Vestil D-100-LD-WHT Само-Депонија Светло Должност Хопер 1 сертификати. yd, 2000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.) 61-1/8 x 41-11/16 x 42-11/16, Бела

Vestil D-100-LD-WHT Само-Депонија Светло Должност Хопер 1 сертификати. yd, 2000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.)

DEN 2364.00

Обновено

Достапно за нарачка

Автоматско браник ослободување депонии кога контакти на страна на dumpster.Се враќа да се исправени и заклучен позиција автоматски.Целосна должина вилушка цевка обезбеди солидна база.Безбедност воздржаност обезбедува бункер на вилушка камион.Vestil само-дампинг жирито се олесни согласност со БЗР Општата Индустрија правило 29 CFR 1910.178(m)(5)(iii) преку овозможување на лифт камион оператори да остане во контрола на своите камион во текот на дампинг процес.Оваа Светлина Должност Само-Дампинг Челик Бункер со Браник Ослободување автоматски депонии кога браник ослободување контакти на страна на dumpster.Хопер враќа во исправена и заклучен позиција автоматски по тоа депонии.Исто така, вклучува кабелот кој може да се управува од седиштето на вилушка камион за рачно депонија бункер.Вклучени безбедноста контрола треба да биде соодветно обезбеден е да вилушка камион пред дампинг. (Должина Димензија се мери на врвот на цевка.) Хопер е пластовидно ако оџакот на врвот бункер се претвори од деведесет (90) степени од долната.

Избор на клиент

ЕЗЕРОТО не 'Рѓосувачки Челик Мобилни Табели со Рамна Полиците - 24Wx20Д Полица - 29-3/16H Обновено
ЕЗЕРОТО не 'Рѓосувачки Челик Мобилни Табели со Рамна Полиците - 24Wx20Д Полица - 29-3/16H

Полица Wx D : 24x20".Вкупна Висина : 293 / 16".Полица Количина : 2 Полица Царинење : 171 / 2".ЕЗЕРОТО не 'Рѓосувачки Чели

DEN 0.00
Малку Гигант GH3672-8PHKBKPL Екстра-Тешки Полица Камион, 5000 lb. Капацитет, 77.5 Должина, 36 Ширина, 36 Висина, 2 Полици, Обновено
Малку Гигант GH3672-8PHKBKPL Екстра-Тешки Полица Камион, 5000 lb. Капацитет, 77.5 Должина, 36 Ширина, 36 Висина, 2 Полици,

36.X 72 во 5000 кг.Капацитет.Тешкидолжност 8 инчи 4 вртливата casters (2 со тркала сопирачки и 2 со завртување брави

DEN 0.00
Vestil Д-200-HD-WHT Само-Депонија Хопер HD, 2 сертификати. yd, 6000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.) 68-5/16 x 56-9/16 Обновено
Vestil Д-200-HD-WHT Само-Депонија Хопер HD, 2 сертификати. yd, 6000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.) 68-5/16 x 56-9/16

Автоматско браник ослободување депонии кога контакти на страна на dumpster.Се враќа да се исправени и заклу

DEN 0.00
Tennsco SUR-72-BLK Z-Линија со Висок Капацитет Агол Исправена Пост, 2 2 Ширина, 72 Должина, 2 2 Висина, Црна Обновено
Tennsco SUR-72-BLK Z-Линија со Висок Капацитет Агол Исправена Пост, 2 2 Ширина, 72 Должина, 2 2 Висина, Црна

Висок Капацитет Агол Тип 2 2" Ширина, 72" Должина, 2 2" Висина.Боја : Црна.Овој тип на Производ име е Кога стану

DEN 0.00
Tennsco 0985LC-LGY Затворени L во Исправена позиција за Ред Завршува, 2 Ширина, 9 Длабочината, 86 Висина, Светло Сива Обновено
Tennsco 0985LC-LGY Затворени L во Исправена позиција за Ред Завршува, 2 Ширина, 9 Длабочината, 86 Висина, Светло Сива

За Ред Завршува.Ширина : 2".Длабочина : 9".Висина : 86".Боја : Светло Сиво.Овој тип на Производ име е Tennsco Затво�

DEN 1900.80
shamjina Janitorial Кошничката Вреќа 40x28x69cm Домаќинство Обновено
shamjina Janitorial Кошничката Вреќа 40x28x69cm Домаќинство

Силен, издржлив и добри перформанси водоотпорен.За собирање на одбие и launderable предмети или транспорт ма�

DEN 0.00
HJZHBSX Перење Количка со 4 Инчен Тркала, Комерцијални Одделение Тешки-Должност Екстра Големите Индустриски Перење Кошница Обновено
3 Пакет! Сместување Хотел / Домашна Работа Количка - Голем Дел За Три Полица. Telescoping Duster Вклучени.Комунални Кошничката Обновено
Малку Гигант MHP3-2D-2448-FL Мобилни Клупата Кабинет - Видливи Содржина, 24 x 48, Сива Обновено
Малку Гигант MHP3-2D-2448-FL Мобилни Клупата Кабинет - Видливи Содржина, 24 x 48, Сива

1 / 4" Hardboard над Челик Врвот 24" x 48" 6" НеОзначување Полиуретан Тркала со Подот Заклучување.Clearview Врати & Цента

DEN 0.00
Suncast Комерцијални 3-Ниво Тешки Работа Количка - Има и до 300 Кг - Идеален за Гаражи, Магацини, и Фабрики Обновено
Suncast Комерцијални 3-Ниво Тешки Работа Количка - Има и до 300 Кг - Идеален за Гаражи, Магацини, и Фабрики

ТЕШКИ КОЛИЧКА Овој 3нивоа на работа количка е капацитет може да достигне 300 кг.Секоја полица може да се о�

DEN 0.00
Tennsco LFTBE-1260-SO84 Рамен Врвот Заградени Крајот Панел, 12 Ширина, 60 во Височина, Премиум Бела Обновено
Tennsco LFTBE-1260-SO84 Рамен Врвот Заградени Крајот Панел, 12 Ширина, 60 во Височина, Премиум Бела

Се користи за шкафче.Ширина : 12".Висина : 60".Боја : Премиум Бела.Овој тип на Производ име е Tennsco LFTBE1260 Рамен В

DEN 1483.20
Квантна Storage Системи CC184863WNZ Жица Количка Корица со Патент Размавта, 400 Denier Најлон, Бела, 18 Ширина x 48 Должина Обновено
Квантна Storage Системи CC184863WNZ Жица Количка Корица со Патент Размавта, 400 Denier Најлон, Бела, 18 Ширина x 48 Должина

Жица количка корица со патент размавта.Опфаќа заштита против кражбата на воздушни прашина, вода и други

DEN 0.00
Tennsco СП-BLK2-YEL Екстра Следбеник Блок за Модели СП-669 Количка Датотеки, Жолта Обновено
Tennsco СП-BLK2-YEL Екстра Следбеник Блок за Модели СП-669 Количка Датотеки, Жолта

За Модели СП669 Количка Датотеки.Високо Ефикасни.Лесно во и надвор одговара.Овој тип на Производ име е Tenns

DEN 10031.76
Мобилен Оператор на Клупата, 48 во. L, 25 во. W MB-7-2545 Обновено
Мобилен Оператор на Клупата, 48 во. L, 25 во. W MB-7-2545

Мобилен оператор на клупата со 1000 lb.капацитет (1) Кабинет, (8) Фиоки.Сива боја.Техничка Спецификација за Мо

DEN 0.00
Vestil СПС-HD-2252 Услуга Количка со Чекор Скала, 3 Полици, Сина, 1000 кг Капацитет, вкупниот W x L x H (во.) 21-7/8 x Обновено
Vestil СПС-HD-2252 Услуга Количка со Чекор Скала, 3 Полици, Сина, 1000 кг Капацитет, вкупниот W x L x H (во.) 21-7/8 x

Пролет натоварени чекор скала има количка безбедно во место додека личноста е, стои на скалилата.Извори

DEN 1439.76
Tennsco LFTBE-1860-SO84 Рамен Врвот Заградени Крајот Панел, 18 Ширина, 60 во Височина, Премиум Бела Обновено
Tennsco LFTBE-1860-SO84 Рамен Врвот Заградени Крајот Панел, 18 Ширина, 60 во Височина, Премиум Бела

Се користи за шкафче.Ширина : 18".Висина : 60".Боја : Премиум Бела.Овој тип на Производ име е Tennsco LFTBE1860 Рамен В

DEN 19019.04
HAOTAI Нерѓосувачки Челик Медицински Количка за Складирање, чување Возен Количка, Услугата Количка, Хируршки Облекување Обновено
Toter Тешки Навалите Камион - Сива, 1 Кубен Двор, 2,000-Lb. Капацитет, Модел UT210-00IGY Обновено
Toter Тешки Навалите Камион - Сива, 1 Кубен Двор, 2,000-Lb. Капацитет, Модел UT210-00IGY

Стандард мотокар џебови.Моделирани во рачка за дополнителна сила и стабилност.Брз исклучите тркала за �

DEN 0.00
Tennsco SUR-96-CRI Z-Линија со Висок Капацитет Агол Исправена Пост, 2 2 Ширина, 96 Должина, 2 2 Висина, Crimson Обновено
Tennsco SUR-96-CRI Z-Линија со Висок Капацитет Агол Исправена Пост, 2 2 Ширина, 96 Должина, 2 2 Висина, Crimson

Висок Капацитет Агол Тип 2 2" Ширина, 96" Должина, 2 2" Висина.Боја : Crimson.Овој тип на Производ име е Кога стану�

DEN 1159.20
В. Р. Daniels 51-2402-BLK Поли Полица Камион, Полиетиленски Тело, Прав Обложен Челик База, 4 6 Casters, Црна, 48 Должина Обновено
В. Р. Daniels 51-2402-BLK Поли Полица Камион, Полиетиленски Тело, Прав Обложен Челик База, 4 6 Casters, Црна, 48 Должина

Во помалку време отколку што е потребно за да им помогнам на камион надолу салата, полиците замав надолу

DEN 559.20
Flameer Чистење Кошничката Вреќа-Водоотпорен Оксфорд Замена Торба за Хотел Перална Количка со 6 Метал Grommets 40x28x69cm Обновено
Flameer Чистење Кошничката Вреќа-Водоотпорен Оксфорд Замена Торба за Хотел Перална Количка со 6 Метал Grommets 40x28x69cm

За собирање на одбие и launderable предмети или транспорт материјали.Силен, издржлив и добри перформанси вод�

DEN 0.00
Tennsco 3697LC-LGY Затворени L во Исправена позиција за Ред Завршува, 2 Ширина, 36 Длабочината, 97-1/4 Висина, Светло Сива Обновено
Tennsco 3697LC-LGY Затворени L во Исправена позиција за Ред Завршува, 2 Ширина, 36 Длабочината, 97-1/4 Висина, Светло Сива

За Ред Завршува.Ширина : 2".Длабочина : 36".Висина : 971 / 4".Боја : Светло Сиво.Овој тип на Производ име е Tennsco За�

DEN 19661.76
Дурам РСЦ-2448-2-95 Возен Услуга Количка, 2 полици, Сива Обновено
Дурам РСЦ-2448-2-95 Возен Услуга Количка, 2 полици, Сива

Тешки 14 мерач челик полиците.Совршен за транспорт на потешки дела како умира и алатки.Здрав тубуларна п�

DEN 2879.76
Vestil Д-300-MD-YEL Само-Депонија MD Бункер, 3 сертификати. yd, 4000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.) 68-5/8 x 81-3/4 Обновено
Vestil Д-300-MD-YEL Само-Депонија MD Бункер, 3 сертификати. yd, 4000 lb. Капацитет, Вкупниот L x W x H (во.) 68-5/8 x 81-3/4

Автоматско браник ослободување депонии кога контакти на страна на dumpster.Се враќа да се исправени и заклу

DEN 0.00
Малку Гигант SC-A-2448-10SR Работно место Безбедност Кутија, 24 x 48, Сива Обновено
Малку Гигант SC-A-2448-10SR Работно место Безбедност Кутија, 24 x 48, Сива

1500 lb Капацитет 24" x 48" 1 Прилагодливи Центар Полица 10" Цврсти Гумени Тркала дозвола лесно тркалање преку н�

DEN 1420.80
Дурам HWB-3660-177D-95 Екстра Тешки Workbench, 177 Фиока Обновено
Дурам HWB-3660-177D-95 Екстра Тешки Workbench, 177 Фиока

Сите модел вклучуваат 291 / 4инчи длабоки полица која се наоѓа на 10инчи над подот.Врвот е 1⁄4инчи дебела че�

DEN 1100.64