Сребро Четка Ограничен, Silverstone, Светла Боја Четка - Долга Рачка, Големина 1

Сребро Четка Ограничен, Silverstone, Светла Боја Четка - Долга Рачка, Големина 1

DEN 1843.20

Обновено

Достапно за нарачка

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНА ЧЕТКА - Ова Silverstone долго се справи со одлична биче влакната светла сребро четка е направен од природно криви и испреплетени влакната со долго означена совети.ЕСТЕТСКИ ДИЗАЈНИРАН - Ова silverstone серија четка е опремена со длабоко maroon мат заврши справи со кој е запечатен, лакирани и поставена во лесна никел позлатен месинг ferrule.ПРВИОТ ИЗБОР НА EASEL СЛИКАРИ - Овие екстра големи четки се првиот избор на easel сликари работат на големи мурали или платна.Оваа Silverstone долго се справи со тркалезна форма сребро четка има квалитет chunking бела биче влакната.Направен од природно криви и испреплетени влакната со долго означена совети.Четка е опремена со длабоко maroon се справи со кој е запечатен, лакирани и поставена во лесна никел позлатен месинг ferrule.Овие екстра голема четка се првиот избор на easel сликари работат на големи мурали или платна.Доаѓа со долга рачка.Достапни во светло облик и големина 1. Мерки 11-1/2-инчен должина од 1/4-инчен ширина од 1/4-инчен висина.

Избор на клиент

Долго Се Справи Со Четки 2920 Светла 6 Обновено
Долго Се Справи Со Четки 2920 Светла 6

Прецизно направена од машки Tajmyr Kolinsky Sable.Балансирана, убаво резбани дрвени рачки.Долго решена.Елегантна

DEN 1296.00
da Vinci Студент Серија 5074 Форте Основна Боја Четка, Mottler Еластична Синтетички со Сини Мат Рачка, Големина 40 Обновено
da Vinci Студент Серија 5074 Форте Основна Боја Четка, Mottler Еластична Синтетички со Сини Мат Рачка, Големина 40

Благодарение на ладни зими на Сибир, Kolinsky црвено sable косата расте долга и силна, карактеристики кои ги по

DEN 503.28
Grumbacher Gainsborough Светла Масло и Акрил Четка, Биче Наежвам, Size 8 (1271B.8) Обновено
Grumbacher Gainsborough Светла Масло и Акрил Четка, Биче Наежвам, Size 8 (1271B.8)

Силен, издржлив четка за лесно manipulates тешки боја; уникатна коси предизвикува влакната да блокирам, што с�

DEN 242.88
Wooster 1/2 Уметникот Вол Коса Боја Четка, Мека, за Нафта Основа, 1 ЕА F1625-1/2-1 Секој Обновено
Wooster 1/2 Уметникот Вол Коса Боја Четка, Мека, за Нафта Основа, 1 ЕА F1625-1/2-1 Секој

Направен во сад.Боја Четка, Четка Стил Уметник, Вжарено Тип Природни, Вжарено Материјал Вол Коса, Големи�

DEN 0.00
Koh-I-Нур Рамен Четка 9936 20, Szie 16, Оф - Бела Обновено
Koh-I-Нур Рамен Четка 9936 20, Szie 16, Оф - Бела

четки за деца во училиштата и уметници.вештачки влакната од највисок квалитет.станот четка идеален за м

DEN 0.00
da Vinci Студент Серија 394 Форте Основна Боја Четка, Рамни Еластична Синтетички со Сини Мат Рачка, Големина 10 Обновено
da Vinci Студент Серија 394 Форте Основна Боја Четка, Рамни Еластична Синтетички со Сини Мат Рачка, Големина 10

Користење на косата од изберете машки Kolinsky црвено sable опашки, da Vinci Маестро акварел четки се одржи соврше

DEN 0.00
Bokuun-дали potted краставица Sutras четка чај оска 23116 Обновено
Bokuun-дали potted краставица Sutras четка чај оска 23116

BokuUndo има за цел да се направи ефикасна употреба на ресурсите, со цел да се создадат производи со помалку

DEN 360.00
Wolfpack 12012665 – Тркалезна четка, свиња наежвам, големина 5, бела. Обновено
Wolfpack 12012665 – Тркалезна четка, свиња наежвам, големина 5, бела.

Брицо Круг Бела Наежвам Четка Број 5 Број : 5 Бели Влакна.Дрво се справи.брицо четка круг Број 5 Бела Наежв�

DEN 169.92
Принстон Серија 5200 Кинески Наежвам Масло Четки 8 аголни светла Обновено
Принстон Серија 5200 Кинески Наежвам Масло Четки 8 аголни светла

Чисто бели Кинески биче влакната.Принстон е Природен Наежвам Четки : Навивачи и Аглеста Станови..Овие че

DEN 0.00
Долго Се Справи Со Синтетички Мешавина Четка Светла 20 Обновено
Долго Се Справи Со Синтетички Мешавина Четка Светла 20

hape на заострените edge или парична казна еластичен точка.Полно работно тело за фирма контролирани потези

DEN 597.60
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четка, 1 Обновено
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четка, 1

За фини детали линии и мие.Беспомошна доволно за да се користат со течност масла и acrylics, но сепак мека до�

DEN 0.00
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, се Мијат, 1/2 Инч Обновено
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, се Мијат, 1/2 Инч

УБАВО се МЕША МЕДИУМИ ЧЕТКИ Нашиот уметник боја четки се идеални за мултимедиа проекти, вклучувајќи ак�

DEN 0.00
Marabu 162800001 – Папка со 12 Четка и Палета Обновено
Marabu 162800001 – Папка со 12 Четка и Палета

Солидна случај со zip.Украсени со 12 четка и мешање на палета.Заштитна Мрежа за дополнителни сликарство ма

DEN 989.28
Jarchii [Божиќ Сегашноста] Боја Четка, Најлон Волна Сликарски Четки Сет, 7pcs Професионални Лесни Дрвена Рачка Рамна Боја Обновено
Рака Кожа Случај за OnePlus Nord N100 5G,Паричник Покритие за OnePlus Nord N100 5G,Herzzer Класичен 3D Црна Пеперутка Цвет Обновено
Рака Кожа Случај за OnePlus Nord N100 5G,Паричник Покритие за OnePlus Nord N100 5G,Herzzer Класичен 3D Црна Пеперутка Цвет

♦ Ние се придржуваат соодветни слики за секој производ.Тоа се забележува дека сите слики ние шут се зем�

DEN 143.76
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, Овална Четка, 1/4 Инчи Обновено
Принстон Velvetouch, Серија 3950, Боја Четка за на доградба на Акрилни, Нафта и Акварел, Овална Четка, 1/4 Инчи

УБАВО се МЕША МЕДИУМИ ЧЕТКИ Нашиот уметник боја четки се идеални за мултимедиа проекти, вклучувајќи ак�

DEN 0.00
Мини Dagger Striper Големина На Четката: 25 Обновено
Мини Dagger Striper Големина На Четката: 25

Синтетички sable се вклопуваат за подобро brushability и боја одржување капацитет за фини детали сликарство.Уни

DEN 2035.20
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четката, Големина 01 Обновено
Winsor & Њутн Универзитетот Серија 233 Круг Кратко Се Справи Со Четката, Големина 01

За фини детали линии и мие.Беспомошна доволно за да се користат со течност масла и acrylics, но сепак мека до�

DEN 0.00
Долго се Справи со Светла Четка во Собата на 7 Обновено
Долго се Справи со Светла Четка во Собата на 7

Синтетички Teijin мултифиламент коса.Тесно паралели природни црвени sable во погледне, се чувствувам, и перф�

DEN 0.00
Професионални Акрилни Четка Светла 12 Обновено
Професионални Акрилни Четка Светла 12

Неверојатно парична казна, меки бели филамент коса.Чиста никел позлатен лесна тип На ferrules.Двојно лакира

DEN 720.00