ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НА КАПИНА БУШ-1960-ЛОБИ КАРТИЧКА-ВФ/FN-ДРАМА-ANGIE DICKIINSON-БАРТОН-C ВФ/FN

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НА КАПИНА БУШ-1960-ЛОБИ КАРТИЧКА-ВФ/FN-ДРАМА-ANGIE DICKIINSON-БАРТОН-C ВФ/FN

DEN 0.00

Обновено

Достапно за нарачка

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами публика на посетителите и да се потенцира клучната рамки од филмови.За разлика од денес е насловот постер "еден листови," кој обично се карактеристика само на една или две glimpses на филмот, лоби картички прикажани осум одделни сцени.Понекогаш studios произведуваат како многу како 16 лоби картички за еден филм.Рано лоби картички се црно и бело, поставен на картичката акции, и хоризонтална во формат.Типичен поставите вклучени Наслов Картичка (ТЦ) и седум т.н. Сцена Картички (SC).Собирачи на овие картички за пребарување не само за реткост и популарност, но исто така и за сцени кои quintessentially снимање на филмови тие го опишуваат.Навистина, исклучително претставник лоби картички може да често пати се далеку повредни од било кој друг сувенири поврзани со одреден филм.Идеален за екранот, одлична за собирачи, или некој кој сака одличен декоративен дел за нивниот дом или канцеларија.Ричард Бартон зборува до врзани за кревет Angie Дикинсон како Џек Carson изгледа на Некои компании носат и soiling,pin дупки.

Избор на клиент

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ФУНКЦИОНИРАМ...ФУНКЦИОНИРАМ...ФУНКЦИОНИРАМ...-VF/NM-4-ЛОБИ КАРТИЧКА-ЏОРЏ КЕНЕДИ-ЏИМ БРАУН-АКЦИЈА VF/NM Обновено
Другари на Златниот Запад Рој Роџерс, Дејл Еванс Лоби Картичка 14 x 11 инчи Обновено
Другари на Златниот Запад Рој Роџерс, Дејл Еванс Лоби Картичка 14 x 11 инчи

Оваа лоби картичка е репродукција на оригиналниот лоби картичка.Бидејќи ова е фотографска слика на лоб�

DEN 0.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ЧУДНО ДАМА ВО ГРАДОТ-1955-ЛОБИ КАРТИЧКА-ЗАПАДЕН-GREER GARSON-LOIS СМИТ VF Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ЧУДНО ДАМА ВО ГРАДОТ-1955-ЛОБИ КАРТИЧКА-ЗАПАДЕН-GREER GARSON-LOIS СМИТ VF

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 0.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ВРКОЛАК ВО ДЕВОЈКИТЕ ДОМ-1963-ХОРОР-ЛОБИ КАРТИЧКА-CGC 9.2-VF/NM 9.2 Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ВРКОЛАК ВО ДЕВОЈКИТЕ ДОМ-1963-ХОРОР-ЛОБИ КАРТИЧКА-CGC 9.2-VF/NM 9.2

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Оваа картичка е стручно се оценети од страна на CGC и е з

DEN 0.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: Еден и единствен Вистински нивното Семејство Бенд-11x14-Лоби Картичка Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: Еден и единствен Вистински нивното Семејство Бенд-11x14-Лоби Картичка

Ова е оригинална 11'x14' боја лоби картичка на " Еден и единствен, Вистински, Оригинален Семејство Бенд.' Фил

DEN 1020.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ТОПЛА ЛЕТНА ВЕЧЕР-1956-ЛОБИ КАРТИЧКА-ВФ/FN-ДРАМА-ЛЕСЛИ НИЛСЕН ВФ/FN Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ТОПЛА ЛЕТНА ВЕЧЕР-1956-ЛОБИ КАРТИЧКА-ВФ/FN-ДРАМА-ЛЕСЛИ НИЛСЕН ВФ/FN

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 720.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НАД НАС БРАНОВИ-ЛОБИ КАРТИЧКА 6-1956-ЏОН МЕЛНИЦИ ЈОВАН GREGSON-F/VF FN/VF Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НАД НАС БРАНОВИ-ЛОБИ КАРТИЧКА 6-1956-ЏОН МЕЛНИЦИ ЈОВАН GREGSON-F/VF FN/VF

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 720.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ВКУС НА МЕД-1962-ЛОБИ КАРТИЧКА-FN/VF-ДРАМА-ДОРА БРАЈАН FN/VF Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ВКУС НА МЕД-1962-ЛОБИ КАРТИЧКА-FN/VF-ДРАМА-ДОРА БРАЈАН FN/VF

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 0.00
Изродите (1932) РЕПРОДУКЦИЈА 11x14 Наслов Картичка се Движи Постер Обновено
Изродите (1932) РЕПРОДУКЦИЈА 11x14 Наслов Картичка се Движи Постер

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ СО ОВАА ТОЧКА ВО КОНТИНЕНТАЛНА U S Големина : 11x14..совршен за кадрирање и екранот.Класи

DEN 0.00
Glynis Џонс - Лоби Картичка Потпишан Обновено
Glynis Џонс - Лоби Картичка Потпишан

Во 1965 комедија филм Почитувани Бриџит, Џонс одигра мајката на математички гениј.Лесно soiled Ве молиме да �

DEN 7200.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ГИ БАКНУВААТ ЗА МЕНЕ-1957-CARY GRANT-ЛОБИ КАРТИЧКА FN/VF Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ГИ БАКНУВААТ ЗА МЕНЕ-1957-CARY GRANT-ЛОБИ КАРТИЧКА FN/VF

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 750.00
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ЗЕЛЕНА БУДА-ЛОБИ КАРТИЧКА-4-ВЕЈН МОРИС ВФ/FN Обновено
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ЗЕЛЕНА БУДА-ЛОБИ КАРТИЧКА-4-ВЕЈН МОРИС ВФ/FN

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами �

DEN 0.00