Lenox Слобода Злато Здружени 5-Парче Место на Поставување, Услуга за 1

Lenox Слобода Злато Здружени 5-Парче Место на Поставување, Услуга за 1

DEN 3084.96

Обновено

Достапно за нарачка

Направена од слонова коска парична казна кина и акцентирани со 24-karat злато во САД.Слобода моделот го зема своето име и инспирација од богатата Американска традиција-и тоа е сигурен да стане традиционален објект на семејни оброци во вашиот дом.На 5-парче место на поставување вклучува 10-1/2-инчен вечера плоча, на 8-1/4-инчен салата чинија, а 6-3/8-инчен леб плоча, на 7-унца teacup, и 5-3/4-инчен чинијата.Вечера порција, салата чинија, леб плоча, чинијата, teacup.Плочи, teacup, и чинијата се бели на центри и ringed со декоративни сина scrollwork, рака-емајлирани бургундија точки познати како "jewelling," внатрешен сина граница, и злато бенд, од кои сите заедно работат за впечатлив изглед ќе богатство за години.Бела центри ringed со лизгање сина граница, злато бенд, и бургундија jewelling.

Избор на клиент

CYHO Чинијата Притисок-Доказ,, Додатоци Комплет Во за Печење;Кафе;Кантина;Тестенини Куќа;ученичкиот Дом, 143x143x35(MM), Обновено
CDQYA Керамички Dinnerware Сет Кујнски Садови Вечера Јадење Керамички Чинии и Садови Чаши 56pcs комбинација јадења сет Обновено
Версаче од Розентал La Mer 5-Парче Dinnerware Местото на Поставување, Услуга за 1 Обновено
Версаче од Розентал La Mer 5-Парче Dinnerware Местото на Поставување, Услуга за 1

Resplendent 5парче добро порцелански поставување плоча, услуга за 1 Вклучува 101 / 2инчен вечера плоча, 81 / 2инчен

DEN 15000.00
Christofle Perles Место Прилагодување, 5-Парче Обновено
Christofle Perles Место Прилагодување, 5-Парче

Silverplated.Сет вклучува вечера вилушка, лажичка, вечера нож, салата вилушка, место / супена лажица.Миење на р�

DEN 8820.00
Wttfc Круг Порцелански Dinnerware Сет, 32-Парче Кујнски Садови Вечера Сетови, Вечера Плочи, Десерт Плочи и Салата Плочи, Обновено
Wttfc Круг Порцелански Dinnerware Сет, 32-Парче Кујнски Садови Вечера Сетови, Вечера Плочи, Десерт Плочи и Салата Плочи,

Чинија Поставете го задржува вашата кујна чисти и уредно, и е лесно да се извади и да ги чува.5 инчен плоч�

DEN 1327.20
Dinnerware Сет,Глазура во Боја на Коњ Шема Порцелански Dinnerware Поставите 28-Парче Може да Послужи 6 Peoplekitchen Коска Обновено
Dinnerware Сет,Глазура во Боја на Коњ Шема Порцелански Dinnerware Поставите 28-Парче Може да Послужи 6 Peoplekitchen Коска

Тоа не содржи олово и кадмиум, кои се штетни за човековото тело.Ние се создаде прекрасен садови за вкусн�

DEN 839.76
Ројал Алберт Нова Земја Рози 5-Парче Место на Поставување, Претежно Пинк со различно обоени Печатење Обновено
Ројал Алберт Нова Земја Рози 5-Парче Место на Поставување, Претежно Пинк со различно обоени Печатење

Нова Земја Рози Пинк со Ројал Алберт.Жив и vivacioНова Земја Рози Пинк е убава нов прилог на гроздобер модел

DEN 0.00
Меламнин Dinnerware Set - 12pcs Јадења Поставени за 4, Внатрешна и Надворешна употреба, машина за миење Садови Безбедно, Обновено
Меламнин Dinnerware Set - 12pcs Јадења Поставени за 4, Внатрешна и Надворешна употреба, машина за миење Садови Безбедно,

BPAfree состав им помага на tp задржи вас и вашето семејство дека многу побезбедно како ќе вечераат.Голема у�

DEN 0.00
CYHO Чинијата Анти-Деформација, Додаток за Полнење На Скара;Кујната;Кантина;Домот, Ресторан;Готвење, 202x143x19(MM), Розева Обновено
Pfaltzgraff Winterberry Натопи Микс Dinnerware Сет, 12 оз, Избрани Обновено
Pfaltzgraff Winterberry Натопи Микс Dinnerware Сет, 12 оз, Избрани

Идеален за секојдневна употреба.Одлично за повик за забавни.Има целосна колекција на забавни и служат н

DEN 611.52
Gibson Елита Moonstruck Круг Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Сет, Услуга за 4 (16pcs), Сина Месечина Обновено
Gibson Елита Moonstruck Круг Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Сет, Услуга за 4 (16pcs), Сина Месечина

ОНА што Е ВО КУТИЈАТА : Услуга за 4 кој вклучува 4 од секоја од следниве : 11" Вечера Плочи, 8.5" Десерт Плочи, 6"

DEN 839.76
Gibson Елита Лисабон Круг Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Опрема, Услуга за 4 (16pcs), Кобалт Сина Обновено
Gibson Елита Лисабон Круг Реактивен Глазура Stoneware Dinnerware Опрема, Услуга за 4 (16pcs), Кобалт Сина

ОНА што Е ВО КУТИЈАТА : Услуга за 4 кој вклучува 4 од секоја од следниве : 10.25" Вечера Плочи, 7.75" Десерт Плочи

DEN 0.00
Mikasa Platinum Круна Кобалт 40-Парче Dinnerware Сет, Услуга за 8 Обновено
Mikasa Platinum Круна Кобалт 40-Парче Dinnerware Сет, Услуга за 8

DINNERWARE СЕТ ЗА 8 : Оваа 40парче dinnerware сет, услуга за осум, вклучува 8 на секоја; 10.5инчен вечера плоча, 8инчен са

DEN 0.00
UXZDX CUJUX 60-Парче Бел Порцелан Вечера во Собата со 12xCup,Чинијата, Десерт Супа Вечера Плоча Dinnerware Поставите Услуга Обновено
Lorren Дома Трендови 57-Парче Порцелански Dinnerware Сет со Дожд Капка Линија, Услугата за 8 Обновено
Lorren Дома Трендови 57-Парче Порцелански Dinnerware Сет со Дожд Капка Линија, Услугата за 8

Сет вклучува 57 парчиња.Направени од издржлив порцелански материјали.Машина за миење садови безбедно ма

DEN 5869.92
Вера Ванг, со Wedgwood Блан Sur Блан Пет-Парче Место на Поставување Обновено
Вера Ванг, со Wedgwood Блан Sur Блан Пет-Парче Место на Поставување

Сет Вклучува вечера порција, салата / десерт плоча, леб и путер плоча, teacup, и чинијата.Дел од Вера Ванг Бла

DEN 0.00
Gibson Tosca Тера Cotta Реактивен Dinnerware Сет, 16 Парче, Црна Песок Обновено Одлична цена
Gibson Tosca Тера Cotta Реактивен Dinnerware Сет, 16 Парче, Црна Песок

Реактивен Глазура Тера Cotta.Висок Отпуштен Грнчарија.Мазна црна реактивен мат финиш со speckles со кафеава т�

DEN 1814.00 2039.76
Порцелански Кујна Dinnerware Поставите Керамички садови Dinnerware Сет, Чинии и Чаши Поставува,Јадење Сетови 4 Парчиња Обновено