Bettomshin 6Pcs Поаѓајќи од Ракав,4mm Понесе 8мм OD 4mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Делови на Машини, Преси за Печатење, Текстилни Машини

Bettomshin 6Pcs Поаѓајќи од Ракав,4mm Понесе 8мм OD 4mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Делови

DEN 173.76

Обновено

Достапно за нарачка

Род : 4mm / 0.16"; Надвор Daimeter : 8mm / 0.31"; Должина : 4mm / 0.16".Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси.Sintered обичен лежишта се прават од прав-металуршки калај бронза, која има голем работна температура се движат од -80 степен целзиусови степени до 160 степен целзиусови степени.Како добар frictional сопственост високо лизгачки брзина, Подмачкана Имајќи Ракави имаат мал коефициент на триење за 0.12-0.18. Широка примена како што се електрична опрема, текстил машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.Bettomshin Подмачкана Bushings Опис : 1.Масло импрегнација овозможува многу висока брзина брзина и ги прави погодни за ротирачки апликации. 2.Sintered бронза bushings најмногу се погодни за апликации со ротирачки движења и каде што само-подмачкување на својствата на материјалот се prerequisit.Спецификација : Материјал : Калај Бронза Внатрешен дијаметар : 4mm/0.16 инчен Надворешниот дијаметар : 8mm/0.31 инчен Должина : 4 mm / 0.16 инчен Дозволената температура : -80℃-+160℃ Триење Фактор (Суво Триење) : 0.12-0.18 Пакет Содржина : 6pcs x Подмачкана Bushings.

Избор на клиент

Othmro 3 еез Oilless Черупка Ракав Имајќи 0.62го Понесе x0.7OD x0.59 Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings Обновено
Othmro 3 еез Oilless Черупка Ракав Имајќи 0.62го Понесе x0.7OD x0.59 Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

Sleeve лежишта се користи во широк спектар на индустриска опрема.Пакет Содржина : 3 еез x Ракав Лежишта...

DEN 129.36
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав Обновено
Aicosineg Oilless Bushings 25мм Понесе x 28mm OD x 25мм Должина Обичен Лежишта Завиткани Јаглероден Челик База 2525 Ракав

Погодни за апликации со лизгачки движења.Солидна триење Oilless Черупка може да оперативни за време на шир�

DEN 239.76
Објектот 101416, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101416, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 0.00
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 104841, Век® Фрлија Бронза SAE660 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 660 / CA 932бакар 83%, калај 7%, доведе 7%, цинк 3%.Повеќе должина бар до 105" достапн�

DEN 432.00
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина, Обновено
Oilite AAM1014-16B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 10 mm. ID x 14 mm. OD x 16 милиметри. Должина,

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 764.16
uxcell 11mm х 8мм х 30мм Само-подмачкување на Бакар Черупка Имајќи Ракав Обновено
uxcell 11mm х 8мм х 30мм Само-подмачкување на Бакар Черупка Имајќи Ракав

Име на производ : Бакар Черупка Имајќи;Тип : Самоподмачкување.Вкупна Големина : 11x8x30mm / 0.43"x0.3"x1.2"(Надворешн

DEN 636.00
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB162028 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1 го Понесе x 1 - 1/4 OD x 3 - 1/2 Должина

Подмачкување : None; Внатре Кол : 1"; Max.Pv : 75,000 Sleeve Лого, Внатре Кол 1 In., Надвор Кол 11 / 4 In., Должина 31 / 2 In., 75,000 Max.P

DEN 0.00
Aexit 39mmx35mmx30mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка Обновено
Aexit 39mmx35mmx30mm Само-подмачкување Bushings & Bushed Лежишта Oilless Имајќи Ракав Композитни Ракав Лежишта Черупка

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 39mm / 1.5".Вн�

DEN 1634.40
Oilite AAM3240-32B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 32 mm. ID x 40 mm. OD x 32 мм. Должина, Бронза Обновено
Oilite AAM3240-32B Вистински (SAE 841) Sintered Бронза Метрички Ракав Лого, 32 mm. ID x 40 mm. OD x 32 мм. Должина, Бронза

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе�

DEN 0.00
Oilite AA306-08 0.3135 0.3770 5/8 Sintered Ракав, 0.62 Висина, 0.37 Ширина, 0.37 Должина, 0.3135 ID, Бронза Обновено
Oilite AA306-08 0.3135 0.3770 5/8 Sintered Ракав, 0.62 Висина, 0.37 Ширина, 0.37 Должина, 0.3135 ID, Бронза

Вистински Oilite (sae 841) sintered бронза ракав имајќи.Лесен за употреба.Произведени во сад.Пакет Димензии : 0.37" L x

DEN 0.00
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs Обновено
uxcell Имајќи Ракав 12mm Понесе x 18mm OD x 20mm Должина на Само-Подмачкување Sintered Бронза Bushings 3pcs

Род : 12mm, надворешен Дијаметар : 18mm, Должина : 20mm.Материјал Sintered Бронза (бакаркалај легура).Тие се самопод�

DEN 239.76
Bettomshin 3Pcs Поаѓајќи од Ракав,6mm Понесе 10мм OD 12mm Должина, Обична Лежишта Само-подмачкување на Лого за Лизгачки Обновено
Објектот 201030, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 201030, Oilube Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 133.92
uxcell Ракав Имајќи 15mm Понесе x 17mm OD x 20mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings 10pcs Обновено
uxcell Ракав Имајќи 15mm Понесе x 17mm OD x 20mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings 10pcs

Род : 15mm, Надвор Daimeter : 17mm, Должина : 20mm.Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост.Јаглероден челик

DEN 0.00
Објектот 101824, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН Обновено
Објектот 101824, Oilube® Прав Метал Бронза SAE841 Ракав Лежишта/Bushings - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед�

DEN 0.00
Bunting Лежишта CB242816 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-1/2 го Понесе x 1-3/4 OD x 2 Должина Обновено
Bunting Лежишта CB242816 Ракав (Обичен) Лежишта, Фрлија Бронза C93200 (SAE 660), 1-1/2 го Понесе x 1-3/4 OD x 2 Должина

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 0.00
uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи Обновено
uxcell 4 x 15mm Должина x 12mm OD x 10мм Понесе Сребрен Тон Обичен Ракав Имајќи

Име на производ : Обична Имајќи Ракав;Вкупната Големина : 15 x 12 x 10мм / 0.6" x 0.47" x 0.39"(L*OD*ID).Материјал : Метал.Бо�

DEN 158.16
Објектот 501010, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН Обновено
Објектот 501010, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 0.00
Објектот 501094, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН Обновено
Објектот 501094, TU Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Стандард акции на производи.Самоподмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен мат

DEN 272.16