престол - Големи Димензии - Месинг Статуа со Пломба Работа Обновено
Lixiamao Дрво Рака-Посакуваше Scuplture Гипс Статуа Слика Agarwood Дрво Пагоди Будизмот Буда Обновено
Lixiamao Дрво Рака-Посакуваше Scuplture Гипс Статуа Слика Agarwood Дрво Пагоди Будизмот Буда

Занает : Напорна Работа РакаПосакуваше од Дрво Господар.Gadget во Рака, само за да се Игра и да се Види, Дрве�

DEN 0.00
Подароци од Lulee, ДОО Свети Елизабет Ен Seton Покровител на Католичките Училишта Вдовиците и Морнарите Благословен Молитва Обновено
WETA Работилница Polystone - Господарот на Прстените - Гандалф (Премиум Мини Статуа) Обновено
WETA Работилница Polystone - Господарот на Прстените - Гандалф (Премиум Мини Статуа)

Антички и моќни Волшебник.Вонредни статуата на bilbo е стар пријател, Гандалф.Број на модел : WETA0031 Објектот

DEN 2376.00
JJSPP Златна Среќа Пари Дрво Статуа Fengshui Украс Среќа Дрво Украс Златна Чанта Дрво Декорација Десктоп Убава Занаети Обновено
Егзотични Индија Шива Месинг Статуа Обновено
Егзотични Индија Шива Месинг Статуа

Направени во Индија.Рачно изработени од страна на анонимен Уметничките.Хинду Религиозни Скулптури.Егз�

DEN 0.00
UXZDX Древните Бронзени Уметност Бронза Женски Војник Јава на Коњ Статуа Борбена Жена со Копје Скулптурата за Бизнис Подарок Обновено
Prosfalt Смола Мислител Статуа Апстракт Статуа Дома décor Акценти Колекционерски Фигурини Уметност Home Office Публикации Обновено
Дрво Рака-Посакуваше Scuplture Гипс Статуа Слика Agarwood Богородица Момче Благослов Кинеската Култура Обновено
Дрво Рака-Посакуваше Scuplture Гипс Статуа Слика Agarwood Богородица Момче Благослов Кинеската Култура

Занает : Напорна Работа РакаПосакуваше од Дрво Господар.Gadget во Рака, само за да се Игра и да се Види, Дрве�

DEN 964.80
Светот на Уметноста Бронзени Скулптури, Multicolor, 31 x 18 x 28 см Обновено
Светот на Уметноста Бронзени Скулптури, Multicolor, 31 x 18 x 28 см

Тежина : 6,3 Кг.Затоа, со купување на еден од ADM дизајн креации не само декорација на вашиот дом, но ќе се на�

DEN 0.00
Statuestudio Месинг Ganesha Идол за Дома Декор Showpiece Канцеларија за Корпоративен Подарок, Златно (3 × 2 × 4 Инчи) Обновено
Statuestudio Месинг Ganesha Идол за Дома Декор Showpiece Канцеларија за Корпоративен Подарок, Златно (3 × 2 × 4 Инчи)

Информации За Производот Код : 460686, Материјал : Месинг, Пакет Содржина : 1 Ganesha Идол.Производ Димензија (Во

DEN 911.76
Топ Колекција Saraswati Седи на Swan Играње на Vina Статуа - Хинду Божица на Музика и Знаење Скулптура во Премиум Ладно Обновено
Топ Колекција Saraswati Седи на Swan Играње на Vina Статуа - Хинду Божица на Музика и Знаење Скулптура во Премиум Ладно

✔️ ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗРАБОТКА Премиум извајани смола со бел мермер заврши создава висококвалитетни изгл�

DEN 0.00
Gazechimp Дејвид Главата Портрети Биста Гипс Статуа Дома Декорација Смола Обновено
Gazechimp Дејвид Главата Портрети Биста Гипс Статуа Дома Декорација Смола

Практична настава помош во училницата, живописни и реалистични.Направени од висококвалитет смола мате�

DEN 0.00
FJS Модерна Уметност Керамички Статуа Дома Декор Акценти - Бела Декорација за Дневна Соба Канцеларија Спална соба, Кујна Обновено
NENBOLEC Статуа Скулптура Жена Дама Figurine Масти Јога Оркестарот Модерна Уметност за Дома Роденден Подароци Polyresin Обновено
NENBOLEC Статуа Скулптура Жена Дама Figurine Масти Јога Оркестарот Модерна Уметност за Дома Роденден Подароци Polyresin

【ДОМА ДОДАТОЦИ】– Дизајниран од страна на Високи Уметникот рака и завршен од страна на Специјалист,пар

DEN 2567.76
Мермерна Биста на Ј. С. Бах Врежан грчки Мермерна Статуа Figurine Уметник Скулптурата Обновено
Мермерна Биста на Ј. С. Бах Врежан грчки Мермерна Статуа Figurine Уметник Скулптурата

Чиста мермер од планините на ЗАПАД Грција.Јохан Себастијан Бах (31 Март 1685 – 28 јули 1750) бил германски комп

DEN 0.00
GaYouny Статуата На Буда 14 Храм Стар Пурпурна Бронза Вистински Злато Сребро Мозаикот Четири Вооружени Guanyin Bodhisattva Обновено
GaYouny Статуата На Буда 14 Храм Стар Пурпурна Бронза Вистински Злато Сребро Мозаикот Четири Вооружени Guanyin Bodhisattva

Може да биде лесно да се интегрира во вашата домашна декорација,канцеларија декорација,погоден за ваши�

DEN 5256.00
Veronese Дизајн 11 Инчен Свети Михаил Архангел Битка со Штит и Меч Ладно Фрлија Смола Материјал Антички Бронза Заврши Ангел Обновено